www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Sněhové řetězy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 23:44

Zdravím všechny!
O řetězích jsme se tady toho ještě moc nedočetl, tak si dovolím na tohle téma založit nové vlákno smiling smiley...
Blíží se zima, letos to vypadá i na sníh a vypadá to, že pojedem i na hory. A tak se Vás chci poptat na zkušenosti se sněhovými řetězy.
Mám kadítko 1.8 GSi s 15" zimními koly šíře 195 na zimních elektronech. Jaké řetězy byste mi doporučili? Myslím výrobce atd. Máte někdo zkušenosti s obyč. řetězy třeba z Globusu nebo Tesca (jestli nevydrží třeba jenom 100 metrůeye popping smiley - nebo nemusí být třeba nějaké speciální apod.)?
A pak ještě, jsou na použití s elektrony jiný typ řetězů než na plecháče?
Nemám v tomhle žádné zkušenosti, tak se omlouvám za případné dotazy, co můžou někomu přijít dementní smileys with beer...
Díky Jarda



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil JardaGSi (18.11.2008 23:46)

Re: Sněhové řetězy
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2008 06:42

Je to jako se vším, pokud jedeš jednou za zimu na hory, bohatě stačí řetězy z Globusu za 300,-, samozřejmě že u těchto řetězů se musíš rozjíždět a brzdit opatrně, nicméně na krátkodobé použití stačí. Pokud jezdíš na hory často, nebo tam bydlíš, budeš se muset poohlédnout po řetězech v cenové kategorii od 1500,-. Já osobně mám Globusovské řetězy už asi 4 roky a použiji je tak 1 - 2x za zimu a jsem s nimi spokojen. Montáž řetězů je dobré nacvičit si doma předem, studovat návod ve vánici není to pravé the finger smiley A hlavně s řetězy se jezdí velmi opatrně, nepřekračuje se výrobcem uvedená rychlost a pokud se nejedná o samonapínací model je potřeba po montáži ujet krátkou vzdálenost a řetězy znovu zkontrolovat a napnout a samozřejmě nesmí se používat pro jízdu na holém asfaltu t.j. jakmile vyjedeš kopec hned se sundavají. Přetržený řetěz dokáže zničit celý podběh, včetně brzdového potrubí a pak zbývá už jen odtahovka a ta je na horách drahá sad smiley

Re: Sněhové řetězy
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2008 09:49

Já používám levné řetězy, protože je potřebuju jednou za několik let, ale na elektrony bych se bál, že to odřou.
Prý existují speciální řetězy na elektrony,které mají napínací řetěz poplastovaný.
[www.rozhlas.cz]

Re: Sněhové řetězy
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2008 11:16

Asi před 3 týdny jsem se koukal na primu na autosalon a byla tam novinka jak hrom! Zimní návleky na kola! prostě nasunete jak kdyby jste na to dávali "čepičku" the finger smiley (nene bez čepice! když tak já si připlatím smiling bouncing smiley ) A při testu to byla paráda! Dokonce to brzdilo líp, než řetězy a bylo to skladnější!!!! A to to měli nasunuté na letních gumách! Docela dobrý test!!

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: Sněhové řetězy
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2008 11:22

Ale za pár kilometrů jsou na cucky...
[auto.idnes.cz]



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  **     **        **  **     ** 
 **     **  ***   **  **     **        **  **     ** 
 **     **  ****  **  **     **        **  **     ** 
 ********   ** ** **  **     **        **  **     ** 
 **         **  ****   **   **   **    **  **     ** 
 **         **   ***    ** **    **    **  **     ** 
 **         **    **     ***      ******    *******  
Powered by Phorum.