www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Kola
Autor: maiacu (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2008 20:54

Dobrý večer.Jsem čerstvý majitel Opel Kadett 1,7D Combi(nebo liftback?),3-dveř.,rok výroby 1990.Auto jsem koupil v bazaru,a múj problém je možná docela jednoduchý,Jaký kola by mněli na tento automobil být originál?Myslím tím samozřejmně rozmněry,Jak u diskú,tak u pneu.Dík za radu

Re: Kola
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2008 22:01

V "Chytry knize" pisou:

155/neuvedeno R13
165/neuvedeno R13
185/70 R13

Nicmene bys mel mit predepsany/doporuceny rozmer uvedeny ve velkem TP.

Re: Kola
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2008 06:25

Pokud je to caravan tak doporučuji rozměr 175/70-13, 175/65-14, nebo 185/60-14
ale jak píše Standa, důležité je to co píší ve velkém TP.

Re: Kola
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2008 07:17

Omlouvam se, ten posledni rozmer co jsem uvadel ma samozrejme byt R14.

Koukam Romane, ze tech spravnych (asi) zdroju bude povicero :-) :-)

Btw, nekdy se da rozmer pneu najit i na stitku, kterej byl na ridicovych dveri u mechanismu zamku s doporucenyma hodnotama tlaku.

Re: Kola
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2008 09:24

rozmery musia byť uvedené v TP, ja nemám diesel ale v 1,6i mám rozmery 155 r13, 165/70 r13, 175/65 r14, a obuté mám ten posledný rozmer a sú tak akurát na to auto ani malé ani veľké

Re: Kola
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2009 20:09

Nevíte jaký je problém nechat do TP připsat další rozměry kol? Mám v papírech jen rozměr 4,5 x 13 s pneu 155/70 R13 to jsou podle mě ideální na Škodu 100, ale ne na Kadetta cabrio, navíc tyhle disky ani nemám. Mám tu Alu 5,5 x 14, jak je dostat do TP abych si zbytečně nedělal problémy.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Kola
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2009 20:18

m.artty:
Musíš zajít na zastoupení Opelu a tam ti napíšou dobrozdání, že tyhle kola můžou být na tvém autě. Ovšem ten canc tě vyjde kolem 2.000Kč...
Pak s tim zajdeš na Di a necháš si provést změnu ve velkém TP - ta stojí myslim asi 50Kč...

Re: Kola
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2009 20:25

Podivej se do "chytry knizky" jaky rozmery tam uvadeji pro Tvoji motorizaci a kastli. To staci na zapsani do TP.
Dalsi reseni je sehnat nekoho se stejnym autem, aby mel v TP uz nejakej pro Tebe rozumnej rozmer zapsanej, ofot si jeho velkej TP a podle toho Te to taky zapisou.
U nas stoji zapis 150kc, ale samozrejme zalezi na konkretnim urade, kazdej si to dela za kolik chce.

Re: Kola
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2009 20:48

Sehnal jsem stejnou karoserii (cabrio), ale na rozdíl od mého je to 2,0i vadilo by jim to?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  **     **   ******    **    ** 
 **     **  **     **  ***   ***  **    **   **   **  
 **     **  **     **  **** ****  **         **  **   
  ********  *********  ** *** **  **   ****  *****    
        **  **     **  **     **  **    **   **  **   
 **     **  **     **  **     **  **    **   **   **  
  *******   **     **  **     **   ******    **    ** 
Powered by Phorum.