www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Utžené rameno
Autor: Momo (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2007 15:44

ahoj opaci

Stala jse mi strašná věc , není co divyt na českých silnicích sad smiley vjel jsem levím kolem do skur** díry , asi v 60Km , neviděl jsem jí sad smiley Když sem se spamatoval stý rány tak jsem při každém ubrání nebo přídání slyšel klepání sad smiley Myslel jsem si že to budou klouby ale když sem zvednul auto, zdrcující pohled sad smiley divyl jsem se že jsem vubec dojel domů.. Rameno bylo uplně utržené sad smiley a drželo jen na kousku :¨) Můžete mi poradit jak to spravyt nebo vubec jestli se to vubec vyplatí zavařit , mám takovej pocit že kdybych to zavařuil tak to technickou už neprojde sad smiley bylo to dosti zrezlé sad smiley

Prosím o radu co stim prodat na ND?

Re: Utžené rameno
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2007 16:57

[www.kadett.cz]
všechno jde, pokud se to opraví pořádně, tak nemáš žádný problém na STKčku
Mimochodem: v jiném tvém příspěvku popisuješ že jsi koupil kadetta celkově vyvařenýho. To je tento co ti upadlo to rameno?
Takže asi moc vyvařenej nebyl.:-(

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (07.08.2007 17:01)

Re: Utžené rameno
Autor: Momo (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2007 19:58

Věř mi že když sem se díval na spodek , tak vše bylo Ok .. Ale je mi to líto , na autě jsem udělal kupu prace a tohle by mě vživotě nenapadlo sad smiley a hlavně když sem si nechal měnit lumiče v servisu u kamoše tak by mě na to snad upozornil, nebo asi nesad smiley Já nevím dost mě to sere ... Rád bych si to udělal doma sám, ale nevím jak to zavařit tak, abych rameno za nějakej čas když bude nějaký špatny abych ho molhl vyměnit ..

Připojil jsem foto..

PS : Dneska bych už kupoval jinak, hold člověk se učí až udělá chybu sad smiley

Přílohy: 13191027-18690312.jpg (131.2KB)   13191027-18690345.jpg (145.4KB)  
Re: Utžené rameno
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2007 20:03

A co si mel utrzenyho na ramenu? Spis si utrh uchyt ramene v podlaze. Rameno samo o sobe dost tezko poskodis.
Pokud si zrucnej a mas COcko, tak si to vyvaris sam. V opacnem pripade to neni pro zrucnejsiho klempire problem.

Re: Utžené rameno
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2007 09:09

1 chyba nezavolal jsi k té "nehodě" Policii!!

Pokud to byla ojedinělá díra ve vozovce a nebylo tam upozornění na špatný stav, tak máš nárok na náhradu škody od majitele té komunikace!!

Ale po bitvě je každý generál co moody smiley

Jinak se divím že ti tohle auto prošlo technickou - co se těch mračítek týče smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Utžené rameno
Autor: Momo (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2007 17:03

Ty mračítka tam nejsou na pevnothe finger smileydrinking smileytongue sticking out smiley

Re: Utžené rameno
Autor: zanek (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2007 11:02

smoking smiley Doporucuju ti koupit si nové rameno.Mel jsem podobnej problem a zavarený rameno je na nic!Noví stojí 2tis. a máš ho komplet celé.

Re: Utžené rameno
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2007 19:31

Na Astře mně prasklo levé rameno,protože jsem věděl,že silentbloky už nic moc,on-line jsem objednal obě na www.vseproauto.cz a za necelé dva a půl tisíce i s poštovným obě ramena i s čepy. Na to,abych něco na řízení vyvařoval,na to bych se mohl....

Re: Utžené rameno
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2007 14:04

Já když jsem jel nějakou táhlejší zatáčku rychleji, tak ze mi ze směru od levého předního kola ozvala rána, kov na kov, a cítil jsem jakoby mírnou změnu směru. Na nic jsem nemohl přijít, až dnes jsem pod auto vlezl s monterpákou a hýbal se vším co by se hýbat nemělo. A přišel jsem na to, že uložení levého ramene, blíž k zadní části vozu, se pohybuje nahoru a dolů po gumovém silenbloku (na foto označeno červenou šipkou). Pravá strana drží. Takže pravděpodobně závada nalezena. Máte nějakou radu na opravu, nebo musím vyměnit celé ramenoconfused smiley

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil lojzinac (17.11.2007 14:05)

Přílohy: P1010040.JPG (284.4KB)  
Re: Utžené rameno
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2007 14:51

Stačí vyměnit uložení ramene-silenblok

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Utžené rameno
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2007 22:19

Ten silentblok stojí několik stovek jako neznačkový,u Adama je cenově pozlacený.
Ta práce s jeho výměnou je otřesná,pokud máš slušnej lis. Pokud ho nemáš a chtěl bys na to vzít kladivo-hodně štěstí!
Než mně to rameno prasklo,taky jsem měl původně v plánu výměnu silentbloků. Pak jsem si zjistil,co to obnáší a řekl jsem si,že před STK raději vyměním ty ramena celý. Ta prasklina to urychlila. No a za ty prachy v té Ostravě,za pár minut jsem je měl vyměněný a vím,že mám na pár let pokoj. Akorát mě zdrželo - odvrtal jsem nýty na čepech a dal šrouby. Dělá se to tak určitě líp,než na autě.

Re: Utžené rameno
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2007 12:08

Já mám na čepech šrouby přímo z výroby. Takže myslíš, že mám vyměnit rovnou celé rameno?

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: Utžené rameno
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2007 12:15

Silenblok 163,- Kč, rameno 1500,- Kč. Takže volba je jasná - silenblok.

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: Utžené rameno
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2007 17:21

Doporučuji silentblok zn. Febi. Není to až tak finanční hrůza, ale je to shodný kus, co dává Adam do prvovýroby a svých značkových servisů. To jen tak, ať nedopadneš jako já.
[www.opelastra.cz]

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Utžené rameno
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2007 13:01

Koukněte sem:
[www.aukro.cz]

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Utžené rameno
Autor: Jeňýk (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2007 12:40

m.king napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Koukněte sem:
> [www.aukro.cz]
> _vectra_a_astra_f_calibra.html

Máte někdo s touto firmou a jejich výrobky nějaké zkušenosti?

Re: Utžené rameno
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 16:35

Dnes jsem vyměnil silentblok v předním levém ramenu. Ten zadní utržený. Ven šel dobře, guma vyla vytržená a ten kroužek jsem pilkou přeřízl a vyrazil. A nový jsem tam narazil pomocí kladiva a dřevěného špalku, akorát si to nesedlo úplně na doraz, protože ten nový silentblok má kolem vrchního dorazu menší radius. Tak doufám,. že to bude držet. Jo a jak jsem sundával rameno, tak se mi překroutil šroub na čepu od stabilizátoru, takže další výdaje. Ještě dotaz: musím dělat po této výměně geometrii?

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: Utžené rameno
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 07.03.2008 21:15

kúpil som na svojho kadetta nové čapy, čo si myslíte oplatí sa do toho pustiť sám alebo to nechať na odborníka? nezdá sa mi to zložité akurát tie 3šruby ale neviem či ma niečo neprekvapí pri tom a auto mi zostane nepojazdné, takže čakám vaše názory

kadett C16NZ

Re: Utžené rameno
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.03.2008 21:39

Neni v tom zadny problem, za hodku i s cigarem smiling smiley

Re: Utžené rameno
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 07.03.2008 21:41

OK tak práve takúto odpoveď som čakalwinking smiley

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ******    **    **  **      **   ******   
 **        **    **    **  **   **  **  **  **    **  
 **        **           ****    **  **  **  **        
 ******    **   ****     **     **  **  **  **   **** 
 **        **    **      **     **  **  **  **    **  
 **        **    **      **     **  **  **  **    **  
 **         ******       **      ***  ***    ******   
Powered by Phorum.