www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
poloosa??? kadett 1,6E sedan 55KW- Prosím pomozte!
Autor: Tom-zahr (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2005 22:14

Jo a je tu další problém sad smiley Už delší dobou mě lupe cosi u levého kola - nejčastěji, když řadím méně plynule, nebo, když začnu brzdit motorem, tak při i pozvolném spuštění spojky (hl. při přev. 1-2) to napoprvé tak lupne-křupne a někdy při vyšších př. stupních to tak trochu škubne s volantem (to dělá až ted posl. dobou). Jo a na hrbech (když kolo poskočí od vozovky) mi to tak připadá, jako by to kolo mělo nějakou vůli ve vertikální poloze. Známej se na to díval a do boku to nedělá nic a nemohli na to přijít-asi prý polosa (homokineťák, převodovka....),ale mě ten zvuk připadá jakoby šel kousek od kola... Jo a před tím, než mi měnili čepy a spravovali rameno, tak se mi zdá, že to nedělalo- (mohlo se třeba na něco zapomenout?) A dalšími symptomy je, že začnu brzdit a po prvním trochu větším přibzdění to zakřupe, pak už ne (když opětovně brzdím), pokud jedu na stejnou rychlost a nebo na volnoběh...
A další věcí je-hl. když otáčím doprava a trošku prudšeji (jindy upl. normalne) po dokončování odbočování vyrovnávám kola, tak jako kdyby něco sjíždělo ze své původní polohy a po úplném vyrovnání kol se to s takovým suchým kovovým lupancem vrátilo spátky...

jo a zkoušel jsem jet na plnej rejd doleva či doprava, ale nic (žádný hlluk...)
Jsem už z toho vážně v pr****, a nechci do nejakého servisu, kde mi vymění vše na co přijdou za tučný prachy a nakonec se zjistí, že to třeba byla jen nějaká menší či větší pi****** a že třeba stačilo jen...

Jo a od té doby, co se to poprvé začalo, tak jsem už s max. opatrností najel. cca 2.000KM a začíná to být horší. Jo a někdy, když delší dobu (3-5 a více dní) nejezdím, tak to pak nějakou tu dobu dělá méně, než před tím (říkám tomu, že si to tak jakože "sedne")

Jo a nějakej typoš mi říkal, že něco podobného mu prý dělalo u Tipa a že to prý byl jakýsi šroub, matka či co, co tam prý chybělo... - nebo tak něco... Jo a ještě se na to díval další nějaký poloautomechanik (zevrubně) a taky se mu to nezdálo na tu polosu... Ale ještě jsem nemluvil s žádným co se zajímal přímo více o Kadetty

A je to vážně krize, bo ho chci prodat a hned koupit kombík (pracovně) A leží mi to na srdci jako trn v patě stále více zabodávající se :-(

Budu vděčný za všechny veleochotné odpovědi. VÁŽNĚ!

POMOZTE PLEASE!

Dík, dík... všem odp.

Re: poloosa??? kadett 1,6E sedan 55KW- Prosím pomozte!
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2005 05:25

Zkus podotahovat vsechno kolem cepu, matici na konci poloosy, ulozeni personu v kastli, popripade samotnej tlumic, brzdice a uchyceni ramene. Pokud je vsechno dotazeny a cepy jsou novy, je mozny ze muze bejt nacatej kloub na poloose.

Re: poloosa??? kadett 1,6E sedan 55KW- Prosím pomozte!
Autor: Tom-zahr (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2005 08:55

Moc dík za radu! Já su sice zahradník, ale trochu technickýho vzdělání mám, takže si myslím, že bych tohle mohl snad zvládnout... smiling smiley
Ještě jednou dikec chlape!

Re: poloosa??? kadett 1,6E sedan 55KW- Prosím pomozte!
Autor: Viktor (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2009 17:37

surnepotrebujem poradiť ako sa vyberá polosa z prevodovky je to kadett C16NZ prevodovka F13/5kvalt, ako to tam tá polosa drží ako to vyberiem?

Re: poloosa??? kadett 1,6E sedan 55KW- Prosím pomozte!
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2009 18:45

Trhnes za ni.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  ********   ********   ******** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **       
 **     **  **     **  **     **  **     **  **       
  ********  *********  ********   ********   ******   
        **  **     **  **         **         **       
 **     **  **     **  **         **         **       
  *******   **     **  **         **         **       
Powered by Phorum.