www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Zaseknuty predny brzdic.
Autor: tomi (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2007 15:40

Prosim o radu,trmen som pre zimou rozhybal a premazal ATE vazelinou,jediny problem som mal s vybranim toho valca hydrauliky v strede,po hodine namahy sa mi ho podarilo vybrat a vycistit.Celu zimu bol pokoj,az asi pred dvoma tyzdnami ked som isiel do roboty som zistil,ze mi zacina trhat volantom a zhorsovalo sa to z minuty na minutu.Tak som odstavil auto a zistil ze je uplne horuce koleso,kotuc a trmen.Ked to vychladlo tak som zistil ze trmen je pevne zakusnuty do kotuca,tak som to trochy rozhybal,na valcekoch sa to pohybuje bez vynalozania velkej silymale opetovne zaslapnutie brzdoveho pedalu a kolesom uz nepohnem.Mam pocit ze drhne ten valec hydrauliky co je v strede,potrebujem vynalozit znacnu silu na to aby som ho zatlacil,tak si myslim ze je problem tam,len neviem co s tym robyt respektive ci nemam radsej zohnat neaky trmen z vrakaca.A ak by som vybral ten valec s cim ho mam namazat aby sa pohyboval lahko.Dakujem za rady.

Je to opel Kadett E 1.4 brzdice Delco.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tomi (14.04.2007 15:43)

Re: Zaseknuty predny brzdic.
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2007 17:31

[www.kadett.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Zaseknuty predny brzdic.
Autor: tomi (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2007 23:05

Prepac ale ja sa pitam na valec hydrauliky co je v trmeni a nie na valceky na ktorych sa trmen pohybuje,tie su volne.

Re: Zaseknuty predny brzdic.
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2007 07:35

tomi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prepac ale ja sa pitam na valec hydrauliky co je v
> trmeni a nie na valceky na ktorych sa trmen
> pohybuje,tie su volne.


Tak to se omlouvám já, to jsme přehlídnulwinking smiley

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Zaseknuty predny brzdic.
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2007 06:10

Mohu ti poradit v podstatě stejný postup jako u válečků, t.j. rozebrat, váleček vzít leštící pastou, máznout lehce vazelínou (třeba tou ate), složit a pak ještě máznout trochu vazelíny pod manžetu. Pak uvidíš, pokud se to bude opakovat koupíš jiný třmen.

Re: Zaseknuty predny brzdic.
Autor: tomi (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2007 13:21

Dakujem vyskusam.

Re: Zaseknuty predny brzdic.
Autor: Luban (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2007 20:00

Podle skvělých rad na těchto stránkách, jsem si udělal přední brzdy na Oplíkovi.Přidávám nějaké foto.

Přílohy: Obraz036.jpg (297.1KB)   Obraz041.jpg (320KB)   Obraz042.jpg (285.7KB)  
Re: Zaseknuty predny brzdic.
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2007 10:50

Taky jsem s tím válčil a dokonce to jednou dal i do servisu. Po druhém problému všechno letělo a dopředu přišly brzdiče ATE z Astry a od té doby mám pokoj. Pokud si to auto chceš chvíli nechat a nenervovat se tak doporučuju výměnu.

Re: Zaseknuty predny brzdic.
Autor: tomi (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2007 18:00

Dik za rady,dneska som to cele od znova precistil premazal a ide to,ale uz to dlho nevydrzi pozeral som ako vyzera z dnu a valceky,su hrdzave,takze si asi kupim ATE trmene (lebo aj tak som objednal kotuce Ate power disk + dosticky a nepasuje mi,kotuc je sirsi o 3 mm).
Zatial cavte.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **    **  ********  **     **  ******** 
 **     **  ***   **  **        **     **     **    
 **         ****  **  **        **     **     **    
 ********   ** ** **  ******    **     **     **    
 **     **  **  ****  **        **     **     **    
 **     **  **   ***  **        **     **     **    
  *******   **    **  **         *******      **    
Powered by Phorum.