www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Zimní obutí
Autor: Luban (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2007 19:15

Minulý víkend jsem na kadetta nandal zimní pneu a spokojeně si mnu ruce, když slyším o návalech v pneuservisech smoking smiley drinking smiley A přitom jsem okouknul brzdové obložení a pěkně zase rozhýbal a namazal brzdové třmeny.

Přílohy: Obraz143.jpg (259.5KB)   Obraz144.jpg (260KB)   Obraz146.jpg (261.4KB)  
Re: Zimní obutí
Autor: ROKO (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2007 10:57

Jo,jo.Také to dělám a je to pak poznat na řízení.

Re: Zimní obutí
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2007 19:35

No snad ty Kormorany budou OK, ale prevenci chválím :-)

Re: Zimní obutí
Autor: Luban (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2007 19:45

Otestoval jsem je na Šumavě, cestou na chatu. Na silnicích tak 5 cm uježděného sněhu. Loni jsem tam ještě jel na letních pneu a ty pořád ve sněhu hrabaly. Stačilo jen přidat více plynu. A při silnějším brzdění hned klouzaly. Tyhle Kormorany, to bylo o něčem jiném. Opravdu solidně berou v tom sněhu a při brzdění je to také znát. Jsem si s nima jistější. smoking smiley

Re: Zimní obutí
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2007 21:19

jaký máte názor na zimní pneu prodávané v hypermárketech za 599Kč/1ks? Samozřejmě, že jsou to nové pneu né protektory! Ty bych nebral ani zadarmo!!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Zimní obutí
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2007 22:03

No vetsinou to jsou Debicy a rika se, ze za ty prachy uplne spatny nejsou, ze to jsou minuly verze GoodYearu (UG5?). Ale ja bych si to dal mozna tak na skodovku, jsem zastancem toho, ze na gumach se nesetri, takze i muj priporozpadlej skoroveteran ma obuti za polovinu toho, co sam puvodne stal (GoodYear UG7+) smiling smiley

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: Zimní obutí
Autor: Luban (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2007 19:18

Já osobně radši zajdu do pneuservisu. Dá se řeč s mechanikem, tedy pokud má čas a není ve stresu. Nehledě na to, že přezutí a vyvážení bývá někdy v ceně.Záleží na akci. Nebo také ne.Já jsem dal za obutí na prázdné disky a vyvážení všech 4 kol 700 Kč. eye popping smiley Kadett C14NZ

Re: Zimní obutí
Autor: Milan.st (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2007 22:10

Jezdím na Debice už čtvrtou sezonu a nemůžu si stěžovat. Letos jsem na Astru kupoval nové, v té době 900 Kč/ks.
[www.rajpneu.cz]
Opět se mi osvědčily. Na chalupě bývá sněhu víc než dost a ještě se mi nestalo abych někam nevyjel nebo něco neubrzdil.

1,6 16V
X16XEL

Re: Zimní obutí
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2007 20:14

Lepší jakýkoliv typ zimní pneu než být rapl,který v zimě jezdí na letních gumách, "protože on to zvládne". Mimochodem,já mám na obou Astrách už druhou zimu Green Diamond protektory s karbidem křemíku od Pneu Vraník a bydlím na Vysočině. Na příští zimu je budu kupovat znovu,jezdím hodně.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  **         **     **  **    ** 
 **         **  **   **    **    **   **    **  **  
 **          ****    **    **     ** **      ****   
 ******       **     **    **      ***        **    
 **           **     *********    ** **       **    
 **           **           **    **   **      **    
 **           **           **   **     **     **    
Powered by Phorum.