www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Klepání na pravé straně
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2007 19:30

čus lidi..nemáte někdo zkušenost s klepaním při zatáčení do prava a na hrbolech?Ja kdyz kdekoliv jeduu a prejedu hrbol a zatacim do prava tak mi neco zaboucha na prave strane....kdyz zvednu auto a kontroluji cepy zadna vule..stabik take netluce....je to jako na spojovačce...kdyz zaboucham na kolo a mam to v pravem rejdu tak se cele kolo zachveje ...a zatluce to jako krava...a na hrbolech mi to samo klepe do rizeni....ale to se mi zda spise tim kloubem co je uvnitr na tyci rizeni...Mohla by to bejt spojovacka??a dá se nějak dotahnout???dík za rady.... jinak kdyz jsme u toho ptani dá se nahradit stredbni vyfuk z jiného auta???

Re: Klepání na pravé straně
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2007 21:45

nevíte někdo poradíte?smiling smiley

Re: Klepání na pravé straně
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2007 09:44

Zkus se podívat na tento příspěvek, na můj dotaz a fotky, třeba to máš stejné


[www.opelastra.cz]

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: Klepání na pravé straně
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2007 15:42

Možná, že máš ložisko v náboji v pytli. Vůle tam být nemusí, ale hučet může. Už se mi to taky stalo.

Re: Klepání na pravé straně
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 23.12.2007 21:28

jeník:nehučí mi nic ale klepe....
Jinak sem napsal blbe strany je to leva strana....

Re: Klepání na pravé straně
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2007 17:43

Klepání může dělat cokoliv. Tlumič, jeho funkce a uložení(horní), čepy dolní a rejdové(ty jsou dle tvé diagnózy ok) a silentbloky v ramenech(hlavně ten vzadu(ve směru jízdy).

Re: Klepání na pravé straně
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2007 21:24

A vnější homokloub máš v pořádku, když je vymlácenej, dělá taky moooc pěkný zvuky!!!

Re: Klepání na pravé straně
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 31.12.2007 00:24

Kluci..řeknu to asi takhle..ulozeni tlumicu mam 3 mesice stare...delal sem geo rekli ze mam cepy a silentbloky ok... znova nedvno sem mel auto na heveru a zkousel vuli cepu...vsechno dobry..ale kdyz na to kolo zaklepu neco v nem zapraska..jako by od tahla rizeni nebo prevodky...ale je to divny..je pravda ze i na malych hrbolech mi klepe volant..ale to se mi zda uvnit na tom kloubku..ten kriz jak je dole na tyci rizeni uvnitr..ale ty rany co myslim jsou zvenku...zkusim omrknout ten zadni silentblok jak je nejbliz k nohoum..jinak pak bych potreboval rady jak kontrolovat prevodku a celey rizeni..diky moc

Re: Klepání na pravé straně
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2008 19:30

Mě na Omeze A dělá takové bouchání jakoby tlumené přes gumu tyčka stabilizátoru. Je tam klasika se 2 kloubkama a když v jednom z nich praskne nějaká to vnitřní pouzdro či co tam je,tak to dává opravdu nepříjemné rány. Ani to nedělá na dírách jako spíš na menších nerovnostech a vlnách na cestě. Možná to taky na větší díře není tak slyšet.Ale na jízdní vlastnosti to vliv nemá. Když to začalo poprvé, taky všichni hned kontrolovali čepy,ramena, silentbloky,dokonce i tu tyčku stabilizátoru. Nakonec jsem na to přišel, když jsem vlezl pod auto, kámoš mi z vrchu propéroval a hmatem jsem zjistil, že to opravdu lupe v té tyčce. Teď budu měnit už třetí, ale Omega je těžká, tak jsem se s tím už smířil.

Re: Klepání na pravé straně
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2008 19:32

Teď jsem si přečetl, že ti to dělá při zatáčení doprava, takže ta tyčka stab. asi nebude tvůj případ.

Re: Klepání na pravé straně
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2008 12:06

kdyz auto bude stat a ja na nem budu skakat perovat bouchat do toho gumovou palici...tak mi nezaklepe nicsmiling smiley)) Kdyz jedu po rovine zatacim do prava proste pohoda..ale jakmile se auto sveze po mensim hrbolu a mam kola v rejdu do prava...neco mi tam divne zaboucha....kdybych nemenil horni ulozeni tlumicu pred 3 mesici rekl bych ze je to ono..ale dela to poradm i pres vymenu...nevim zda to muze byt neco v rizeni na tyci rizeni...nebo neco dole na ramenu..psal sem tu uz o tom jak zvednu auto a zaklepu na leve kolo....ze mi nekde neco zapraska....na tyci rizeni asi..



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **        **  **     **  **         **    ** 
 ***   ***        **  **     **  **    **   **   **  
 **** ****        **  **     **  **    **   **  **   
 ** *** **        **  **     **  **    **   *****    
 **     **  **    **  **     **  *********  **  **   
 **     **  **    **  **     **        **   **   **  
 **     **   ******    *******         **   **    ** 
Powered by Phorum.