www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Rezerva pneu
Autor: Jirka C (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2007 13:14

Ahoj,
určitě má většina z vás v kufru stejnou rezervu jako já - Semperit Toplife 175/70/13. Já jí mám jako novou a tak bych za rezervu dal nějakou starší jetou gumu a tuhletu bych nasadil na jízdu. Jenže mám jen jednu.

Tak se ptám, jestli by mi někdo neprodal Semperit Toplife 175/70/R13, nebo naopak nechce takovou pneu koupit.

Jirka C
Příbram
Astra F Caravan 1,6 1995

Re: Rezerva pneu
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2007 18:51

the finger smiley Jo mám.

No já zkoušel tak před cca 3 lety sehnat 3 tyhle pneu a bohužel bez úspěchusad smiley

Osobně si myslím, že nemá jakoukoliv cenu schánět tyhle pneu, protože jsou už staré, i když na pohled v perfektním stavu! Si vem, že je to vlastně pokd se nepletu "originál" pneu z výroby tedy v mém případě 12 let stará pneumatika i když jen 1 nasazená při barvení brzd the finger smiley

Já bych na to auto nedal! Max na dojetí!!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Přílohy: IMG_0732.JPG (56.4KB)   IMG_0733.jpg (94.8KB)  
Re: Rezerva pneu
Autor: Jirka C (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2007 18:57

hm, tak se mi potvrdilo, ze to asi fakt bude original. A je fakt, ze to uz je dost stary (jako cela ta plechovka :-)). Mas recht, kaslu na to, necham to jako rezervu (zas ji musim pochvalit, drzi tlak, nikdy jsem nemusel dofukovat). No a autu koupim novy "boty". Ty fotky jsou presny, fakt jako ja...

Jo - a koukam, ze mas diesela - jakou mas zkusenost s poruchovosti, o ktery vsude pisou? Mel si nejaky velky vydaj do motoru?

Dik a Zdar

Jirka C
Astra Car 1,6 95

Re: Rezerva pneu
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2007 12:15

6000Kč rozvody (cca 4 roky zpět) + 4x Brisk žhavící svíčky za 150kč jedna - drží do teď

a před cca rokem vyrezlá hlava . to bylo asi kolem 5000Kč
vyvaření hlavy+tlak zkouška, těsnění (hlava, víko, sací a výfukové), zabroušení ventilů, nové gufera,

před měsícem 200Kč oprava alternáturu - nebyla nutná ale pro jistotu (uhlíky, ložisko)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Rezerva pneu
Autor: Jirka C (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2007 18:49

Tak na tom neco pravdy bude... par problemu se teda nasbiralo. Ja teda taky cca 2 roky zpatky mel problem - klepalo to jako diesel, tak jsem musel vymenit koniky nad ventilama, pry byly ojety. Cca 5000kc.

Tak at se dari

JC

Re: Rezerva pneu
Autor: xxx (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2007 11:21

Ahoj, chci se zeptat jestli se dá sehnat dojezdová rezerva na Astru r.v.95, 1,4 pětidvéř.
Díky

Re: Rezerva pneu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2007 11:25

To xxx : Ano da, poptej se po vrakarnach.

Re: Rezerva pneu
Autor: Občasný návštěvník :) (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2007 16:24

Zdarec šmoudi smiling smiley
jelikož mám Astřičku na plyn, tak jsem taky řešil, co s rezervou, abych nemusel tahat tu velkou k.rvu 14". Na vrakáči Lažany u Kuřimi jsem od týpka, co dělá OPLY sehnal kráááááásnou origo dojezdovkun 14"(myslím, že je to MICHELIN nebo co), má na výšku cca. 10cm a váží tak 5kg, takže teď už vozím jen ji a origo jen na STK. Stála mně 500,- Kč, což je oproti nové víc jak poloviční cena. Tož tak...

Re: Rezerva pneu
Autor: Ufas (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2007 22:57

No ona je takováhle galuska dobrá, když nejezdíš nikam daleko... ale představa že s tim jedu někam dál mě děsí... celou cesu bych nemyslel na nic jinýho, než kde píchnu... smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **     **  **     **  **       
  **   **    **  **   ***   ***  **     **  **       
   ** **      ****    **** ****  **     **  **       
    ***        **     ** *** **  *********  **       
   ** **       **     **     **  **     **  **       
  **   **      **     **     **  **     **  **       
 **     **     **     **     **  **     **  ******** 
Powered by Phorum.