www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
zadni bubnokotoucove brzdy astry Gsi
Autor: embrio (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2007 17:01

Prosim poradte mam astu gsi a zda se mi ze malo brzdi zadek obe kola.Domnivam se proto ze kotouce jsou rezave ikdyz jezdim stale a dost intezivne brzdim ale porat nejsou olestene jako napr. predni!!!???? Mel jsem moznost svest se v w golf IV a malem jsem si rozbil hubu o celni sklo jak to brzdi a ja na to musim hodne slapnout aby to poradne zabralo!!! Poradte!!!!

Re: zadni bubnokotoucove brzdy astry Gsi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2007 18:52

Opel ma vseobecne trosku horsi nastup brz (osobne je me to sympatictejsi nez si prave rozbit hubu o predni sklo smiling smiley ), je to dano kontrukci posilovace, ale samotny brzdny ucinek neni o nic nizsi nez na vetsine ostatnich aut. Samozrejme pokud jsou brzdy v poradku.
Pokud mas kotouce rezave, tak je bez jakychkoliv spekulaci vymen i s destickama a pri vymene zkontroluj i funkcnost brzdoveho trmenu. Potom neni duvod, aby to po spravnem odvzdusneni nebrzdilo.

Re: zadni bubnokotoucove brzdy astry Gsi
Autor: embrio (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2007 19:13

uz to auto mam ctyri roky a za tu dobu jsem uz jednou menil vse kotouce desticky kapalinu odvzdusnoval jsem nekolikrat,kapalina se nestraci valecky netecou a presto si myslim ze je nekde chyba kdyz je motor vypli a posilovac nefunguje je pedal tvrdy a nepropada se jakmile nastaruji a seslapnu pedal a drzim tak pomalu zacne klesat sice ne az na podlahu ale klesa tak si myslim ze propousti kumicky v hlavnim valci tudiz to malo brzdi ale nejsem si jisty!!!

Re: zadni bubnokotoucove brzdy astry Gsi
Autor: Kuba (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2007 21:24

To je spravne ze s vypnutym motorem je pedal tvrdy a kdyz nastartujes a drzis ho tak Ti klesne, to ti spravne funguje posilovac. Jinak s Tim brzdnym ucinkem je to pravda ze to ma pomalejsi nastup, ale je to otazka zvyku. A jestli mas orezle zadni kotouce tak je vymen, rozhybej brzdove tremy a uvidis ze se brzdny ucinek o dost zlepsi...

Re: zadni bubnokotoucove brzdy astry Gsi
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2007 20:04

Když sešlápneš brzdu (normální provoz) tak brzdí pouze přední náprava a zadní jen lehounce přibržduje. Zadní náprava začne pořádně brzdit teprve až fest sešlápneš brzdu!!


A to "zdá semi"

K tomu bych řekl ti řekl jen tohle:

Val s tím fofrem do servisu! Není nic horšího, než blbě fungující brzdy!

1 budeš mít 100% jstotu
2 těch pár kaček je lepší dát do jistoty než na věnec se stuhou VZPOMÍNÁME :-)

Re: zadni bubnokotoucove brzdy astry Gsi
Autor: embrio (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2007 16:08

Zadni tremy uz jsem mel nekolikrat venku a chodi temer sami zatlacim je rukou ale stejne to nepomaha!!! A kdyz vypnu ABS a rozjedu to na sterku a dupnu co to da,tak se stejne zadni kola toci!!!! Kotouce uz jsem taky menil a po chvilce byly rezave tak nevim!!!

Re: zadni bubnokotoucove brzdy astry Gsi
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2007 16:53

co omezovač tlaku zadních brzd,špatně seřízený nebo nefunkční.

Re: zadni bubnokotoucove brzdy astry Gsi
Autor: embrio (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2007 18:39

A kde ho najdu???? Diky za pomoc!!!

Re: zadni bubnokotoucove brzdy astry Gsi
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2007 19:16

nad zadní nápravou asi u levého zadního kola.jdi pod autem po brzdové trubce a určitě ho najdeš.váleček spojenej s nápravou pérem.čim více auto nakládáš tím omezovač pouští více tlaku do zadních brzd.chce to knihu!!

Re: zadni bubnokotoucove brzdy astry Gsi
Autor: embrio (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2007 20:46

A neni ten zatezovy regulator jen na kombicich???

Re: zadni bubnokotoucove brzdy astry Gsi
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2007 23:26

limuziny ho mají taky,ale u tebe jsem přehlédl slovo abs.tam asi nebude, protože tu regulaci tlaku dělá abs.jestli v autě jezdíš sám tak při brždění hlavně intenzivním se nadlehčí zadek auta a abs to hodnotí tak,že není potřeba žádného tlaku do zadních brzd.po čase můžou reznout kotouče.dělal jsem různé značky aut,ale ty zadní kotouče téměř vždy narezlé. asi záleží jak to auto jezdí zatížené.nech si udělat test na brzdách.

Re: zadni bubnokotoucove brzdy astry Gsi
Autor: Jura (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2007 04:49

mám problém na astře g 1998 1,6
koupil sem destičky vyměnil,ale nemůžu povolit válec je to na klíč pětihran
Neví někdo jak to udělat?

Re: zadni bubnokotoucove brzdy astry Gsi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2007 05:25

Jakej valec? Co si klic koupit? Je to rozhodne lepsi nez neco orvat.

Re: zadni bubnokotoucove brzdy astry Gsi
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2007 07:03

Co já si tak matně vzpomínám tak pětihran imbus má kostka ABS a asi to bude kvůli tomu aby se do toho nikdo nesr.. . Jinak nevím jakej válec chceš kvůli výměně desek povolovat.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **  **    **   *******  
 **     **  **     **  **     **   **  **   **     ** 
 **     **  **     **  **     **    ****    **        
 *********  **     **  **     **     **     ********  
 **     **  **     **  **     **     **     **     ** 
 **     **  **     **  **     **     **     **     ** 
 **     **   *******    *******      **      *******  
Powered by Phorum.