www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
podvozek GSi vs. 1.4
Autor: MV6.211HP (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2008 18:42

Jde namontovat podvozek z Kadetta 1.4 na 2.0 GSi ???

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2008 18:48

Tak nevím, jestli si děláš srandu, nebo ten dotaz myslíš vážně. Ale nechám to tady. Je hnusný počasí, lidi jsou ve shonu před vánoci, tak snad je tohle alespoň na chvilku rozesměje. the finger smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: MV6.211HP (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2008 18:52

Srandu si nedělám, ale koupil jsem GSi. Je snížený asi o 7 cm a to je pro evidenční kontrolu problém a abych ho dokázal přihlásit, tak musím improvizovat a GSi zvednout, naskytnul se mi jinej Kadett na ND a to 1.4 a nevím, jestli ten podvozek na GSi na jeden den půjde použít. Byl byc rád kdyby to nebyl problém, ušetřil bych 5000,- za přihlášení příští rok.

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2008 19:02

To je jiná. Už jsem se lekl, že s tím chceš jezdit. Jestli se nepletu, mělo by to jít. Jen měj na paměti, že tam budeš mít podvozek pro lehčí auto. Ještě počkej, co napíšou kluci, co si hráli s podvozkem u Kádi a budou si to pamatovat. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2008 01:56

Víš co je to za práci přehodit komplet podvozekeye popping smiley? Cheche...spíš si kup rovnou jinej z GSi, ať to pak už nemsuíš vracet zpátky...7cm je na ježdění naprostej nesmysl...
Když chcete mít všichni podlahu 3 cm nad silnicí, kupte si formuli...hot smiley

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: MV6.211HP (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2008 03:09

Důležitý je, že to jde (vyměním jenom pružiny a tlumiče). Jinak to snížení je docela zábava.

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2008 07:14

Péra ti pasovat budou, tlumiče (samotné patrony) ty měli být také tuším shodné. Přeji příjemnou zábavu při povolování zrezlých šroubů ...

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2008 08:52

MV6.211HP -> rád bych viděl foto takhle sníženýho tak to sem kdyžtak dej... Jinak evidenčkou to neprojde? Tam snad kontrolují jen údaje jako číslo karoserie a typ motoru ne ? U stk bych to už chápal, ale evidenčka ?

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2008 12:27

Na evidenčce se toho kontroluje daleko víc. Je toho celej soupis pomale na A4. Co z toho zkontrolují, je už na nich. Ale jenom namátkou, tam patří taky kontrola rozměru pneu, typ karoserie, počet míst k sezení atd. atd. Třeba právě kvůli rozměru pneu jsem neprošel evidenčkou já. (měl jsem tam užšígrinning smiley)

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2008 12:59

Hm,tak asi mám protekci... Jsem přijel,mrknul na číslo typ motoru a vyplnil papíry...smileys with beer

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2008 16:21

Chosse> přesně tak, ještě jsem nezažil, že by mechanik přiběhl s metrem a začal přeměřovat, asi bych to vůbec neřešil, jinak 7cm je nějaké záhadné snížení, snížit jen prědek o 70mm a zadek o nic = sebevražda, a snížit i zadek o 70mm tak na kola můžeš koukat přes kufrové dveře smiling smiley jinak u takového snížení budou sto péro kratší tlumiče, tím pádem dlouhé pružiny z 1.4 bude co dělat, abys je takhle zmáčkl, pokud nemáš stahovák, a další věc je, že jak už tady bylo řečeno, pružiny budou měkčí, čili auto si stejně lehne a v kombinaci s tvrdými tlumičemi to bude skákat jako koza. Takže zbytečná práce, ztráta času, škoda peněz. drinking smiley

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: MV6.211HP (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2008 20:07

Auto na evidenci přeměřili metrem a říkali, že je oproti TP o 7 cm nižší.

Chci tam dát komplet phersony a po evidenci zase zpět. Na zadku to samý, jenom jsem si nebyl jistej, jestli to půjde technicky (vyndat a nandat), jestli to blbě pojede je mi fuk, jedu jenom 5 km tam a zase zpět.

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2008 08:27

Tak cele persony z 2.0 za 1.4 nevymenis smiling smiley a vymena pruzin na zadku je docela stupudni

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2008 10:12

Ted ctu jeste jednou co si napsal, jak jako ze je podle TP o 7cm nizsi, vzdyt v TP neni uvedena svetla vyska vozu.

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: MV6.211HP (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2008 19:09

Lukin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ted ctu jeste jednou co si napsal, jak jako ze je
> podle TP o 7cm nizsi, vzdyt v TP neni uvedena
> svetla vyska vozu.


Ne, je o 7 cm nižší, než je napsáno v TP. Jedná se o celkovou výšku vozu a ta v TP je.
Do výměny jsem se už pustil, celej pherson nepůjde vyměnit kvůli poloose, má jiný zoubkování, takže přehodím jenom patrony a pružiny. Snad to bude stačit. Jinak díky všem za poskytnutý rady, pomohlo mi to alespoň v tom, že jsem si koupil Kadetta 1.4 na díly za 500,-. Na vrakáči totiž chtěli za všechny čtyři péra a tlumiče (starý šmejdy) 2000,-confused smiley , že prej je o zadní pružiny velkej zájem, tak jednu nechá za 500,- smiling bouncing smiley

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2008 20:41

MV6.211HP> hm psal jsem Ti že celej person nejde, drinking smiley jinak nemáš náhodou foto toho Tvého o 7cm sníženého monopostu the finger smiley, jinak Kadett 1.4 má ještě mekkčí podvozek než 1.6 tak se pak pochlub jak si to sedlo na GSi a jestli si prošel smileys with beer

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2008 22:50

Přijde mi, že vymejšlíš fakt neuvěřitelný bejkárny spinning smiley sticking its tongue out...
A přiděláváš si naprosto zbytečnou práci...

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2008 17:24

Já bych asi raději zajel jinam na evidenčku, než předělávat celej podvozek.
Třeba u nás na podvozek vůbec nekoukaj - já mam na jedná straně auto níž a na druhý vejš :-D na jaře bude výměna.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: MV6.211HP (IP zapsáno)
Datum: 23.12.2008 20:33

Evidenčka je OKthumbs down, ještě to prý není ono, ale asi jsem to dostal jako dárek k vánocůmwinking smiley, už jenom Magistrátangry smiley

Re: podvozek GSi vs. 1.4
Autor: MV6.211HP (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2008 21:46

GSi úspěšně přihlášeno, SPZ v depozitu a jakmile to půjde, bude se na něm pracovat. the finger smiley

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   ********   ********  **     **   ******  
 **     **  **     **     **     **     **  **    ** 
        **  **     **     **     **     **  **       
  *******   **     **     **     **     **  **       
        **  **     **     **      **   **   **       
 **     **  **     **     **       ** **    **    ** 
  *******   ********      **        ***      ******  
Powered by Phorum.