www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Kola do A
Autor: Siky (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2009 07:43

Ahoj všichni. Mám prosbu, od té doby, co jsem koupil Astra mám na přední nápravě kola do A. Už to řeším Vážně dlouho a pořád nevím čím to může být. Ostatně mi zbývá jediná věc, a to jsou "vytahané " ramena. Má ptázka zní, je to vůbec možné, aby se ramena protáhla?????? Pneu se mi nesjíždí, ale to je dohnané nastavením "souběhu" kol. Nebo čím to může být???
Díky Siky

Re: Kola do A
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2009 07:44

A nemas tam kratsi pruziny?

Re: Kola do A
Autor: Siky (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2009 08:15

No to ano, ale to s tím přeci nemůže mít nic společného... vždyť kolo by mělo být ve stejné poloze i když je v "kanálu" a i když stojíš jedním kolem na kopci, nebo to tak není??? Popř. když vezmu v potaz, že to tím je, jaké je řešení, když to tak prostě nechci, dají se třeby vyfrézovat otvory pro čep a zasunout ho dovnitř???

Re: Kola do A
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2009 11:53

Že by se nějak vytahala ramena, si nějak neumím představit...
Třeba jsou za ta léta už slehlé pružiny. Mohla by pomoct výměna.
Otázka, zda má smysl to řešit, když se nesjíždějí pneu.
Taky se stářím (resp. ježděním na českých rozmlácených silnicích) má tendence karosérie "zavírat" - horní uchycení tlumičů se má tendenci k sobě přibližovat. To by taky třeba mohlo mít nějaký vliv. Závodní auta a tuneři mezi ně dávají do motorového prostoru takovou hrazdičku, aby se to vyztužilo. Četl jsem kdysi nějaký článek o hrazdičkách na Favority - na nové auto to pasovalo perfektně a na auto, které jezdilo rok po Praze, už to namontovat nešlo (už se nepamatuju, jestli se to hnulo o 1cm nebo snad o dva...)

Re: Kola do A
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2009 12:15

tak podle mě je to pružinama dej tam původní a uvidíš!

Radim_17D : "hrazdička" jo smiling bouncing smiley hezný! To se povedlo!

myslíš tím "vzpěru" která se dává na přední tlumiče do motorvého prostoru a má sloužit k vyztužení přední části vozu. To co říkáš s tím favoritem tak obecně Favorit byl strašně "měkké auto" aušusový plech a i výroba! tam se kroutilo kde co smiling bouncing smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Kola do A
Autor: Siky (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2009 13:00

Jsou tam tvrdé pružiny, auto je níž a kola do "A". A mě jde o to, jestli je nějaký způsob (kromě výbrusu otvoru pro spodní čep v rameni - 3 díry) nebo jestli je to jediný způsob... :-(

Re: Kola do A
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2009 14:42

Jen chci říci, že jsi asi jediný, kdo tohle řeší. Je tu spousta lidí, kteří mají auto snížené, osobně jsem taky jedno takové měl a nikdo to neřeší, ač to mají všichni stejně, jako ty. Prostě je to dané geometrií ramen a personů a úplně stejně by to vypadalo, kdybys měl originál pružiny a hodil k motoru dva pytle cementu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Kola do A
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2009 19:24

Tak přihodíme kapku do moře, asi jsem vyjímka, před snížením OK, po snížení taky OK, nezaznamenal jsem žádnou změnu náklonu kol, ani opticky.

Re: Kola do A
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2009 22:24

Hele vyfoť to dej to sem at se mrkneme

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Kola do A
Autor: Drahoš (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2009 05:53

jsem na tom jako lukin ... mám sníženo o 6cm vpředu a o 4 vzadu a Áčka nemám. Jsem zvědavej na fotku ..drinking smiley

Drahoš
Opel Astra f c20xe
www.united-cars.cz

Re: Kola do A
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2009 07:23

Tak vzadu u Astry po snížení mít Ačka nebudeš. A vepředu záleží o kolik je sníženo. Pokud má jen o nějakých 20-30mm, tak je akorát v pozici, kdy jsou ramena nejvíc rovně a tedy spodek nejširší.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Kola do A
Autor: Siky (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2009 08:10

Ahojy, rád to vymění, a rád k tomu přiložím i vovováhu... :-) (samozřejmě to uělám na rovném povrchu :-) )
Ale bdudu na to nějaký čas potřebovat... :-) Asi víkend :-)
Každopádně když se kola srovnají tou drastickou "operací" výbrusu ramen, nic kromě geometrie by se změnit nemělo´, že???

Re: Kola do A
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2009 08:47

Na vybrusovani ramen pozor, je treba si uvedomit, ze poloosa je nejak dlouha, ma sice jakousi vuli, ale pokud soupnes person moc do auta, tak by mohly bejt vic namahany homokinetocky klouby.

Re: Kola do A
Autor: Siky (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2009 09:38

BTW: nemohl by někdo s rozpěrnou tyčí změřit vzdálenost jednoho horbího uložení k druhému??? Zkusil bych to změřit u sebe a porovnat to, jestli nemám vážně nějak moc "zdeformovanou kastli, ona tady v Praze musí s tvrdým podvozkem dostávat dost na pr..l ... :-(
Děkuju S.

Re: Kola do A
Autor: x18xe (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2009 08:52

Favorit by aušusovej plech?co je potom astra F??ta je o kolik lepší než ostatní auta???o nic!

Re: Kola do A
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2009 09:12

x18xe přirovnávat Fko s favoritem?! koleduješ si hochu!! To je veliký rozdíl!!angry smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Kola do A
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2009 09:58

to je fakt blbe srovnaniangry smiley jsi trochu uletěl ne ????

Re: Kola do A
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2009 18:21

Favorit by se nedal srovnat ani s Kadettem D, natož s Astrou. Opravdu je to jiná liga.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   ********  **     **   ******   
 **        **     **  **        **     **  **    **  
 **        **     **  **        **     **  **        
 ******    **     **  ******    *********  **   **** 
 **        **     **  **        **     **  **    **  
 **        **     **  **        **     **  **    **  
 ********  ********   ********  **     **   ******   
Powered by Phorum.