www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
katalyzátor
Autor: Tomis (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2009 14:40

Dobrý den,potřeboval bych informaci mám vůz opel AStra F r.v.1996 1.6l 55KW a nevim jaký tam je katalyzátor jestli dvoucestný a nebo třícestný. chci koupit univerzální. děkuji vám za odpověd

Re: katalyzátor
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 05.03.2009 06:15

už od roku 1985 je v oplech třícestný řízený katalyzátor, takže pro auto z roku 1996 bude určitě třícestný

Re: katalyzátor
Autor: Robin Hluštík (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2009 17:42

Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám Opel astra F r.v. 1993 1.4i 44KW a mám tam třícestný řízený katalyzátor ale nemám ho zapsaný v TK a tedˇ při přihlášení auta mám stím problém tak se ptám jak se to dá vyřešit? Děkuji vám za odpověď. Pokud by to bylo možné tak mi prosím pište na uvedený email. Děkuji

Re: katalyzátor
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2009 06:18

jedině nějaké dobrozdání od zastoupení opla, nic jiného mne nenapadá

Re: katalyzátor
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2009 15:17

A co takhle použít obyčejný selský rozum. V papírech ho nemáš, na autě je. Tak ho vyřež, nech si tam navařit trubku a neřeš to. Holt to je ta absurdita úřadů a STK, místo aby byli rádi, že se snažíš chovat ekologicky, tak tě budou buzerovat. Kdyby to byl opačný případ, tak se nedivím.
Nebo sběhni za Bursíkem, třeba ti ministr životního prostředí pomůže jako uvědomělému občanovi )smiling smileysmiling smiley:
A teď vážně, co je u tebe "TK", myslíš jako protokol z evidenčky, nebo co ?

Re: katalyzátor
Autor: Robin Hluštík (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2009 17:30

Ne myslím jako velký technický průkaz, auto se přehlašovalo na nového majitele a ten minulý majitel psal že za přepis bude 3000Kč protože to má ten třícestný řízený katalyzátor a když jsem byl přepisovat auto tak paní po mě chtěla 10000Kč protože to právě není nikde zapsané.

Re: katalyzátor
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2009 19:55

Takže buď oželet prachy, nebo pokud máš kód motoru C14NZ, tak asi opravdu někde sehnat od Oplu potvrzení, že tento typ motoru měl od výrobce montovaný katalyzátor. To písmeno "C" v kódu totiž znamená verzi s katíkem.Bordel je, že to nějaký ouřada do příslušné kolonky při vystavování velkého TP nezapsal. A získání nějakého potvrzení od Oplu tě může stát tolik peněz,běhání, zjišťování a hlavně času, že bych se na tvém místě raději smířil se ztrátou 7000,- . Stejně nejde jen o katalyzátor, ale o plnění nějakých emisních limitů a od toho se ty poplatky při převodu odvozují. Někde se tu o tom psalo víc, tak to zkus zadat do hledání a dozvíš se možná víc.

Re: katalyzátor
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2009 21:13

Robin:
Prostě jsi se nechal napálit medovými kecy prodejce o EURO 2...
Tady v sekci obecné jsou tabulky, podle kterých se určují poplatky...
Jakou normu máš v TP napsanou, tolik platíš. To, co máš ve skutečnosti na autě nikoho nezajímá..

Re: katalyzátor
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2009 12:10

Co já vím, tak je možné dopsat tento záznam do Technického průkatu. Zajištěju to společnost Dekra a tady najdeš postup [www.dekra-automobil.cz]

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: katalyzátor
Autor: Robin Hluštík (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2009 18:33

m.artty a nevíš kolik takový vpis do tech. průkazu bude stát?

Re: katalyzátor
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2009 19:34

Ceník jsem sice někde viděl, ale už si to nepamatuju... tuším že víc jak 1500,- to není, takže se to vyplatí.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: katalyzátor
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2009 20:54

Robin:
Jestli máš v TP zapsanou už nějakou emisní směrnici EHK - na emisích ti nic zapisovat nebudou...ta směrni.ce je platná pro tvoje vozidlo dle platné homolgace pro daný rok výroby...

Re: katalyzátor
Autor: Robin Hluštík (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2009 08:15

JardaGSi:
To je právě to že já tam žádné hodnoty nemám.

Re: katalyzátor
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2009 08:57

jsou to magoři v kancelařich ja měl zase astru rok v. 1992 ale v techničaku bylo napsane 1991 a hadej se potom s nima

Re: katalyzátor
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2009 16:31

Robin:
Aha, tak to jo...
To zapsání stojí kolem 500 - cca 2000, jde o to, jaký euro máš...
Nicméně rv. 1993 splňuje max. EURO 1 o EURO 2 si nech zdát...
Spousta C14NZ (např. Corsa cool smiley s přehledem plní EURO 0, takže jde jen o to, co mají chlapi z DEKRY v katalogu pro tvůj typ a rv.., jak jsem řekl, to co máš na káře nikoho moc nezajímá...
A když budeš argumentovat a necháš si pak nafér změřit co ti z toho lítá za čerty, zjistíš, že limity EU1 (natož EU2) opravdu neplníš smiling bouncing smiley...přece jen je to 16let stará kára)...

Re: katalyzátor
Autor: Martana (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2009 08:54

včera jsem prodávala Opel Corsa, rv.96, Ve velkém TP začíná číslo motoru písmenem X a v kolonce emise mám napsáno EU č. 94/12 (S2). Nechci aby měl nový majitel problém při přihlášení, tak se chci zeptat, jestli z toho vyplívá, že to je Euro 2?
díky

Re: katalyzátor
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2009 11:05

To Martana: Ano. V sekci Obecné máš k tomuhle tématu mnohem víc.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******         **  **    **   ******  
 ***   ***  **    **        **  **   **   **    ** 
 **** ****  **              **  **  **    **       
 ** *** **  **              **  *****     **       
 **     **  **        **    **  **  **    **       
 **     **  **    **  **    **  **   **   **    ** 
 **     **   ******    ******   **    **   ******  
Powered by Phorum.