www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
mlácení
Autor: celask-on (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2009 11:45

Zdravím, mam problém zřejmě s ložiskem či něčím podobným. Protože neznám příčinu, nenašel jsem na fóru podobný článek. K věci. Po vjetí do díry, příčné nerovnosti, hrbolu,atd... se ozvou rány z levé části vozidla - podle poslouchání spíše vzadu. Není to jedna rána, ale více a jsou slyšet železné klepající se nárazy. Nevíte někdo prosím, co může být příčinou? Tlumiče vzadu jsou měněny. Díky

Re: mlácení
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2009 12:05

No především by jsi se měl ty sám podívat jestli je tam vše v pořádku ne?

určitě jsi po té "díře" zastavil na krajnici, vylezl s auta a překontorloval si kolo aspoň pohledem! pak jsi zajel někam, kde jsi hodil auto na hever sundal jsi si to zadní kolo a vše jsi si skontroloval! jako je pneu jestli není sejmutá (to samé ráfek) jesli není utržený tlumič nebo prasklá pružina btv. jesli sedí v uložení!Jak jinak ti máme pomoci? my ti na auto nekoukáme!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: mlácení
Autor: celask-on (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2009 12:09

Pardon, jasne ze jsem patral, ale v tomhle se nevyznam, necekal jsem ze dostanu odpoved presne, ze je to jasny, je to tohle a tohle...ale zkusil sem to, odvezu to nekomu at se na to koukne...i tak diky...

Re: mlácení
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2009 12:17

Nebude to prasklej stabilizátor v nápravnici vzadu ?

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: mlácení
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2009 12:39

No mohl by ale dotyčný se neobtěžoval ani napsat na jakém voze se mu to stalo! Opravdu věštecké koule bohužel došly sad smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: mlácení
Autor: celask-on (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2009 09:24

Omlouvam se, je to Astra F, 1,7 TDS (ISUZU)...opravdu se v tom nevyznam, kdyby byl praskly stabilizator v napravnici, na kolik priblizne muze vyjit oprava?

Re: mlácení
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2009 10:46

No nejde o "prasklý" stabilizátor ale o jeho uchycení do spodního ramene ovšem je to pro přední stabilizátor a nejsem si docela jistý ale v zadu žádný "stabilizátor" není!?. tento díl stojí 263Kč s DPH u autokelly ji najdeš pod názvem a číslem : P/L tyčka stabilizátoru - 32.12.737 Poud bude upadlá jedna je 99% šance že upadne v zápětí i druhá tak doporučuji vyměnit obě naráz.

Ovšem to by jsi viděl, že je to prasklé kdyby jsi se podíval pod vůz! jsi si jistý že je to tím? Věcí co tam může "klepat" je hafoll! Chce to zvednout sundat kolo a podívat se po všem, vše probouchat, pohejbat. Může to být ložisko, urvaný tlumič nebo jeho spodní gumy na zadku)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: mlácení
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2009 15:23

Ne,že by na tom tak záleželo,ale v zadní nápravnici na Kadettovi, která je tvořená takovým U profilem mám vevnitř skutečně něco jako stabilizační tyč.
Chosse : Má pravdu ten chlapec !!! Zřejmě pod auto sem tam koukne.

Re: mlácení
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2009 15:28

A co takhle taková jednoduchá věc jako málo dotažený volný tlumič v horním nebo spodním uchycení ? Když byly teda ty tlumiče vyměněné zřejmě docela nedávno. Případně pokud jsi použil některou spolehlivou značku jako Optimal, Starline nebo Vector..... tak bych se tomu klepání ani moc nedivil.

Re: mlácení
Autor: Milda (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2011 19:19

Přátelé, kamarádi...
Ozývá se mi bouchání od PP tlumiče. Zvedl jsem to jednoduše heverem a zacloumal kolem a zjistil jsem, že jsou nějaké vůle v horním uložení. Velice moudře jsem hleděl do bible "Jak na to" ale moc jsem nezmoudřel na obrázku je tam to co je vidět od motoru (str 135, obr D5711) tam jsou dva šroubky, ale ty se při cloumání nehýbou. Pod krytkou je další šroub, ale ten vůle taky nemá, takže bude asi něco špatně tam co nevidím. Pokud je PP tlumič na obr D031 str 137, tak bych to tipnul na vybouchané axiální ložisko. Otázka zní, jestli je možné něco dotáhnout, aniž bych něco musel rozebírat, nebo je to na rozborku, tzn v mém případě na servis.
Astra F Caravan X16szr

Re: mlácení
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2011 13:55

Výměna uložení - rozborka winking smileydotáhnout nic nejde...

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: mlácení
Autor: Milda (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2011 20:20

no tak to ti teda pěkně děkuji... :-)
co se dá dělat... půjde pod kudlu..

Re: mlácení
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2011 13:32

toto kup nové, radej neco kvalitnejsiho... [katalog.mjauto.cz];

musis mit stahovak na pruziny!! aby ti to nevymlatilo zuby :-)

Re: mlácení
Autor: Milda (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2011 19:56

stahovák nemám, ale v servise mít určo budou... Já bych si asi s tímto ublížil. Kromě toho geobetrie by asi bude vhodná, nebo se pletu??

Re: mlácení
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2011 08:08

no když už to budeš dělat, nech si zkontrolovat stav silentbloku ramen a cepu rizeni i spodnich cepu ramen - proste celou napravu. vymen co je treba a ano udelej novou geometrii.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **        **  **              **  ********  
  **  **         **  **              **  **     ** 
   ****          **  **              **  **     ** 
    **           **  **              **  **     ** 
    **     **    **  **        **    **  **     ** 
    **     **    **  **        **    **  **     ** 
    **      ******   ********   ******   ********  
Powered by Phorum.