www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Brzdové kotouče
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2008 06:36

Pokud jsou kotouce obrzdeny rovnomerne, maji jeste dostatecnou sirku a nejsou zkroucene, tak nejaky zrezly rantlik vubec nevadi.

Re: Brzdové kotouče
Autor: mach4 (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2009 18:26

Ahoj tak dneska jsem se trochu vypekl, jelikož brzdy už mají na mále a díky tomu jsem neprošel technickou. Objednal jsem z Internetu Kotouče i brzdy. Vzhledem k tomu že nemám žádné pořádně nářadí, koupil jsem celou sadu smiling smiley.

Mám auto Opel Astra F 1.4 I 60Kw 96, kotouče jsem objednat tyto FE DDF206 [www.autodily1.cz]
Ale, i když se mi nepodařilo sundat destičky je potřeba asi Imbus klíš číslo 7 a já měl jen 6 nebo 8 sad smiley, tak jsem usoudil že kotouč je moc velký a tlustý.

Myslíte, že jsem měl raději objednávat tady z těchto? [www.autodily1.cz]

Re: Brzdové kotouče
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2009 10:05

teda tenhle přízpěvek fakt nechápu? Co vlastně chceš?

Si neumíš koupit imbus č7? vždit stojí cca 14Kč?!!

Kotouče snad kupuji takového rozměru, který je udaný výrobcem pro konkrétní typ vozu a jeho motorizaci ne?!
Jen tě chci upozornit že kotouče jdou fakt mizerně sundat a bez kladiva to asi nepůjde - přišroubované nejsou jak jsem si já původnš myslel. tady je návody:[www.kadett.cz]

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Brzdové kotouče
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2009 11:02

Ale ano, přišroubované většinou jsou. A je tedy fakt, že než si něco koupím, měl bych si zjistit, nejlépe měřením, co vlastně mám na autě. Kolikrát na jednom autě je několik možností.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Brzdové kotouče
Autor: mach4 (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2009 05:25

No jo no máte pravdu, že sem se měl prvně podívat, co na autě fyzicky mám, kupoval jsem o podle typu auta a jak to tak vypadá tak předešlý majitel vyměnil kleště za menší sad smiley, protože podle typu auta to sedí.

Nejsem domácí kutil tak když sem koupil sadu nářadí, netušil jsem že mi bude ještě něco chybět, takže jsem se spíše ptal zdali imbus č 7 vůbec existuje nebo je tam třeba nějaký spešl.

Tento návod jsem samozřejmě četl [www.kadett.cz], ale mám jiný systém uchycení destiček

Re: Brzdové kotouče
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2010 19:15

Chtěl bych na Kadett 1,6i KAT Kde mám ATE brzdy se sponou a chlazené kotouče 256mm, chtěl bych vyměnit destičky, kotouče za nové. Moje otázka zní zda někdo zná OEM čísla pro díly. Chtěl bych to kupovat u Kelly. Ale než jim vysvětlim mám sice motor 1,6i ale mám jiné brzdiče tak by to nemuselo potom pasovat smiling smiley

Re: Brzdové kotouče
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2010 19:29

Tak rekni ze chces brzdy na Kadetta 2.0 16V.
...nebo si to v Kelly najdi sam, je to problem? smiling smiley

Re: Brzdové kotouče
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2010 20:19

Právě že ti lojzci, furt chcou VIN kastle. Proto se ptám na co to napasovat, měřil jsem kotouče a mají 256mm.

Re: Brzdové kotouče
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2010 20:43

Tak to ale netusim, na co jim VIN kastle je....
Vzdyt rikam, najdi si to v AK sam.

Re: Brzdové kotouče
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2010 21:02

Doporučuju najít si v Autokelly třeba Astru F C20NE, tam už se GM brzdiče nedávaly. Ale je možné, že kecám. Najdeš tam třeba takové destičky- AT 607052 a takové kotouče- AT 424115.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Brzdové kotouče
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2010 21:32

jo jo jasny, mě jde o to zda už někdo měnil, dal tam tam co je odzkoušené a pasuje to smiling smiley

Re: Brzdové kotouče
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2010 21:48

Hele Biko, ja jsem asi blbej, ale porad nechapu, o co jde...
Kdyby ses podival treba sem do techniky, kde je popis trmenu a kotoucu, ktere na ne pasujou a potom si proste nasel brzdy na nejakem eshopu na Kadetta 2.0 16V, tak musi byt prece vsechno jasny....

Re: Brzdové kotouče
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2010 23:02

Standa:
Jo Stando, občas se tu vyskytujou trochu slabší kusy, který to potřebujou na zlatém, podnosu smiling bouncing smileysmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley...

Re: Brzdové kotouče
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2011 09:55

já se díval, ale brzdy z Kadetta 2.0 16V, Astra F 2.0 tam proste nepasuje! Proto jsem se ptal, zda se stim někdo setkal.

Re: Brzdové kotouče
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2011 11:33

Kotouče 256mm jsou na Opelech všechny stejné, kromě třeba Omegy A, tam je pět děr. Tak v kotoučích snad problém není. A pokud máš opravdu takový problém s deskama, tak vyndej, změř a porovnej s obrázkama třeba v Autokelly.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Brzdové kotouče
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2011 14:52

Kotouče pasovat musejí a s deskama máš dvě možnosti - buď máš velké brzdiče Delco nebo máš brzdiče ATE. Víc možností tam také snad není.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Brzdové kotouče
Autor: rosi (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2011 18:19

Prosím mám dotaz mám astru F kombik 1,4i 60w r.v.95 a chi namontovat brzdové kotouče ferodo chlazené ale jsou tam dva druhy (liší se tlouškou) První 20 mm (to se mě pasuje ale dostanu je tam)a Druhej rozměr 12,5 mm Nechápu proč Pak jaké destičky dotoho (kvůli té tloušce)a včem ja rozdí na těchto brzdových destičkách kromě ceny Brzdové destičky FERODO THERMO QUIET
Objednací kód: FE FQT732 nebo Brzdové destičky FERODO SL (Target)
Objednací kód: FE FSL732 dík spíš Na autě mám elektony a nemám je černé od brdícího prachu ale je tam starej kotouč nechlazenej e zdá se že stěží vydrželi 13000 km a tlučou až hrůza

Re: Brzdové kotouče
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2011 19:17

Pokud se budou měnit kotouče, je třeba vyměnit i brzdiče. Takže nejlépe sehnat komplet z jiného vozu a potom podle toho vozu sehnat kotouče a desky. Pokud tlučou brzdy, je to nejspíš špatnou montáží.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Brzdové kotouče
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2011 20:47

20 mm kotouče jsou vnitřně chlazené, 12mm klasické plné, takže když víš,které tam máš, tak nevymýšlej kraviny. A rozdíl mezi FQT a FSL - FQT je určitě komfornější,tišší a možná s trochu vyšším brzdným účinkem, FSL je spíš na delší životnost, ale můžou si zas třeba občas písknout.

Re: Brzdové kotouče
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2011 10:36

tak abych to rozuzlil :-)

destičky astra - kadett jsou dvoje (no i vectra B jdou použít)

- u těch destiček záleží na typu brzdiče (sponaFERODO FDB1067 nebo FDB584, nebo bez sponyFERODO FDB173)
oba dva brzdiče mužou být jak na chlazeném kotouči tak nechlazeném
(jen mají jinou tlouštku což pro výměnu destiček je šumák)

- ktouče jsou možné 4 druhy a ty mužeš rozdělit
- chlazený
- nechalzený a oba druhy po rozměru 256mm nebo 235mm
(s vectrou B a tigrou, corsou B gsi jsou možné kombinace i v jiné sílé kotouče
v milimetrech rozdílu)

- nechápu na co v kelly chtěj VIN diť oni ani nenejdou zboží podle jejich kodu:-)

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **         **    **        **  **     ** 
 **        **    **   **   **         **  ***   *** 
 **        **    **   **  **          **  **** **** 
 ******    **    **   *****           **  ** *** ** 
 **        *********  **  **    **    **  **     ** 
 **              **   **   **   **    **  **     ** 
 **              **   **    **   ******   **     ** 
Powered by Phorum.