www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Třmeny kadett GM
Autor: Dops (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2009 10:31

ahoj,prosim mam takovy dotaz,měnim brzdy ale jedna je uplně na kaši a mam nahradni jen levou,myslite že mužu dat leve prasatko na pravou stranu?je to uplně shodne jen vypuštak nebude směrem nahoru ale dolu,prosim o radu

Re: Třmeny kadett GM
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2009 12:22

O tom odvzusnovacim sroubu to bohuzel je. Pokud by byl dole, tak ty brzdy jdou spatne odvzdusnit.

Re: Třmeny kadett GM
Autor: Dops (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2009 13:43

tak jde to,odvzušnil jsem to a pak jsem to teprve nasadil na person a zatim to jede .)

Re: Třmeny kadett GM
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2009 19:43

dobrý no the finger smiley co Čech to domácí kutil hlavně se nezabigrinning smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Třmeny kadett GM
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2009 22:52

Never tomu ze si to odvzdusnil. Pokud je sroub dole, nemuzou logicky vzduchove bublinky unikat ven a zustavaji v pistku.

Re: Třmeny kadett GM
Autor: Dops (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2009 00:29

jako chceš mi řict že tim vypuštakem proudi bublinky i když je zavřeny jo?odvzdušnoval jsem to tak že jsem měl prase obracene šroubem nahoru a nasadil jsem to na person a kotouč až po odvzdušněni takže až ted mam vypuštak směrem dolu a jezdi i brzdi to uplně normalně



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Dops (01.02.2009 00:31)

Re: Třmeny kadett GM
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2009 09:18

No Standa myslel že jsi to "odvzdušňoval" už namontovaný a tím šroubem dolů. Pokud jsi to udělal tak jak popisuješ je to v pořádku, a myslím si, že tudíš bez problémů - do další výměny kapaliny, kdy to budeš muset zase udělat tou demontáží. Osobně si ale myslím, že na vraku to zas tak drahý není aby ty brzdy nemohly být v takovém stavu jako mají být! Šetříš na nepravém místě, ale to je jen můj osobní názor.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Třmeny kadett GM
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2009 10:23

Dops:
Až si někde nabiješ hubu poznáš, že to Standa myslel dobře...
Navíc GM třmen koupíš za stovku...všude jich je...
Na brzdách se nešetří....

Re: Třmeny kadett GM
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2009 10:36

Ano, pokud mas brzsic vymontovanej a sroub je nahoru, tak to funguje, ale problem je v tom ze brzdy se maji odvzdusnovat na aute s nasazenejma deskama, aby v brzdici bylo potrebne mnozstvi kapalina aby obe strany brzdily stejne.
Chci jen rict, ze v brzdici nejsou zadne vraceci pruziny a desky sedi na kotouci s minimalni vuli a o vsechno se stara prave spravne mnozstvi kapliny v pistku.
Snad sem to rek trosku srozumitelne. smiling smiley
Tak ze jak rika Jarda, sezen trmen a par korun na vrakarane, zrepasuj ho (sada gumicek stoji par korun) a potom teprve budes mit pocit bezpeci a jistoty smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  **    **   ******   **     ** 
 **     **  ***   ***  **   **   **    **  **     ** 
 **         **** ****  **  **    **        **     ** 
 ********   ** *** **  *****     **        ********* 
 **     **  **     **  **  **    **        **     ** 
 **     **  **     **  **   **   **    **  **     ** 
  *******   **     **  **    **   ******   **     ** 
Powered by Phorum.