www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: rada
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2009 09:14

ABS ti nemůže zabírat moc brzo. Začne fungovat až ve chvíli, kdy se zablokuje některé kolo. Pokud tedy máš pocit, že to auto až tak moc nebrzdí a už jde ABS, je problém spíše v tom, že se něco blokuje, když ještě nemá.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: rada
Autor: stenli (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2009 17:03

Ahoj také jsem myslel že to dělá nějaké kolo,ale nic sem nenašel ani na STK. I zátěžáky jsem měnil na zadních kolech.I bubny jsou v poho.. Ale při větší rychlosti to brzdí tak jak ná,od 80km a víše.Ale od dolu to dělá takové impulzy,že jdou přední kola půl metru po smiku a půl metru bez smiku.Samozřejmě jdou střídavě tak jak má ABS jít.A kdyz je mokro tak ani nemluvím.Už jsem dával i jinou ABS se stejným výrobním číslem a je to, to samé.A diaknostika mi hlásí pouze při jízdě opčasnou chybu.A hlásí viměnit modul řídicí jednotky.Nikto to ještě neviděl a neví co stím.

Re: rada
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2009 20:01

Tak si spočítej zuby na poloosách a vzadu na nábojích a zkontroluj, jestli někde nejsou prasklé.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: rada
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2009 20:05

Nevím jak na Astře, ale třeba na Vectrách A bývaly vnější klouby s rozdílným počtem zubů na ABS, to asi, aby se páni konstruktéři v GM nenudili. Zkus to prověřit.

Re: rada
Autor: stenli (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2009 22:47

Ahoj já když jsem to koupil,tak sem přišel na to že byl prasklý snímací kroužek na pravém předním kole.Tak jsm dal oba nové se stejným počtem zubů.Ale já si právě myslím,že v rakousku na tuto závadu nepřišli,že byl prasklí a volný ozubený kroužek na poloose a dali tam jinou ABS,která tam nepatří.Protože byli označeny,trubky barvou,tak se myslím že byla měněná.A když jsem kontroloval číslo ABS tak souhlasí a Vectrou a benzínovou Astrou combikovou.Tak právě hledám,kdo má Astru 17.TDS 60 kw,, 17.TD 50kw a podíval se na číslo,své ABS.Moc by mi to pomohlo a poslam mi ho Astra F. Chlapi děkuji.

Re: rada
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2009 23:37

A má to stejný počet zubů jako vzadu?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: rada
Autor: stenli (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2009 16:33

Zdravím vzadu se k tomu nedostanu. Tam je to přímo v náboji.A ten se mění komplet.Tak se do něj nedostanu.Je to vše do hromady lisovaný.Alespoň mi všicí tvrdí ze to nejde rozebtat.Apíše by mi pomohlo to číslo od té ABS

Re: ABS
Autor: stenli (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2009 17:04

Ahoj snímací kroužky na homokloubech, pro ABS jdou sundat.Také sem je měnil.Neš se tam daj nové nebo v lepčím vstavu,tak si dokonale očisti homoklobb a ten noví kroužek tak přilep lepidlem na kov.Nesmí tam být na volno.A tu ABS skus dát na PC,,(diaknostiku) při jízdě.Já to také skoušel a přijízdě při brždění mi to ukázalo chybu,ale když jsem stál tak míPC ukazoval že je vše v pořádku.A skontroluj si jestli ti dibíjí alternátor víc jak 13v.Pokud bude dobíjet méně tak to muže být tim.ABS jak mile dostane méně proudu neš 10.50v tak stávkuje a rosvítí se.

Re: ABS
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2009 22:57

No dobrá. Takovou závadu už jsem řešil na Vectře B. Byl prasklý jeden ten kroužek, co to z něj snímá. Ale to samé to bude dělat když bude ten kroužek zahnojený kovovýma pilinama, nebo s jiným počtem zubů. Jiný počet zubů zjistíš za jízdy na diagnostice, když si dáš zobrazovat rychlost jednotlivých kol.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ABS
Autor: stenli (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2009 16:39

Zdravím toto většínou dělaj relátka v řídící jednotce ABS.Pod krytem BAS jsou 2 relátka.Mělo by to dělat to levé.Ale proměř obědě.

Re: ABS
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2009 20:48

Co? Kdo?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

vzdálenost od snímaciho kroužku
Autor: stenli (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2009 09:14

Pánové nevíte kolik má být vzdálenost mezi čidlem a ozubeným kroužkem.Mezi zoubkem a čidlem díky .

Re: ABS
Autor: stenli (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2009 20:23

Zdravím a co ti to dělalo,ten prasklí kroužek.Co to dělalo při brždění?

Re: Potřebuji radu k ABS
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2009 20:26

Jakmile se začlo brzdit, spustila se pumpa ABS a brzdový účinek byl mizerný. Pak se rozsvítila kontrolka, ABS se vyplo a brzdilo to alespoň normálně.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ABS
Autor: burak71 (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2009 20:40

Já to mám taky, při drždění se to chovalo jako na sněhu, ABS vybrovalo pedálem, hlavně při brzdění v ostrých zatáčkách. Mám prasklý kroužek na L/P kole. Poradí mi někdo kde je sehnat na Ostravsku.
Astra F combi 1,6/55kw 98r.

Re: Potřebuji radu k ABS
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2009 05:36

Samotny krouzek tezko sezenes, je potreba koupit cely homokyneticky kloub.

Re: Potřebuji radu k ABS
Autor: ondráš (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2009 13:58

Zdravim. Potřeboval bych poradit : mam Opel Astra F 1.6i. Je vybavená systémem ABS ale... při startu motoru se nerozsvítí kontrolka a při brždědí na kulzkém povrchu ani nezareaguje. Žárovka v palubní desce je zdravá, už si newim rady. Zjistila by to diagnostika? Moc díky za rady!!!

Re: Potřebuji radu k ABS
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2009 19:04

A všechny pojistky jsou zkontrolované a dobré?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  ********  **      **  **      ** 
 **     **  **     **     **     **  **  **  **  **  ** 
        **  **     **     **     **  **  **  **  **  ** 
  *******   **     **     **     **  **  **  **  **  ** 
        **   **   **      **     **  **  **  **  **  ** 
 **     **    ** **       **     **  **  **  **  **  ** 
  *******      ***        **      ***  ***    ***  ***  
Powered by Phorum.