www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
zadní náprava
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2009 18:01

Kadett c14nz
Ahoj , hlavou mi prošla myšlenka na podložky pod zadní náboje ale při porovnání moji nápravy s nápravama ostatních kadettů ,aster,.. jsem zjistil že v oblasti náboje je ta moje uplně jiná - přikládám fotku . Pomohl by někdo s identifikací?
jediné co mě napadlo bylo že v určitém období dávali tuhle nápravu ale nedává to nějak moc smysl...

Přílohy: (68.1KB)  
Re: zadní náprava
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2009 18:18

Člověče, co to řešíš? Proč chceš dávat podložky pod náboje?
Jestli je ti úzký rochod, uvažuj o nižším ET (do cca 33-35, to se vejde bez problémů)...
Zadní náprava je výkovek - náboje nesundáš...vyjma GSi 16V - tam jdou náby odšroubovat. Na mojem 1.8GSi vypadá zadní náprava úplně stejně...

Re: zadní náprava
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2009 18:38

vidiš a tak já našel na netu fotky jenom náprav s našrobovaným nábojem (4šrouby). a podložky pod náboje jednak z dovodu většího rozchodu a druhak že na závodní využití auta bych ty podložky udělal lehce pod uhlem (2°) aby byly kola lehonce do A.

Re: zadní náprava
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2009 21:12

To jako chces s C14NZ zavodit?
Podlozky pod uhlem? Pro boha chlapi premejslite nekdy taky nad tim co delate?

Re: zadní náprava
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2009 12:12

Stando ano.. skupina S1 se jezdí do 1400ccm (slalomy amater rallye, cwc,...), a podložky pod náboje pod mírnym uhlem nevim čemu se divíš.. například kitový felicie to měli běžně...



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil petřík (15.05.2009 12:12)

Re: zadní náprava
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2009 16:18

petřík:
Mno, možná bych si sehnal kotoučovou nápravu z GSi 16V, dneska stojí pár korun, budeš mít na závoďáku kotouče na všech čtyřech a určitě má sundávací nábysmiling smiley...
Jinak koukal jsem se dnes ještě ke známému, co má C16NZ kadíka a má taky zadek v jednom kuse...

Re: zadní náprava
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2009 16:24

Pouc neznaleho, k cemu jsou dobry kola do A?? Aby se nerovnomerne sjizdely pneu, nebo to pridava KaWecka?

Re: zadní náprava
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2009 17:35

Jardo o tom se uvažuje, a nesjpíš se to i časem uskuteční. Jedna se zvětší rozchod a druhak hlavně ten brzdej učinek bude asi někde uplně jinde než je ted.

Standa > blbý sjíždění pneumatik se na závodech moc neřeší hele...a jak řikám chtěl jsem to udělat cca 2°, jde tam o to že se tim zlepší stabilita auta , nicméně mě šlo hlavně o to roztáhnout rozchod bez toho aniž bych zvětšil setrvačný hmoty jako je tomu při montáži normálních podložek pod kola...

jinak co se zbytku podvozku týče tak auto stojí na pružinách Enzo a tlumičích Koni se stavitelnou tuhostí + stabilizátory z modelu GSi 8v. Na předek mám duralový podložky 20mm na zadek jsem chtěl jít cestou podložek pod náboje.



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil petřík (15.05.2009 17:36)

Re: zadní náprava
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2009 17:39

Jarda GSi> jinak jak jsem psal že bych tim zvětšil rozchod a zlepšil brzdný učinek měl jsem na mysli zadní kotoučovou nápravu z Vectry , ne z kadetta GSi(ta je myslim široká stejně jako ta moje stávající).



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil petřík (15.05.2009 17:39)

Re: zadní náprava
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2009 18:10

petřík:
Čoveče, myslim, že kolama do A ti to na silnici víc držet nebude...jestli to zase nebude nějaká zaručená rada od člověka, co má chladič z procesoru před sáním místo turba smiling bouncing smiley...
Jinak ty setrvačný hmoty bych zase tak moc neřešil...
Spíš bych řešil, že zadek na Vectře A a Kadettu E stojí za vyližprdel - je to na jedný traverze, takže oproti nezávislýmu zavěšení jsi prostě pořád druhej, s podložkama, s kolama do A i s kolama do X smileys with beer...
A vůbec jsem tak nějak zjistil, že Kadett E (a hlavně naše 20let starý , decentně prohnilý kousky) na závodění moc nejsou, ta karoserie na to prostě nemá sad smiley...

Re: zadní náprava
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2009 19:28

Jardo nepotřebuje tě nijak o tech ukosovejch podložkách přesvědčovat , jak řikám je to dost stará a prověřená věc například na závodních kit car feliciích jak už jsem psal a nejen na nich. Kola jsou lehce do štaflí a s toho je snad jesný že stabilita je lepší (ty jsi mi oponoval že na silnici to líp držet nebude... o adhezy jsem taky já nic nepsal).

Co se vhodnosti auta na závody týče bych nějak moc neřešil .. jezdim amatéry a jak sem psal skupinu S1 což znamené "seriovky" do 1400kubickejch.

Já mám mimo kadetta ještě eRko kterýho mi začlo bejt ale líto při tejrání na trati tak jsem si ho nechal jenom na "nedělní" vyjíždky a závody jsem začal jezdit s tímhle. Jak řikáš, zadní náprava je už svou konstrukcí dost limitující a karoserie ač vyvařená a s vevařenejma vzpěrama mezi tlumičema je taky porát dost měká a kroutí se ale tak nic neni dokonalý yawning smiley)

Re: zadní náprava
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2009 20:10

Jarda> mu přece ale vůbec nejde o stabilitu na silnici, ale na slalomu, vždyť je to obyčejná fyzika, že mírně nakloněná kola budou v ostrém rejdu držet. A takovou nápravu jsem taky viděl poprvé, měli jsme hafo Kadettů i 1.4 i 1.6, ale každý měl přišroubované náboje, mimo to uvažování o montáži nápravy z VeA je z toho důvodu, že je asi o 2-3 cm širší, takže proč toho nevyužít.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********  **    **  ********   **     ** 
 **     **  **    **  **   **   **     **  **     ** 
 **     **      **    **  **    **     **  **     ** 
 **     **     **     *****     ********   ********* 
 **     **    **      **  **    **     **  **     ** 
 **     **    **      **   **   **     **  **     ** 
 ********     **      **    **  ********   **     ** 
Powered by Phorum.