www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
rucka
Autor: GLATTAK (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2008 17:35

zdravim mam astru cabrio 1.8 rv 95 a ctel jsem se zeptat kde a jak se protahujou lanka rucni brzdy skoro vubec me ta rucka nebrzdi dik za odpovedi

Re: rucka
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2008 18:24

Pokud je máš zarezlé nic "neprotahuj! je to naprosto zbytečná práce protože máš tím pádem i zteřelý bowden přes který tam teče voda! kup nové! Míň práce a 100% efekt na pár let budeš mít pokoj!

Re: rucka
Autor: Jaky (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2008 09:59

Ahoj, přídám svůj dotaz k tomuto. Mám Astru 1,4i hatch. 1993. dělal jsem zadní brzdy a při povolování ručky (pod autem) jsem ukroutil ten šroub co drží lanovod. Bohužel jsem nikde nenašel nějaké řešní a ani nevím co je mezi lanovodem a ručkou v interieru a jak se k tomu dostat. Mám si nechávat dělat nějakou redukci na ten zbytek zavitu co tam zustal? nebo se dá něco (co tam patří) koupit. Díky za odpovědi.

Re: rucka
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2008 16:17

tak určite bys to sehnal na každé vrakárně, nebo inzerci.. ale mám takový pocit že ten šoub drží na takovém hrubém plechu, který je navařený na kastli u zadní podlahy.. protože u mě za to někdo tak tahal až natrh podlahu.. to chce zvednout a zkouknout..

Re: rucka
Autor: Jirka Medla (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2011 09:25

Zdravim Všechny. Poradte prosim jak přitahnout ručni brzdu. Diky

Re: rucka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2011 10:40

Vezmes za ni pravou rukou a zatahnes smerem nahoru.

Re: rucka
Autor: Jirka Medla (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2011 11:00

Teda fakt inteligentni rada. Měl sem na mysli poštelovat.

Re: rucka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2011 16:12

Jirka medla:
Tak ono pro ty co nečtou červenej rámeček jsou tyhle odpovedi...
Co máš za auto a hledal jsi tu už;-)....?

Re: rucka
Autor: Jirka Medla (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2011 12:45

Mam Astru F 1.6i Rv. 95. Ješte sem tu nehledal.Jsem tu poprve

Re: rucka
Autor: o.astra 1.6 55 kw (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2011 09:02

ahoj,tak včera jsem měnil lanovod ručky (zůstávaly viset čelisti na jedný straně),nejprve vyndat starejyawning smileydmontovat krycí plech u středního tlumiče výfuku-je pak lepší přístup k šroubu ručky,všechny 4 šrouby toho plechu jsem ukroutil,pak odšroubovat matku(13ka ploch.klíč)-to bylo asi nejtěžší,kvalitně zarezlý,nejlepší je jí proříznout flexou,pak to jde,sundat bubny,vyndat čelisti,odháknout lanovody.Docela jsem se zdržel těma čelistma,když už byly venku,tak jsem to všechno trohu vyčistil.Dát nový lanovod (šedý-kratší,černý-delší),začal jsem u šroubu ručky,vsadit lanovody do všech ok a příchytů,protáhnout otvorem u bubnových brzd,zkompletovat čelisti,zaháknout lanovody,nasadit bubny,kola,popřípadě odvzdušnit (z brzd.válečku mi vyjel jeden píst),matku na šroubu ručky dotahovat,seřídit účinek ručky-na druhým zubu již nejde pohnout kolem,nasadit krycí plech k výfuku (nové dirky,samořezné šrouby).

Re: rucka
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2011 16:27

No nevím ale aby to brzdilo na druhém zubu to by nemělo... Nás vždy učily zatáhnout ručku na dva zuby a poté seřídit tak, aby brzdila ručka na cca 5 zub. Ale to už je dááávno možná je to jinak...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: rucka
Autor: blbounek (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2011 05:27

To záleží na jakém autě tě to učili winking smiley Na druhém zubu má začít brzdit, nejpozději na šestém musí brzdit na max.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********        **  ********   ********  **      ** 
 **    **        **  **     **  **        **  **  ** 
     **          **  **     **  **        **  **  ** 
    **           **  ********   ******    **  **  ** 
   **      **    **  **     **  **        **  **  ** 
   **      **    **  **     **  **        **  **  ** 
   **       ******   ********   **         ***  ***  
Powered by Phorum.