www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
výměna nápravy
Autor: Martien (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2009 10:20

Ahoj lidi,

Mohl by mi někdo prosim poradi s výměnou zadní nápravyna Kaddetu E z bubnový za kotoučovou - nípravu mám origo z 2,0 16v - prohodit nápravu jako takovou s tim nemám problem - spíš mi zajímá vedení brzd a podobně. Díky moc Martin

Re: výměna nápravy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2009 12:04

Vsechno je stejne, jen lanko rucni brzdy je kratsi.

Re: výměna nápravy
Autor: Martien (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2009 10:25

Ok tak dík moc - měl jswem trochu obavy žebudu muset přetahávat nebo měnit trubky na brzdovku a tak -

Re: výměna nápravy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2009 14:32

Martien napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ok tak dík moc - měl jswem trochu obavy žebudu
> muset přetahávat nebo měnit trubky na brzdovku a
> tak -


No tak ty trubky jsou snad samozřejmost že se "upravit" musí ne?! Kde budeš mít pakny se vtupem kapaliny na tu noovou nápravu a kde máš ten vstup do prasátka teď!



.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: výměna nápravy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2009 16:22

Gizmo:
Žádný trubky neupravuješ - jen rozpojíš spoj: ohebné gumové trubky na nápravě x pevné trubičky zespod kastle a pak tam napojíš ty gumový, co jsou na tý kotoučový nápravě, až jí tam dáš smiling smiley...
Pak utáhneš čepy od nápravy a přiděláš tlumiče + nasuneš pružiny a je to...
Když si to nedělal, tak neraď winking smiley...

Re: výměna nápravy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2009 17:03

thumbs down neradím, budu jí teď předělávat a myslel jsem že to musíš předělat taky ale neuvědomil jsem si, že vlastně budu přepojovat pouze ty gumové hadice z nápravy na karoserii thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: výměna nápravy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2009 17:20

Gizmo:
Je to fakt parádní práce, taky jsme se toho bál, ale pokud se ti podaří rozpojit bez ztráty kytičky ty výše uvedený hadičky, je to pohodička smiling smiley!
Zatím jsem to dělal jen pro kámoše, já zatím šetřím na repasi tý svý kotoučovky...
To máš nový kotouče, ložiska, destičky, pakničky, gumičky, perka...bůra ani nemrkneš...

Re: výměna nápravy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2009 17:32

Modlím se aby to šlo rozpojit už teď je to postříkaný uvolňovačem. Jinak:

tohle už po včerejšku neřeším! rozsypalo se mi auto tak, že je teď v dílně na zvedáku a půl předku auta leží dole na zemi! Když to dneska v servisu zvedly tak to jelo jedno za druhým! Původně to šlo jen na výměnu turba (nešlo sundat tak parohy dolů) a předních ložisek. Nakonec to jsou čepy, silenbloky, nátěr spodku možná i motoru, výměna hadiček brzd, rozvody komplet i s pumpou, na co šáhnu v dílně to se sype! a zadek se udělá asi taky sakupmrdum. ještě uvidím. Teď mám půjčenýho kaďoura 1.6D. a do pátku dovču abych to stihl!confused smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: výměna nápravy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2009 18:12

Tak to držim palce...tyhle naše starý káry to je věčný boj...peněz do nich hrneš a když už si myslíš, že je to OK, zesere se ti něco jinýho zase aspoň za 2000...já to znám...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******     *******   ********   **      **  **     ** 
 **    **   **     **  **     **  **  **  **  **     ** 
 **                **  **     **  **  **  **  **     ** 
 **   ****   *******   ********   **  **  **  **     ** 
 **    **          **  **     **  **  **  **  **     ** 
 **    **   **     **  **     **  **  **  **  **     ** 
  ******     *******   ********    ***  ***    *******  
Powered by Phorum.