www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Potřebuji radu k ABS
Autor: stenli (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2009 16:33

Zdravív, měl bych takoví dotaz k Opelu Astře 17 TDS 60 kw. Mám nějaký problém s brzdamy ABS. Při větší rychlosti se zdá že to brzdí dobře,občas tuhne pedál. Ale když jedu pod 50 km a šlápnu více na brzdu,tak abs zabere o něco dříve a brzdí stím stylem že jdou přední kola 50cm po smiku a 80 cm bez smiku a takhle se to opakuje dokad se auto nezastaví. A mám pocit že těch 80 cm skoro nebrzdí.ABS jsem už měnil 2krát a už si stím nevím rady.Snímače,čidla vše v pořádku.Děkuji za radu.S pozdravem stenli.

*****Moderátor*****
Dovolil jsem si ti to spojit, ať tu nemáš x vláken o stejném tématu.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vendys (11.07.2009 20:53)

ABS
Autor: Alda - 100D (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 11:22

Zdravím, mám problém s ABS na Opel Kadett (motor 1,8i). Jak jsem to tu pročítal, tak jsem na to nikde nenarazil. Problém: Po nastartování je vše OK, kus se jede a najednou se rozsvítí kontrolka ABS. To samé se stane, když se auto nechá nastartované, tak po asi 5 minutách se kontrolka rozsvítí a už nezhasne. Skoro to vypadá, jako že svítí, až když jsem auto ohřeje. Co už jsem s tím dělal: vyměněné obě přední čidla za nové, vyčištění zoubků na poloosách, včera bylo auto napíchlý na PC, ABS nekomunikovalo, zbytek auta v pohodě. Vyblikání závady ukazuju 12, což jsem tu našel, že závada není. Pro jistotu jsem odpojil baterku, projel to, chvíli dobrý, pak rozsvítilo, doma vyblíkání závady = 12. Vyndána obě relátka z ABS, vše v pohodě, kontakty krásně čistý. Očištění kostřícího kabelu na ABS, kontrola spojení u předních čidel, taky vše čistý. Problém je stále. Díky za radu

Re: ABS
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 11:38

Jeste jsou cidla na zadku. Zkus je odpojit a promerit jestli maji nejaky odpor.
Popripade si zvedni kolo, pripoj na to cidlo voltmetr a toc s kolem, rucika by se mela pohybovat.

Re: ABS
Autor: Alda - 100D (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 12:12

Díky, vyzkouším, někde jsem to tu včera našel, kolik to má mít. Ty čidla jsme testovali, měřili jsme střídavinu, když jsme je měli venku a mávali před tím s kovem smiling smiley Zadek proměřím a dám vědět. Zatím dík

Re: ABS
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2009 13:34

Alda100:
Není problém s napětím - moc nízké/vysoké - umřelá baterka?
Jinak ještě si zkus proměřit šlusmetrem vedení od čidel, brácha měl na calibře neco podobného a byl napůl přežvejknutý (měl odpor kolem 100 Ohm) vodič od zadního čidla:-)...

Re: ABS
Autor: Aleš Valenta (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2009 09:36

Tak jsem všechno vyzkoušel a situace je skoro stejná. Po ujetí tak 1,5 km se ABS rozsvítí a nebo to párkrát problikne a pak se rozsvítí. Stačí zhasnout motor, počkat tak půl minuty a je to zase na chvíli OK. Čidla jsou OK, kostru jsem očistil, jak na ABS, tak na kastli. Poslední, co mě napadá je, že poloosa u řidiče má to drážkování trochu ojete a pár zubů - asi tak 3 jsou o trochu menší, než ostatní a mezera pak není 0,5 mm, ale je větší. Může toto dělat ten bordel s ABS? Pokud ano, tak je to měnit celou poloosu. Předpokládám, že ten krožek na tom není jen nalisován.

Re: ABS
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2009 11:07

Pokud jsou nejake zuby mensi, uplne chybi, nebo je krouzek praskly, je to problem.
Teoreticky by ten krouzek mel jit vymenit samostatne, ale vzhlem k tomu v jakym byva stavu on a dosedaci plocha na kloubu, je lepsi vymenit cely kloub.

Re: ABS
Autor: Aleš Valenta (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2009 15:42

Jasně, ale pro jistotu se ještě jednou zeptam. Takže kroužek na ABS je na homo kloubu, nikoli na poloose, jak jsem si tedy mylně myslel? Koukal jsem na katalogu na homo klouby a moc z tech nakresu moudrej nejsem, ale zrejmě to bude vnější homo kloub.

Re: ABS
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2009 17:50

Ano. Ozubený kroužek ABS je vpředu u vozů Kadet a Astra součástí vnějšího kloubu poloosy. Přímo proti snímači. Ještě se vrátím k tomu vyblikávání závady. Myslím, že na tomhle odkazu je poměrně dost informací. [www.topbuzz.co.uk]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ABS
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2009 12:24

Ahoj kluci,kupoval jste někdo ten kroužek pro ABS na homokloub ?Chci měnit poloosy ale ty co mám jsou bez něj a jelikož ty starý kroužky nejsou nic moc tak bych ho zkusil sehnat a upravit kloub tak abych jej tam nalisoval...Díky za rady...

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: ABS
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2009 12:29

samostatně jedině u adama a i o tom dost pochybuji a nevím jestli není celý kloub jiný právě o ten nálitek na kroužek

Re: ABS
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2009 13:23

No mám někde doma fakturu z Opla z Olmiku tak jim tam asi zkusím napsat nebo zavolat jestli tam bude kontakt a uvidíme,snad by to mohlo jít,soustružník není problém...

A ještě otázka,uložení poloosy v diferáku je přes pružnou sponu a má tam být vůle ve vodorovné ose nahoru a dolů?Nebo to mám tak vymlácený uložení v diferáku ?sad smiley Převodovka F16...

Kadett E GSi C20NE rv. 91



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Chosse (20.05.2009 13:27)

Re: ABS
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2009 07:31

Nikdo neporadí ?

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: ABS
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2009 14:06

Nějak nechápu pojem "vůle ve vodorovné ose nahoru a dolů" . Ve vodorovné ose se ti pochopitelně musí poloosa trochu hýbat, ve svislé by něměla.

Re: ABS
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2009 07:40

Samostatně kroužek origo sehnat nejde. Na inzerát je nabízel Vauxhall, ale je riziko že krouže praskne když ho budeš na kloub narážet. Já pro jistotu měnil celý kloub. Pokud budeš kupovat to nebo ono, dej pozor na počet zubů toho kroužku. Počty zubů se lišily - ale teď nevím kolik typů bylo.

Re: ABS
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2009 07:58

Tak jsem se rozhodl tak, že tam dám poloosy bez kroužků pro ABS jelikož momentálně stejně nemám čidla k předním kolům a jestli je seženu je ve hvězdách...No a k té vůli, seženu druhou převodovku a dám ji do kupy a pak do auta... Motor už mám druhej tak když udělám i převodovku tak to už snad bude šlapat jak má...

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: ABS
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2009 11:20

Čidla k předním kolům není problém sehnat. Už jsem kupoval tři. Mají jak nové, tak to jde přes net - já pokaždé kupoval tady na inzerát (a inzeruje je stále). Ale pokud jsi už koupil klouby bez kružků, tak je to fuk. Každopádně škoda ABS, pokud ostatní bylo v pořádku.

Re: ABS
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2009 11:26

Kolik vyjde cenově kloub s kroužkem na ABS ?Mám celé poloosy od Lukina,tak by byla možnost sehnat jen klouby ke kolům,otázka za kolik peněz... Jinak by ABS mělo být v pořádku až na ty čidla btw. kolik se tak pohybujou ty čidla ?Já je zkouše shánět a nikdo neměl a do Opla se mi po minulé návštěvě nechtělo eye rolling smiley

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: ABS
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2009 06:21

Já je vždycky bral tady z inzerce od Vauxhalla - na dobírku a žádný problém. Na cenu se ho zeptej, já kupoval naposledy čidlo před cca 2 lety. Teď by mohly být levnější - Kadetti pomalu mizí :-(
Klouby - nevím jestli chceš kupovat nové nebo na vrakáči. Já kupoval nový ale na 1.6i, tak na cenu pro 2.0 koukni radši na web.

rada
Autor: smucla (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2009 06:56

Zdravím vše kdo tu je.Mám takoví dotaz.Mám pocit že mi ABS zabírá moc brzy.Mam Astru 17 TDS a předchozí majitel tam menil ABS.Byl bych velice rád,kdyby mi se mi někdo zvás podíval,k sobě do motoru na ABS na číslo,co je na ABS na nem na štítku. Ma ám takoví pocit že tam bívalí majitel dal ABS z jiným seriovím číslem,Musí to bít pouze z 17 TDS nebo z 17 TD.Děkuji za pomoc.Roman

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **     **   ******    *******   **    ** 
       **  ***   ***  **    **  **     **  **   **  
       **  **** ****  **               **  **  **   
       **  ** *** **  **         *******   *****    
 **    **  **     **  **               **  **  **   
 **    **  **     **  **    **  **     **  **   **  
  ******   **     **   ******    *******   **    ** 
Powered by Phorum.