www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: Axel (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 14:58

zdravim,potřebuju poradit,mam kadetta, 1.6 GT,třmeny GM,pořad se mi zasekavaj na těch valečcich,na kterych chodi,už sem se několikrat snažil rozhybat je,valečky sem krasně oleštil,natřel vazelinou(nebojte,jen lehce:-D)ale pořad se to "přidira",vždy se seknou...problem je v tom,že jsou asi stařim roztahle(steřele) ty gumove o-kroužky na těch valečcich,prostě se to na nich nehybe-nejde to.....takže se ptam,nechce se mi kupovat cela ta opravna sada,tedka před zimou stejně nema smysl davat nove manžety(prachovky...)to bych kdyžtak udělal na jaře......nevite někdo rozměry těch gumiček na valečcich????snad to pujde koupit samostatně,když budu ty rozměry znat....

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 17:00

rozměry znát snad nepotřebuješ, musí to přece najíd v katalogu v každých autodílech, ale asi bych to vyřešil výměnou třmenů GM za ATE smiling smiley

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: Axel (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 17:16

no..jako oni mi nabidnou pravě jen delou tu sadu...cely kit přetěsňovaci..to je mi momentalně naprd...mi stači ty gumičky...,popřipadě bych koupil nove prachovky,ty manžety...o vyměně třmenu vubec neuvažuju,sem chudy student...,kdybych ty penize měl,tak to vubec neřešim,že...chci pravě znat rozměry těch gumek,at nemusim momentalně vyhazovat penize za celou tu sadu...

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 18:55

ten rozměr je ti k ničemu,ani není na tech gumičkách uveden, řekni v prodejně co chceš a bud ti nabídnou celou sadu,nebo samotné gumičky.myslím že se prodává jen celá sada,

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: Axel (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 19:00

pravě,no....jen cela sada...kdybych znal ten rozměr,tak bych snad sehnal nějakou jinou,neoriginalni....

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2008 08:13

Pořád jak u .... meleš své dokola! zajdi do autoprodejny řekni co ceš! pokud vím tak je jen jeden rozměr a nic jinýho! brouček ti to snad jasně napsal?

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2008 08:17

ND z gumy většinou jsou pouze origo,druhovýroba není.Neseženeš, kup celou sadu jsou tam navíc ještě prachovky a nové válečky.nechápu proč šetříš na brzdách????????

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (07.11.2008 08:53)

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2008 08:45

Nebo si na vrakárně sežeň ATE brzdiče a máš klid...

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2008 09:11

Sice chapu ze ta cena je oskliva, ale je to novy a hlavne spolehlivy.

[www.elitecat.cz]

Snad se to otevre jak ma.

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: Bodie1 (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2008 21:42

cuus pudou ate trmeny z vektry na 13"kola (kadet)?

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2008 22:49

bodie...
No záleží jaký třemny tam dáš....
Pokud tam dáš velký ATE na 256 kotouč, tak tam nedáš kola - min. 14"...
Když tam dáš ATE třmeny na stejný kotouče, cos tam měol, tak to půjde

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2008 12:03

Zkrátka třmeny ATE s nechlazenýma kotoučema ano, ale chlazené ne.

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2008 17:49

Lukin:
No, kapku se pleteš smiling smiley!
Já měl na Kadettu ATE třmeny na kotouče chlazené 236/20 a třináctky plechy, ale nebyly to ATE s přídržnou sponousmiling smiley...Až když jsem dával velké na 256mm se sponou, musel jsme dát velká kola..

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2008 15:10

Tak teď jsem nepochopil co si tím chtěl říci: MĚL JSEM TŘEMY ATE NA 236/20 ALE NEBYLY TO ATE.. Však pokud se nepletu tak se přece na Kadetta dávaly GM, pro GSi už ATE a chlazené kotouče, poté se na Fko už dávaly taky ATE, ale pro nechlazené kotouče, a pro vyžší obsahy ATE pro chlazené, z toho vyplývá, že chlazené kotouče do 13 nedáš.

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: Hunter (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2008 18:08

budu davat na káďu ATE brzdice, musim dat i jiny kotouce, kdyz mam ted GM trmeny, nebo to pujde?!

Re: Brzdovy třmen GM-valečky
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2008 18:48

Pokud ATE brzdič je na kotouče stejné tlouštky a průměru, tak ne...
Není ATE jako ATE..mrkni do debaty..hledej, je tady toho..



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  **      **  **     **  **       
    **      **  **   **  **  **  **     **  **       
    **       ****    **  **  **  **     **  **       
    **        **     **  **  **  **     **  **       
    **        **     **  **  **   **   **   **       
    **        **     **  **  **    ** **    **       
    **        **      ***  ***      ***     ******** 
Powered by Phorum.