www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
servo
Autor: ladasr (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2009 21:13

Zdravím všechny do klubu,potřeboval bych poradit s potížema,které mám s opel astra f c 16nz,nefunguje mě na plný výkon posilovač řízení,čím by to mohlo být,olej tam je,ale před měsícem jsem doléval hydraulický olej,muže to na ten problém mít vliv?děkuji a jsem s pozdravem.

Re: servo
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2009 04:58

A co jsi tam nalil? je nutné požít převodový olej se specifikací dexron II nebo III [valvoline.cz]
Jinak se bude řízení trhat vlivem tvořících se vzduchových bublinek. Pokud jsi to neudělal tak si kup 1L té kapaliny a šupem to jdi vyměnit! Rozpoj spodní hadici od serva nech to vytéci, pak nastartuj auto a vytoč řízení do obou krajních poloh ať dostaneš z celého okruhu co nejvíc té staré kapaliny. Pak spoj trubky, nalij novou kapalinu, nastartuj auto a opět vytoč řízení do obou krajních poloh, aby se ti celý okruh odvzdušnil. Ovšem kdyby jsi si to zde přečetl, tak se tohle dozvíš i sám!

Příště zkus třeba i hledat thumbs down
[www.opelastra.cz]

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (13.04.2009 05:01)

Re: servo
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2009 10:30

Gizmo:
No, tos mu poradil opravdu výbornou věc hot smiley!!!!
Když rozpojíš vedení tlakového oleje a nastartuješ, olej ti sice vyteče, ale hrozí poškození servočerpadla, protože pojede na sucho (když vyčerpá všechen olej a ty budeš čekat, až ti vykapou poslední zbytky oleje z konce vedení). A pak naliješ do nádobky olej a nastartuješ - čerpadlo zase jede na sucho, než si nasaje - i v návodu na montáž máš napsáno, že před nastartováním motoru musíš čerpadlem chvíli točit rukou, než se do něj dostane olej. A zrovna ty oplí serva jsou docela citlivky smiling bouncing smiley. Jinak souhlas, že tam asi nalil nějakou sračku - popř. to neodvzdušnil...

Re: servo
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2009 14:02

jj já vím že je to "prasárna, ale jak potom tu "sračku" s toho dostaneš? rozpojovat vše je fakt na dlouho .... Pak jedině koupit 2L toho správného oleje a ten první použít jako "proplachovací" Protože pokud nedostane vše pryč bde mu to řízení pořád blbnout.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: servo
Autor: ladasr (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2009 14:44

díky za rady,ale nevím jestli to je kapalinou,není vubec zpěněná a posilovač funguje,ale ne na plný víkon,je zajímavé,že když vyjedu z garáže tak funguje a po pár kilometrech přestane fungovat na plný víkon,ani není slyšet žádný rachot a volant se chová klidně.Díky ladas.

Re: servo
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2009 18:26

A co klíňák? máš ho dost napnutý?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: servo
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2009 20:27

Btw, co si představuješ pod pojmem, že ti nejde servo na plný výkon?

Re: servo
Autor: ladasr (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2009 21:33

no myslím tím,že jde volant trochu ztuha než normálně dřív šel lehce.

Re: servo
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2009 22:18

A nic jiného se na autě neměnilo? Třeba obutí?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: servo
Autor: ladasr (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2009 18:48

Tak jsem vyměnil olej,který jste doporučily,bez spuštěného motoru jsem na zvednutém autě z jedné strany na druhou vytlačil olej doufám do potřebných míst.Je to furt stejný,jediný co se změnilo je,že při zvýšených otáčkách posilovač funguje a při volnoběhu zase nic.Je to zapeklyté,ale musím na to přijít,jinak díky,jo a ten klíňák mám dost napatej,čus Laďas.

Re: servo
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2009 18:50

Jukni sem:
[www.calibra.cz]

je to sice ka calibru ale servo jako servo

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: servo
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2009 20:39

No, tak je třeba v háji čerpadlo a když je to studené, ten hustější olej ještě dokáže tlačit a po ohřátí už mu to tolik nejde. To samé podle otáček.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: servo
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2009 03:56

Vendys to se mi nezdá confused smiley Já bych ještě zkusil oddělat ten klíňák a zkusit pootočit řemenicí od serva jestli jde lehce nebo jestli nedrhne (ložisko serva). Jinak nalil jsi tam jen jednen litr toho oleje nebo jsi to celé propláchl a pak nalil ten druhý litr aby jsi to měl opravdu čistý?!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: servo
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2009 14:29

Gizmo:
Co se ti na tom nezdá?
Se stoupající teplotou oleji klesá konzistence - řídne, ale roste dynamická viskozita (odtud olejové chladiče). Takže když je olej horký, a čerpadlo má vyběhaný hnací element, tudíž nevyvine dostatečný sací podtlak resp. výtlačný tlak do systému - nemůže potom hydraulický systém korektně fungovat smiling smiley

Re: servo
Autor: PJS (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2009 18:31

Prosim vás mám servo poháněné elektromotorem a zaprvé neposiluje a za druhé vydává hlasité zvujky pri točení kol na místě. Myslíte že je v prdeli motorek nebo co?

Děkuji.

PJS.

Re: servo
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2009 18:49

no a co třeba v "prdeli" napnutý řemen od alternátoru smiling bouncing smiley

1 překontroluj si napnutí řemene
2 překontroluj funkčnost alternátoru (kolik dobýjí)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: servo
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2009 15:15

PJS> a na čem to servo máš ? na MTD ?

Re: servo
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 18:52

Měl bych takovej dotaz, mam novější verzi řemene pohaní servo a altik, mam problem, že me servočerpadlo vydává divne zvuky (asi jsou Ko ložiska) zajimalo by zda má cenu repasovat to cerpadlo nebo ho neřešit, jinak servo funguje dobře jak má akorad když jsem poslouchal od jde divnej zvuk tak to šlo od servočerpadla, divně se i točí..! Altik dobíjí jak má. Sice mi začlo auto praskat na pravé straně když jedu do leva ale to muže bejt i něcim jiným. Kadett E motor C16NZ

Pak bych chtěl vědet, když se sundají na autě podložky na kolách zda se musí dělat geometrie.

Re: servo
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 19:15

Jestli ty podložky byly geometricky souměrné a přiléhaly na náboj a disk kola, tak ti ani sbíhavost, ani odklon kola neovlivní...

Co se týče serva, jestli máš jednoodopoledne čas, vyndej ho a mrkni na něj, když se ti to pak vysere v zimě někde na cestě a na to konto ti pak přestane dobíjet altík, kterej jak jsi psal je hnanej stejným řemenem, nic moc...

Re: servo
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 19:39

Tak ja v zimě stejně jezdit nebudu, takže tak namahané zimou není..Je jeste totiž na autě puvodní takže bych se nebal řict že 17let servočerpadlu je, předpokladam že nemá servočerpadlo vliv na zatáčení, poloosy se kontrolovaly a jsou v pořadku, když jsem měl podložky tak mi to tak nepřišlo, ale jak jsou podložky dole tak mi přinde že to při věčim rejdu do leva či na kruhaču na pravé straně jakoby něco se otiralo a plech...! Ale když sundavaly podložky tak předpokladam že ložiska kol se sundavají taky, automechanik nehlasil že by bylo něco sněma..!

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **  ********   ******** 
  **   **   ***   ***  **     **  **     **     **    
   ** **    **** ****  **     **  **     **     **    
    ***     ** *** **  **     **  ********      **    
   ** **    **     **   **   **   **            **    
  **   **   **     **    ** **    **            **    
 **     **  **     **     ***     **            **    
Powered by Phorum.