www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jaky tlumice
Autor: Amos (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2007 12:48

Cus chalani,na Autokelly maj na moji Astru F, 94, 44kw, 1,4i, C14NZ..tlumice a je tam tlumic STARLINE za 1083..nemate nekdo zkusenost s nima? Sou levny,ale neni u nic napsano, ze jsou originalni nebo adekvatni dil.Nejsem v aute dravec,ani na to nemam auto,ale ty co tam mma sou v prdeli,tak chci novy,ale nevim jestli to nejsou uplny shity ktery za 10tis. km vyhodim. Diky

Re: Jaky tlumice
Autor: Amos (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2007 12:51

Jeste podotykam,ze jsou to jenom kapalinovy a ne plynokapalinovy. Je v tom velkej rozdil? Dik za nazory a tipy.

Re: Jaky tlumice
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2007 20:19

2 roky záruka na veškerá díly ze zákona :-)

Kolik za rok najedeš? Jinak, já si nechal za 2500Kč i s prací vyměnit originály (2x zadní) v Opel Morava OL.

Na "normální" jízdu v pohodě

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Jaky tlumice
Autor: Amos (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2007 05:08

Nenajedu moc,kolem 10tis. Jde mi o to jestli to nejsou uplny srajdy, aby novy STARLINE nebyly horsi nez to co tam mam smiling smiley

Re: Jaky tlumice
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2007 12:28

Sice máš jen C14NZ, ale přeci jenom tlumiče jsou dost důležitá část auta na to abys na nich šetřil. ROzhodně tlumiče Starline nedoporučuji, nikdy jsem je neměl ale moc nevěřím věcem které mají stejnou značku pro 1000ce různých dílů.
Podívej se sem [katalog.mjauto.cz];
Doporučuji plynokapalinové tlumiče, pokud Ti jde o cenu, tak jen ty kapalinové, co se týká výrobce tak preferuji Kayaba,Sachs, Bilstein, Monroe.
Např. olejový tlumič Kayaba stojí 1370kč, plynokapalinový 1430kč

Re: Jaky tlumice
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 16:40

Ahoj lidičky!
Zjistil jsem, že mám po smrti levý přední tlumič (když zvednu auto, tak se kolo trochu kinklá v tlumiči a je z něj čerstvě vyteklý olej)...
Tedy jasná výměna obou tlumáků + uložení. Odtud pramení mů dotaz, tedy...
Mám na výběr alko a monroe s velice zajímavou slevou (kolem 40% - alko za 500kč/ks a monroe plynokapalinu za 850kč/ks) a nebo Kayaby Excel-G za 1200Kč/ks...co byste mi poradili tam dát...je to do Kadetta 1.8GSi na spíš běžný ježdění - semtam jedu ostřejc, ale nic extremního...
Právě jsem tu v historii (cca 2 roky nazad) narazil na názory, že monroe je děsnej šmejd, v novějších diskuzích už se najdou i tací, kteří je chválí...nepomůžete mi moc prosím někdo svojí čerstvou zkušeností???spinning smiley sticking its tongue out Pozná se třeba rozdíl mezi monroákem a tou kayabou? jinak ještě dodávám, že za rok najedu tak cca 18tis km
Dík Jarda

Re: Jaky tlumice
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 17:56

Jarda GSI: Na ALKA zapomeń thumbs up, Monr.nic moc spinning smiley sticking its tongue out, na tvé auto budou vhodné KAYABY smoking smiley.

Re: Jaky tlumice
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 21:50

Mám Na Astre F cca rok Kayaby Excel-G. Sú o niečo tuhšie ako pôvodné, ale inak v pohode.

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Jaky tlumice
Autor: Scout (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 18:05

Dopředu se omlouvám za tento dotaz. Mám Astru G a rád bych vyměnil přední tlumiče. Dočetl jsem se zde, že výměna je podrobně popsána i s fokami v sekci "Technika". Je zde mnoho užitečných rad, ale ať to pročítám jak to pročítám nemohu to najít. Nejsem členem klubu a možná se mě to nezobrazí. Může mě někdo pomoci ? Děkuji.

Re: Jaky tlumice
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 18:11

Já se ti taky omlouvám neber to jako špatnou radu ale nevšiml jsi si že je zde astra F a kadett? Možná by ti lépe a rychleji pomohly na www.astra-g.cz i když tady jsou kluci co to taky ví je lepší psát na fora ktrá jsou přímo zaměřená na konkrétní typ auta! Jinak návody jsou na titulní straně sekce NÁVODY

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Jaky tlumice
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 18:13

Vymena tlumicu na AG tady popsana neni, ale pokud se na to podivas tak zjistis ze na tom nic neni.

Re: Jaky tlumice
Autor: Scout (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 19:13

Díky za rady. Kdysi jsem to měnil na své Calibře V6, ale raději jsem se zeptal.
Možná je to podobné.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   *******   **     **  ********   **     ** 
 **        **     **   **   **   **     **  ***   *** 
 **        **     **    ** **    **     **  **** **** 
 ******     ********     ***     ********   ** *** ** 
 **               **    ** **    **     **  **     ** 
 **        **     **   **   **   **     **  **     ** 
 ********   *******   **     **  ********   **     ** 
Powered by Phorum.