www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: Kvašněvsky1 (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2009 18:35

Zdravím vás pánové...Vyskytl se u mě takovej problém.V rámci zimní údržby jsem se rozhodl že svojí astričce F nadělím nové čepy spodních ramen.Dělal jsem vše podle návodu,kterej je tady na foru.Všechno šlo jak má ovšem problém nastal tehdy když jsem chtěl našroubovat tu matičku co šroubuje na čep za brzdovým kotoučem.Do určité úrovně to šlo,ovšem pak se ta kulatinka se závitem začala v tom čepu protáčet.Tudíž jsem ji nemohl natočit na tu kulatinku.Chci se vás tedy zeptat jak tento problém vyřešit...

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2009 19:02

Máš dvě možnosti:

1)kulový čep tam drží v samosvorném kuželu - tedy zespod na čep stačí párkráte například přes fošnu nebo gumovkou klepnout - tyčka, která se ti protáčí se zapasuje do kužele a pak můžeš vesele utahovat

2)povolíš matici poloosy, povytáhneš homokloub resp. poloosu z náboje kola (u kadetta se musí vyndat úplně) a nahoře v té tyčce je dírka na imbus. Tedy zastrčíš imbusy, utahuješ matku a ta tyčka se zase chytne do kužele - pak akorát zasuneš poloosu zpěta je dotáhneš matici poloosy a matici na čepu.

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: Kvašněvsky1 (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2009 19:22

Jardo díky moc...zítra to musím odzkoušet.
A jen taková informace pro adminy.Bylo by potřeba ten návod na výměnu čepů trochu popravit.Jsou tam vidět jen fotky a popisky jaksi ne...Respektive ty fotky jsou přes ty popisky.

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2009 00:07

Nebo to dělám tak, že si rameno poblíž čepu přišponuju zespoda heverem a zatlačím tak ten kužel čepu víc do těhlice.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: Kvašněvsky1 (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2009 08:11

Tak jsem zkoušel do něj tukat přes vošnu a stále nic pořád se tyčka v čepu protáčí.Už vážne nevím jak to udělat.Zkusím ještě radu od Vendys

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: Kvašněvsky1 (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2009 12:08

čoveče vendys...Napiš mi sem adresu a já ti pošlu snad demižón gořalky..Tvůj nápad fungoval.Super.

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2009 17:42

smiling smiley To jsem rád. Kdyby náhodou jsme se sešli někdy na posrazovém večírku, tak si dáme panáka.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: babula (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2009 18:47

Zdravím pánové,abych nezakládal nový vlákno tak svůj dotaz napíšu sem...Zajímalo by mě jak vyměnit tyčku stabilizátoru zakončenou očkem.při výměně čepů se mi podařilo oba ty šrouby urvat.Za každou radu předem děkuji

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2009 19:11

Staré kusy zásadně řežeme flexou a následně očistíme tyč stabilizátoru, lehce pomázneme a natlačíme nové. Upozorňuji, že jsou minimálně dva průměry tyče stabilizátoru a nemá cenu do toho mlátit, protože je ten stabilizítor v gumách.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2009 22:10

Vendys:
No s tou flexou bych byl opatrný...
1)Občas se stane, že nový kus jaksi nepasuje a starý ještě přijde vhod:-)
2)Některý díly jsou docela předepjatý, takže když je fikneš, kolikrát ti do klína či obličeje přistane kus řezaného předmětu - tak bacha co řežeš;-)...
Ale souhlasím, že když si ujasníš co řežu a mám adekvátní náhradu, je flexa to nej thumbs down!

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2009 23:22

Zas tak našponovaný to tam není a ty starý kusy jsou vážně k ničemu, když jsou utrhaný. smiling smiley A nějak si nedokážu představit, jak to po těch letech, kdy se ta guma na ten stabilizátor přilepí, jednodušeji sundat. Napadl mě ještě autogen. grinning smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: Babula (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2009 09:25

Zdravím vás pánové.Tak jsem se pustil do výměnny těch stabilizátorů.Starý šli dolů docela dobře,pomocí flexy a drátěného kotouče na vrtačcce.Ovšem problém se u mě objevil v tehdy když jsem chtěl nasadit nový.nemůžu je tam za boha dostat.nasunu je tam tak na jeden centimetr a dál se ani nepohne.Podýták že mám ty největší tedy 21ky.prosím poradte mi už jsem z toho zoufalejsad smiley

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2009 10:29

Když čtu o drátěným kartáči, tak tyč stabilizátoru máš nejspíš hladkou viď? Pak většinou stačilo si to něčím namáznout a natlačit to tam. Můžeš i točit, aby se ta guma po tyči šmejkla. Mlátit do toho nemá smysl. A mezi námi, verze stabilizátoru jsou 18 a 22mm. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2009 12:16

Hlavně to nemaž olejem nebo podobným ropným produktem - ničí gumu. Nejlepší je voda s jarem - ta navíc potom vyschne a guma nebude klouzat smileys with beer...

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: babula (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2009 21:25

Omlouvám se za ten rozměr.To mi řekli v servisu.Jinak to musím zkusit s tou vodou.Díky jardo.pak dám vědět jak to dopadlosmiling smileysmiling smiley

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: Pule (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2010 16:23

Astra F, r.v.1997,combi,1.6 16v 74 kw
Zdravím přítomné pány a případně i dámy,

nerad bych zde ztrácel ničí čas, ale nedá mi to a rád bych vás požádal o radu jak postupovat při komplet výměně pružin, kulového a jiných čepů a tyče stabilizátoru u přední nápravy na mojí astřičku. Jde mi hlavně o postup co udělat, povolit a vyměnit jako první až poslední, aby mi to nezůstalo v ruce rozložené bez schopnosti to dát znovu dohromady.
Jedná se o můj první zásah do těchle věcí , ale zručnosti jsem pobral dost na to abych se o to pokusil.

Díky všem za radu a za schovívavost

Re: Jak uchytit čep spodního ramene
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2010 16:54

Tlumiče na Kadettu, princip stejný. [kadett.cz]
Čep na Astře. [www.opelastra.cz]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  ********  ********   ********  ******** 
 **  **  **     **     **     **     **        **    
 **  **  **     **     **     **     **        **    
 **  **  **     **     ********      **        **    
 **  **  **     **     **            **        **    
 **  **  **     **     **            **        **    
  ***  ***      **     **            **        **    
Powered by Phorum.