www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Sbíhavost a sklon předních kol
Autor: Jeny (IP zapsáno)
Datum: 31.03.2009 18:32

Zdravim mám astru G combi. Sjíždí se mi pneu na vnitřní straně (Pouze levá)
sbíhavost jsem poladil, ale to by se snad sjížděli obě kole, nepletu-li sesmiling smiley chtěl bych se zeptat jaky má být sklon(nebo odklon?) kol. já mám 1,5stupně jako do A :-D dik

Re: Sbíhavost a sklon předních kol
Autor: Viki (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2009 06:05

Nazdarek jestli se sjíždí jen na jedné straně tak máš špatně udělaný ůhly rejdú.(přesně řečeno diferenční úhel sbíhavosti). Vytočí se kola do rejdu, kolo na vnitřní straně má mít nastaveno 20stupň. pak se změří úhel vnějšího kola. To samé se provede v rejdu na druhou stranu. Kontroluje se tkz, rozdíl rejdů. Nejlépe když jsou údaje stejné pokud ne tak se šteluje pomocíkuláku řízení na jednom se přidává a na druhém ubýrá aby se nezměnila zbíhavost. Nutno změřit na geometrii. jestli máš protokol o geom. tak rozdíl rejdů by tam měl být. Podívej se jak ho udělali.

Re: Sbíhavost a sklon předních kol
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2009 16:09

můžu požádat o vysvětlení? když se na jedné straně řízení přidává a na druhé ubírá, jak píšeš, tak se snad (kromě polohy volantu) nic nezmění, nebo snad jo?



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **      **  ********         **  **    ** 
 **        **  **  **  **     **        **  **   **  
 **        **  **  **  **     **        **  **  **   
 ******    **  **  **  ********         **  *****    
 **        **  **  **  **         **    **  **  **   
 **        **  **  **  **         **    **  **   **  
 **         ***  ***   **          ******   **    ** 
Powered by Phorum.