www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
PROSÍM PORAĎTE, ale rychle :-(
Autor: Bobb (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2008 09:38

Ahoj, mám v plánu vymenit na mojí Astře (1.6 8v, heatchback 96 r.v.) zadní kotoučová náprava z Vektry A??? Nejsem si jistý jestli by mi seděli silentbloky atd... Prosím, docela to spěchá... :-(

Re: PROSÍM PORAĎTE, ale rychle :-(
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2008 12:58

no sedí... ale budou mít kola problem s blatníkm je trošku širší

Re: PROSÍM PORAĎTE, ale rychle :-(
Autor: Bobb (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2008 15:12

A nevíš o kolik??? Asi tak??? Ale děkuju moc!!!!

Re: PROSÍM PORAĎTE, ale rychle :-(
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 09:16

docela znatelně

Re: PROSÍM PORAĎTE, ale rychle :-(
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 16:48

prej 2cm smoking smiley

Re: PROSÍM PORAĎTE, ale rychle :-(
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2008 20:14

Některé dotazy jsou fakt docela zábavné, až to hlava nebere. Nechápu, proč tam chceš dávat nápravu z Vectry, když se dá sehnat kotoučovka z Gsi Astry nebo Kadetta. Navíc 1,6 není žádný extra závoďák a když už bych řešil brzdy, zaměřil bych se na předek, který podle mě odvádí při brždění 75% práce. Takže vyměnit třmeny a kotouče za provedení z dvoulitra,kde jsou vnitřně chlazené a mají jiné desky.Ale mají taky větší průměr, takže kola minimálně 14", na 13" ti bude drhnout třmen o disk nebo to tam snad dokonce ani nenasadíš.

PROSÍM PORAĎTE, ale rychle :-(
Autor: vodim (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2008 15:16

Mám Kadet 1,4i kufrový a pri jazde sa mi v zadnej časti ozýva klopkanie. Výfuk to nie je, ten som kontroloval ako prvý a myslím si, že to nie sú ani tlmiče. Poradte mi, prosím, čo by to mohlo byť.... Ďakujem

Re: PROSÍM PORAĎTE, ale rychle :-(
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2008 17:19

Pokud si myslíš, že to nejsou tlumiče, tak může klepat lanko ruční brzdy, nebo už proražené gumové sedla pružin, čili pružiny klepou o nápravu, nebo kastli.

Re: PROSÍM PORAĎTE, ale rychle :-(
Autor: ygnor (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2008 10:20

Mám Astru F Caravan 1,4 16V (66 kW) a mám tentýž problém. Rovněž jsem výfuk zkoušel a byl dobrý. Byl jsem s tím v servisu, zvedli jsme to, klučina zkoušel nápravu - dobrá, koukal na tlumiče - dobrý, pružinama jen zakvedlal - nic neříkal. Lanko ruč. brzdy to podle mě nebude, když jsem do tlumičů fouknul 2 atmosféry a auto plně obsadil, tak to nedělalo. Asi to bude buď uchycení tlumičů v karoserii nebo ty pružiny. Zvláštní je, že když jsem to byl s kámošem projet a váleli jsme se za jízdy v kufru, oba jsme se shodli na tom, že se to ozývá z prostředku hned za sedadly. Tak babo raď. Ale chvílema je to fakt o nervy.

Opel Astra Caravan F X14XE (1.4 16V 66kW)

Re: PROSÍM PORAĎTE, ale rychle :-(
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2008 07:25

Zkusil bych dotáhnout horní uložení tlumičů. Alespoň mě to na předchozí Astře dělalo.

Info:
Pokud máte plynokapalinové tlumiče můžou to dělat i ony. Kamarádovi (majitel servisu) na autě taky furt něco "bouchalo". Párkrát to bylo na dílně a pořád se na nic nepřicházelo. Až po několika týdenní anabázi se přišlo na to, že to jsou tlumiče. Jak venkovní teploty klesly pod určitou hranici, tak ty tlumiče jakoby "prokřehly" a vydávaly docela solidní bouchání. Na dílně (v teple) pak auto hodinku, dvě stálo, než se na to vrhnul a nešlo nic zjistit. A druhej den bouchání znova atd...než se na to přišlo.

Re: PROSÍM PORAĎTE, ale rychle :-(
Autor: ygnor (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2008 21:27

Problém je, že mně tam tlumiče bouchají zcela bez pochyby. Chystám výměnu. Ale k tomu bouchání se přidalo i vyklepávání. Kov na kov. Kouknu na to horní upevnění. To by mělo logiku, že se to ozývá v prostředku karoserie.

Opel Astra Caravan F X14XE (1.4 16V 66kW)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********  ********   *******   **        
 **     **  **        **        **     **  **    **  
 **     **  **        **        **         **    **  
 ********   ******    ******    ********   **    **  
 **         **        **        **     **  ********* 
 **         **        **        **     **        **  
 **         ********  ********   *******         **  
Powered by Phorum.