www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
plave
Autor: wizard (IP zapsáno)
Datum: 25.11.2007 19:56

Zdravim všechny mám astru f sedan a právě jsem vyměnil litaky s letnímy pneu za plecháče se zimníma a zdá se mi že ted u auta plave zadek...tag se chci zeptat jestli je to obutím nebo závadou na řízení????, díky

Re: plave
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.11.2007 21:41

A mas pocit ze na letnich neplavalo?

Re: plave
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2007 10:24

Máš dost nafoukaný pneu? A co tlumiče, v pořádku? Mě plavání zadku vyřešila výměna tlumičů, ty starý šli úplně volně a netlumily.

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: plave
Autor: wizard (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2007 14:29

no na elektronech to sedělo jak přibitý

Re: plave
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2007 14:50

No tak bude pravdepodobne problem v tech zimakach, ne? Jak uz Te psal lojzinac, Predevsim je spravne nafoukni.
Zimni pneu jsou vseobecne o neco mekkci a hlavne se u vetsiny aut davaji na plechace vyssi pneu (vyssi profik), coz zpusobuje castecnou nestabilitu a houpani.

Re: plave
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2007 19:32

Mě dělá Kadett něco podobného, ale na předku. Na letních 195/55-15 to bylo OK, ale teď když v malé rychlosti trochu víc vemu zatáčku, tak mi to přijde jako když chce ustřelit předek ven. :-( Zimáky mám 3tí rok 165/70-13 Sava Eskimo S3, vzorek ještě tak 6mm, nafouklí na optimum. Asi čepy :-(

Re: plave
Autor: miky (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2009 07:17

Zdravim chlapi. Prezul jsem ted na nove letni pneu- 175/65 R14 (Astra F 1.6 8v) a pocitově s nima auto docela divně "plave". Na zimácích byla ta stabilita naprosto v pořádku. Je třeba potřeba ty nové pneu trochu víc sjet a ono se to srovná?

Re: plave
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2009 11:07

Nebo je správně nafoukat?

jinak, jakého rozměru byly ty zimní gumy neměl jsi je třeba menší 175/60? Jde taky o značku těch letních gum, protože vím aspoň z vlastní zkušenosti že "65ky" v barumce jsou dost měkký a tvz. "plavou" mají velký boční posuv.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: plave
Autor: miky (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2009 13:48

Diky za reakci, nafoukane jsou samozrejme na predepsane hodnoty. Zimni jsem mel uplne stejne 175/65 R14...No ale mam teda Barum (Brillantis), tak to bude asi tim, co jsi rikal, ale to teda docela koukam...

Re: plave
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2009 19:15

Zlatý Michelin Energy!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: plave
Autor: miky (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2009 19:19

No jo no, Micheliny sly pred tydnem do sbernyho dvora a vzal jsem ty Barumky...asi trochu chyba, ale snad si nejak zvyknu...ale díky, celkem jsi mi pomohl:-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  **    **        **  **     ** 
 **     **  ***   ***   **  **         **   **   **  
 **     **  **** ****    ****          **    ** **   
 ********   ** *** **     **           **     ***    
 **         **     **     **     **    **    ** **   
 **         **     **     **     **    **   **   **  
 **         **     **     **      ******   **     ** 
Powered by Phorum.