www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Brzdové kotouče
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2008 10:58

Zdravím přátelé,
chystám se vyměnit brdzy na předku (kotouče a destičky) a zarazilo mně, že u KELLYHO mají přední kotouče na ASTRU F od FERODO za cca. 350,-Kč a od ATE za cca. 700,- Kč. to je tam takový kvalitativní rozdíl eye popping smiley confused smiley Co jste při výměně předních brzd dávali vy eye rolling smiley Díky všem za názor smiling smiley

Re: Brzdové kotouče
Autor: Starý Známý (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2008 11:23

Malá oprava - ne ATE ale FEBI za cca.700,- Kč, ATE je cenou někde jinde, i když, stojí to za toconfused smiley moje ASTŘIČKA F KOMBAJN 1.6 96´- kotouče odvětrávané.
Díky smileys with beer

Re: Brzdové kotouče
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2008 12:24

kup si klidně ty feroda + destičky ferodo ta základní řada

Re: Brzdové kotouče
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2008 21:27

Před měsícem jsem měnil komplet brzdy na AF X17DTL s vnitřním chlazením. taky jsem se rozmýšlel mezi ATE a Ferodo. Nakonce vyhrál komplet od ATE (zdá se mi že Febi má víc nauhličitěné kotouče??) Celý komplet jsem ale nesehnal protože neměli ATE zadní pakny tak jsem vzal ferodo.

Brzdy suprově brzdí a nevadnou! jen bohužel pískají při začátku brždění a to jen předek! je to zajímavé když ve předu je celek od ATE tak by to snad dělat nemělo?! zadek bubny ATE + čelisti ferodo nepískjí! příště :-) asi zkusím dát ferodo destičky.

Já osobně bych šel do ATE myslím si že je to kvalitativně o málo lepší než ferodo ale je to pouze můj názor

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: Brzdové kotouče
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2008 11:44

Ahoj!
Kup si klidně FERODO, ale destičky si kup ferodo premier. Ty targety dost vadnou. A navíc k premierům dostaneš i ty pérka a spol...

Re: Brzdové kotouče
Autor: cico (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2008 17:01

Ja som vymenil kotuce teraz a mam tam Bosch 250ky s chladenim za 1060 Sk aj s platnickami za 917 Sk....vraj je to kvalita.....

Astra F 98 X16XEL

Re: Brzdové kotouče
Autor: Tondach Astra F C16SE (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2008 19:20

Taky jsem to teď řešil-na předku byly kotouče Brembo s vnitřním chlazením,měněny těsně než jsem auto koupil.Po celou dobu jen problémy,vadly při delším brždění,2X jsem je přetáčel kvůli vibracím do řízení-prostě nic moc.Teď "došly" desky,kotouče by sice po přetočení ještě vyšly na další set destiček,ale dal jsem je pryč.Koupil jsem ATE kotouče(ne power disc),ATE desky,dozadu ATE bubny i pakny-teď po 500km konstatuji že jsem udělal dobře-vše je zajeto a Astra konečně po letech brzdí.

Re: Brzdové kotouče
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2008 05:45

Ještě jednou dotaz na přední brzdový komplet pro X18XE 85kW ABS, rodinné pohodové ježdění. Budou tam pasovat a stačit tyhle kotouče a destičky? Výměnu včetně kapaliny (dát tam DOT3 nebo DOT4?) svěřím odborníkům ...

FE DDF206 Brzdový kotouč FERODO chlazený 778 Kč/ks
FE FDB584 Brzdové destičky FERODO PREMIER 1266 Kč/set
-----------------------------------------------------
Celkem 2823 Kč

------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: Brzdové kotouče
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2008 13:57

Feroda jsou v pohodě. Dával jsem je zatím na všechny auta co jsem měl a nikdy jsem nepociťoval nějaké vadnutí brzd a pod.
Děstičky jsem kupoval PREMIER.

Re: Brzdové kotouče
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2008 17:19

Ferodo mohu také doporučit smiling smiley

Re: Brzdové kotouče
Autor: kvašněvsky (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 11:02

Zdravím vás pánové.potřeboval bych radu jakým způsobem vyměnit destičky a kotouče na přední nápravě na astře f 1.4.
hledal jsem ale nic jsem nemohl najít
Díky za rady popřípadě i nějaký fotky

Opel Astra 1.4GLI

Re: Brzdové kotouče
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 11:11

Ale nehledal.

[kadett.cz]

Re: Brzdové kotouče
Autor: kvašněvsky (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 11:25

Tam se díval.Ale mě přžipadá že mám trochu jiný třmeny.Zamrznul jsem už na tom jak vytáhnout destičky.Vůbec tam nemám ty zajištovací tyčinky.Díval jsem se tedka na typy třmenů mám třmeny ATE se sponou.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kvašněvsky (14.11.2008 11:37)

Re: Brzdové kotouče
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 11:48

U ATE sundas celej brzdic 2ma imbus sroubama co ho drzi k persnu. Staci se k tomu ohnout, nic na tom neni.

Re: Brzdové kotouče
Autor: kvašněvsky (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 12:23

Standa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> U ATE sundas celej brzdic 2ma imbus sroubama co ho
> drzi k persnu. Staci se k tomu ohnout, nic na tom
> neni.


JJ.Stando seš borec.díky.ještě bych potřeboval radu jak vyměnit destičky.musí se taky něco rozšroubovat???

Re: Brzdové kotouče
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 12:35

Nejsem borec a Ty kdyby ses na to podival, tak to zvladnes za chvilku i bez rad.
Logicky kdyz sundas trmen, vypadnou z nej desticky. Vymenis kotouc, nasunes desticky, nasadis trmen dotahnes 2ma sroubama a hotovo.

Re: Brzdové kotouče
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2008 14:02

Standa> pozor, ty destičky nevypadnou samy, musíš ještě sundat takovou tu zavlačku co je zboku brzdiče smiling bouncing smiley smileys with beer

Re: Brzdové kotouče
Autor: carculka (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2008 20:23

já jsem pro ferodo a hlavne premium a vyse.Ferodo je dost kvalitni značka a liší se od ostatních tím,že se kvalitou třídí do několika skupin.Ate není špatná,ale ferodo je prece jen o krucek dale,muj názor

Opel Astra 1.6i 16V Kombi,96,X16XEL,MODROZELENÁ METALÍZA,

Re: Brzdové kotouče
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2008 01:49

Je podle místních expertů možné, aby byla koroze příčinou předčasné výměny kotoučů?

Dle vyjádření mechanika "... nejsou kotouče ještě tak sjeté, ale auto je málo ježděné a kotouče jsou hodně zkorodované. Bylo by lepší je vyměnit."

Včera jsem pomáhal švagrovi (Astra Caravan 1.4 16V) přehazovat zimní kola a teda okraj jeho kotoučů se po drobkách loupe jako perníček (a nějaký ten vybržděný rantlík už tam taky má ...).

A ještě dotaz na kapalinu: DOT3 nebo DOT4?

------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: Brzdové kotouče
Autor: carculka (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2008 06:15

k prvímu problému vím jen to že se občas stává že když málo čověk jezdí tak některé kotouče opravdu rychle zkorodují,jesti je to na výměnu nevím.
Brzdovku určitě dot 4

Opel Astra 1.6i 16V Kombi,96,X16XEL,MODROZELENÁ METALÍZA,

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **      **  ********  **     **  **    ** 
 **     **  **  **  **     **     **     **   **  **  
 **     **  **  **  **     **     **     **    ****   
 *********  **  **  **     **     **     **     **    
 **     **  **  **  **     **     **     **     **    
 **     **  **  **  **     **     **     **     **    
 **     **   ***  ***      **      *******      **    
Powered by Phorum.