www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2009 18:11

A pod ručkou zespod auta jsi to štelovat taky?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Cimburatko (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2009 11:09

Pod autem jsem to take šteloval, když to rozeberu, vyčistím a dam znovu dohromady tak je to lepší, ujedu par kilometru a ručka je bez učinku.

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2009 11:26

A nemáš přidřené (zarezlé) lanovody?

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2009 19:11

no já to tipnu na samostav..

jardo on psal že lana má nový :-)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2009 19:15

Já jsem loni dával nové lanovody na Golfa a letos už je jeden v hajzlu a to ručku použiju tak jednou za týden (možná to je tím). Spíš bych to viděl taky na samostav.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2009 06:05

Gizmo:
No já tam vidím, že na nich najel cca 10tis.
Jestli tam jsou starline nebo podobnýsmoking smiley...
Proto se ptám, jestli mu chodí jak mají...

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2012 18:54

Pořídil jsem teď Astru F 93 hatch a mám problém s ručkou, brzdí velmi málo. Po sundání bubnu jsem zjistil že je ručka příliš přitáhnutá (a nahrazuje samostav) a když se zatahuje na max tak už to lanko v bubnu nejde zatáhnou dál (vadí mu ten držák). Ručku jsem u středového výfuku uvolnil tak ať jsou obě lanka volné, pak jsem za ni párkrát zatahal (se sundaným bubnem) a samostav fungoval, nasadil jsem buben, nechal nastavit samostav ale ručka brzdí pořád stejně, sundal jsem buben a roztáhnul samostav na max aby buben ještě nepřibržďoval, a ručka pořád stejně (jen provozní brzdí víc nahoře). Lanovody jsou staré, ale když jsem je vyháknul z paken tak v bowdenu chodily lehce. Provozní brzda se chová normálně. Pakny jsou evidntně nedávno měněné, jsou tam febi.

Takže shrnuto: samostavy jsou nastavené určitě dobře (i kdyby nefungovaly), lanovody starší chodí volně, když u výfuku seřídím tak že ji dokážu vší silou zatáhnout na 4-5 zub tak nebrzdí skoro vůbec, když ji trochu povolím aby šla na 6-7 zub tak brzdí slabě (to si vysvětluju že při více vytažené ručce mám "lepší páku", tedy dokážu zatáhnout větší silou).

Nějaké rady čím by to mohlo být? Už si s tím chvíli hraju a už mě nic nenapadá, nejpozději do pondělka musím na opakovanou STK

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2012 19:34

Ještě mě napadá pružinky nejsou měněné (i když vytahaně nevypadají), ale to by na slabý účinek nemělo mít vliv, vždyť to jsou jen vratné pružiny...

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2012 10:30

Na paknách byly lesklé plošky, na každé jedna nebo dvě, ošmirgloval jsem pakny a ručka brzdí pěkně, technik na STK byl spokojen. Třeba to někomu pomůžesmiling smiley

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2012 10:28

stala se mi dnes zajímavá věc, přesto že jsem přes noc neměl zataženou ruční brzdu, tak ráno jsem měl natvrdo zabržděné jedno zadní kolo, je možné že by to nějak přimrzlo? po sundání bubnu, (šel dolů ztuha) a rozebrání samostavu jsem zjistil že šroub samostavu je zatuhlý (rukou jsem s ním neotočil) po rozhýbání a zpětné montáži brzdy se to zdá v pořádku, stalo se někomu něco podobného?

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: pesto (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2012 21:44

nazdar chlapi,mam mozno blbu otazku,ale chcel by som vediet ci sa da namiesto bubnov nahodit kotuc,ci je to mozne a ak je,ako dikes

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2012 23:00

pesto:
Hledej v poradně...
Nápověda: "kotoučová náprava"
winking smiley

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: pesto (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2012 14:52

hladam uz asi dve hodiny,aj vyhladavyc aj preklikavat stranky ale nic na f-ku okolo toho som nenasiel,len kadeta,ale ved sa vyserte nato,som chcel len radu,a ne reci,stacilo povedat ano alebo nie,sak mozno sa najde nejaka dobra dusa

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2012 15:21

to pesto: Necil se a pri vyhledevani dej podminku "od začátku provozu fóra" a mas hafo cteni na doboru noc.

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2012 21:19

Chtěli říct ano, ale musíš vyměnit celou zadní nápravu.

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: pincpe (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2013 21:34

Dobrý večer, zase jsem zapomněl, zatáhl ručku a nepovolil,parkuju v ostrým kopečku. Předtím projel větší vodou. Výsledek zaseknuto. Už jednou jsem přilepil pakny k bubnu, ale podle návodu někde tady, jsem je vyměnil docela v poho. Nyní jsem při snaze se rozjet uslyšel tupou ránu, myslel jsem že se opět odlepilo obložení pakny, auto couvlo asi o jednu otáčku kola a pak se brutálně zasekla ručka. Páka je asi na prvním zubu a nejde nahoru ani dolu. Zadek se mi podařilo dát na špalky, bubny sundat ještě ne, nebyl jsem moc surovej nebo jsou brutálně přirezlý či vzpříčený. Dá se nějak snadno odpojit ta ručka, abych odcouval na rovinu nebo rovnou k mechanikovi. Na ty lanovody co se o nich tady píše si asi netroufám. Nebo mám být brutální k těm bubnům. Může být problém na přední nápravě (při snaze se rozjet, se přední kola ani nehnou, že by třeba hrabala- stojím na štěrku)? Díky, pokud by někdo měl čas.
ASTRA F96 kombi 1,4i 16
Ps. A říkáš jim to Karle _ o tej ruční brzdě? smiling smiley

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: pincpe (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2013 19:42

Tak hrubá síla zvítězila, po asi dvouhodinovém boji jsem buben sundal (bušením a páčením, taky se mi podařilo vyndat ty dvě závlačky asi k samostavům), pod bubnem je takovej sajrajt, že mám chuť mazlika sešrotovat. Díky místním fotkám, snad nové pakny a pružiny namontuju nazpět. P

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2013 05:29

Tak gratulace , taky budu teď dělat ručku , už mi zas praskly lanovody... 3x za 5let. sad smiley

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: pincpe (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2013 19:52

Dobrý, tak už umím rozebrat i složit součásti bubnové brzdy snad i poslepu. Závlačky, samozřejmě drží pružiny s paknama. Moc mi nejni ještě jasná funkce samostavů, ale časem to asi pochopím, pro změnu mám problém s prasátkem. Při demontáži toho masakru pod bubnem mi vyjel pístek z prasátka, pořídil jsem raději nové, ale vyměnil jen ty pístky, protože nejde díky rzi odpojit brzdová trubička ani prasátko. Po sestavení paken a dalších pružinek a dílů,jsem odvzdušnil, namontoval buben, vyzkoušel ručku- brzdila tak na 60%, nasadil kolo a pokusil brzdit, nejprve byl pedál velmi měkký, zabíral až dole, pak po jakoby dopumpování, bylo brždění v normě, ale při silném tlaku na pedál, zajel jeden pístek do prasete a vytlačil druhý, samozřejmě s kapalinou. Asi jsem blbě namontoval pakny, měly by přece tlačit rovnoměrně proti sobě do brzdového válečku? Ale na 99,9 % si myslím, že je to identické s druhou stranou.Neumí někdo poradit, jak dál, abych dojel alespoň k mechanikům.? Zaberu se zatím zase do čtení příspěvků. Díky Petr
AstraF 1,4 16V Caravan 96

Re: Astra bubnove brzdy
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2013 06:12

Jak víš že jeden pístek zajel dovnitř? Já si myslím, že máš nefunkční samostav, proto zabírá pedál až dole (musíš natlačit hodně kapaliny do prasátek) a taky proto ti vyskočil pístek (roztáhl jsi je na max).

Na povolování trubiček existuje speciální klíč, jmenuje se klíč na převlečné matice. Já jsem si ho koupil a moc se neosvědčil, kvalitní sikovky mě nikdy nezklamaly.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   *******   ********  ********  **      ** 
 **        **     **  **           **     **  **  ** 
 **        **         **           **     **  **  ** 
 ******    ********   ******       **     **  **  ** 
 **        **     **  **           **     **  **  ** 
 **        **     **  **           **     **  **  ** 
 ********   *******   ********     **      ***  ***  
Powered by Phorum.