www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
BRZDY-ASTRA F CARAVAN
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2008 21:29

Ahoj Opláci.Mám problém.Slabě brzdí brzdy.Pedál jde lechce a brdí až když je pedál skoro dole.Mám ABS.Kapalina se nestráci,zavzdušněné brzdy nejsou.Zkoušel jsem několikrát za sebou prošlápnout pedál,žádna změna.Brzdí to stéjně.Sem tam opčas pískají při brždění přední brzdy.Předem díky a PÁČEK
OPEL ASTRA F CARAVAN X16SZR/1997

Re: BRZDY-ASTRA F CARAVAN
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2008 04:46

V jakém stavu jsou destičky, kotouče, pakny, bubny, jak je stará brzdová kapalina? Nejsou přidřené brzdiče?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: BRZDY-ASTRA F CARAVAN
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2008 16:29

Předem díky za rychlou odpověd.Zatím jsem to nerozebíral.Autíčko je stále vytížené.Nejdřív jsem se chtěl zeptat,než se do toho pustím.Je divné že kdyby byli špatné destičky,že nesvítí kontrolka.Mám tam čidla.Kolik mají mít tolerovanou sílu přední destičky?Předem díky a PÁČEK

Re: BRZDY-ASTRA F CARAVAN
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2008 16:33

Ještě jedna prozbička.Nemáte někdo technický popis jak vypadají přední a zadní brzdy, at vím jak to tam vypadá a kde šáhnout.Díky a PÁČEK

Re: BRZDY-ASTRA F CARAVAN
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2008 19:30

Z tvého dotazu usuzuji že tomu moc nehovíš a proto dobrá rada nad zlato:
pokud tomu nerozumíš nehrab se do toho! nemyslím to zle ale fakt je to na průser pokud by jsi něco udělal blbě!! raději to nech na servisu!! brzdy to je základ!

Re: BRZDY-ASTRA F CARAVAN
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2008 20:37

Čau.Vím že to nemyslíš zle,ale dost dlouho jsem měl a dělal do škodovek.Nemam nic proti škodovkám.Takže jak u škodovek tak u opla zbíram rady,literaturu.Žádny učený z nabe nespad.Moje heslo je:ČLOVĚK SE UČÍ CELÝ ŽIVOT.Ty brzdy budu dělat s automechanikem.Ještě jednou nezlob se a díky za rady.PÁČEK

Re: BRZDY-ASTRA F CARAVAN
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2008 21:06

Staci se jen porozhlidnout, je to sice na Kadetta, ale AstraF to ma skoro stejny.

[www.kadett.cz]

Re: BRZDY-ASTRA F CARAVAN
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2008 06:50

Jen Doplním:

Já vyměňoval brzdy cca před měsícem na AF 95rv X17DTL Dělal jsem to podle návodu tady na foru a oproti kadetu (na který je zde návod) musíš (pokud budeš měnit i kotouče) sundat držáky předních třmenů!! (je to imbus 13 myslím (15Kč v železářství) ) Já ty kotouče měl tak přirezlé k náboji kola, že nešli "dobrovolně" sundat a tak to vyřešila hrubá síla 2kg kladiva a vytloukl jsem je ven! původně jsem si myslel, že je tam ještě "něco drží (šroub nebo tak), ale jsou tam jen nasunuté.

Co se sundání kotoučů týče, jak tady kluci radili zezadu je na ty pakny takový otvor zakrytý gum. krytkou a tam silně, ale opravdu silně zatlač při sundávání bubnu nějakým tlustým šroubovákem!! Buben půjde lehce sundat a jen mírně tomu budou ty pakny vadit! Prakticky ty pakny tím stlačením odehneš od toho bubnu (vadí tam ten zub co se dělá při opotřebení bubnu) Rada na závěr samostav zašroubuj na minimum :-)

Jak jsi dělal škodovky tak není problém (zlatá auta!!)

Re: BRZDY-ASTRA F CARAVAN
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2008 06:58

Never tomu, ze otvorem s gumovou krytkou neco zmuzes. Me osobne se to povedlo jen nekolikrat a to jen proto, ze vim jak to uvnitr vypada a kam a jak zatlacit.

Re: BRZDY-ASTRA F CARAVAN
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2008 06:22

Omlouvam se vsem, ale nejakym nedopatrenim (jsem blbej) jsem z tohoto tematu omylem smazal nekolik prispevku :-(



Toto téma bylo uzavřeno.
Powered by Phorum.