www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Brzd.váleček a hl.válec
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2007 20:34

Zdravím všechny mam Opel astra 1.6F caravan r.v.1996
známý mi demontoval oba bubny (na STK ovalita) a při demontáži mu unikla brzd. kap. a při opětovné montáži mi přestalo auto brzdit.Při pokusu o odvzdušnění mi urval odvzdušňovací šroubky.Chtěl jsem se zeptat jestli to jde nějak spravit (odvrtat apod.) nebo je lepší koupit nové.Zkoušel to nějak odvzdušnit na hlavním válci, ale nepodařilo se to.Na konec mi řekl že je asi špatný i hlavní válec,protože prý pedál při stlačení pomalu povoluje.Můžu mu věřit.

Re: Brzd.váleček a hl.válec
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2007 20:39

ještě ozn.motoru X16SZReye rolling smiley

Re: Brzd.váleček a hl.válec
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2007 04:36

v první řadě udělej výměnu známého eye rolling smiley. lepší je dát nové brz. válečky.

Re: Brzd.váleček a hl.válec
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2007 05:59

nový váleček stojí kolem 250,-, odvrtat to samozřejmě jde, ale při této ceně válečku se to podle mě nevyplatí, napřed vyměň válečky a pak se uvidí, ale domluv se s tím tvým známým odborníkem spinning smiley sticking its tongue out aby tak týden před výměnou prostříkal připojovací trubičky nějakým vhodným olejem, jinak budeš k prasátkům shánět i nové trubičky grinning smiley

Re: Brzd.váleček a hl.válec
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2007 10:09

Chlapi zatím díky.
Brzd. válečky i bubny ojednané.Zítra příjdou.Připojovací trubičky jsem postříkal olejem tak jsem zvědavý jak to dopadne.

Re: Brzd.váleček a hl.válec
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2007 20:12

Tak už mám po STK a prošel,ale až na podruhé (měl jsem vysoké emise).
Ale proč píšu. Bubny i prasátka které jsem objednal mimochodem u Autokelly nebyly na můj typ. Tak jsem je šel vrátit a objednal a koupil v Polsku (jsem z Č.Těšína tak to mám kousek) kde mě vyšly o třetinu levněji.Mimochodem že prasátka a bubny nepasují jsem bohužel přišel až jsem měl auto rozebrané (moje chyba).

Re: Brzd.váleček a hl.válec
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2007 21:32

Brzdy z Polska bych nebral. V létě jsem takhle srovnával nové Polské kotouče z Favorita a házely jenom 0.8 mm. V autě ses bál brzdit - pedál kopal jako supr ABS. Ona ta cena se musí někde projevit.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Brzd.váleček a hl.válec
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2007 15:42

No jenže třeba prasátka byly u Auto Kelly a z Polska úplně od stejného výrobce. Takže bych poláky moc nepomlouval a spíš bych se ptal kde nakupují čeští prodejci.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **     **   *******   **     ** 
 **     **  **   **   **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **  **    **     **         **  **     ** 
 **     **  *****     **     **   *******   **     ** 
 **     **  **  **    **     **         **   **   **  
 **     **  **   **   **     **  **     **    ** **   
  *******   **    **   *******    *******      ***    
Powered by Phorum.