www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
poloosy
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2009 21:47

zdravim ve spolek,

kadett C14NZ 4qvalt

potřebuju jesi neví jestli jsou poloosy z vectry delší než u kadetta a jestli ano tak o kolik a jestli by mi pasovali do stávajících klobů (k převodovce i k náboji) mám na mysli teda stejnej pruměr a drážkování prostě jestli jsou až na tu délku stejné s těma z mojeho auta
díky s Pozdravem Petr v

Re: poloosy
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2009 00:06

Poloosa Kadett E je stejná maximálně s poloosou Kadett D a Ascona C. Tedy alespoň podle katalogu AutoKelly, který je na internetu přístupný k hledání všem. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: poloosy
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2009 07:30

Ano a to já právě nepotřebuju - jak jsem psal jde mi o to aby byla stejná co se montáže do klobů týče ale aby byla delší proto se ptám jestli by mi k tomuhle učelu nepasovala například poloosa vectry A popřípadě z nějakýho jinýho opela a a o kolik konkretně je delší

Re: poloosy
Autor: Robin.Benett (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2010 19:54

prosím radu. Mohu použít poloosu z kadetta E s automatickou převodovkou pro opel kadett E C16NZ F13 s manuální převodovkou? zda jsou shodné či ne? Děkuji

Re: poloosy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2010 10:32

Robin:
Tady máš pechsad smiley...
Poloosy na manuál mají jinou délku a vnitřní homokloub má jiný ozubení (rozdílnej tisícihran).

Teda je to poznatek z Vectry A - předpokládám, že u Kadíka je to to samý smileys with beer...

Re: poloosy
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2010 07:10

Ano je to stejné, poloosy jsou odlišné.

Re: poloosy
Autor: Robin Benett (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2010 20:32

Díky moc ,tak jsem koupil jen originál GM dlouhou poloosu,pokud by někdo věděl kde koupit originál krátkou - prosím o radu. díky

Re: poloosy
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2010 18:32

zajímalo by mě z jakého důvodu je na pravé poloose, zhruba v polovině délky, sešroubována jakási dvoudílná objímka, k čemu to je?, mám to na Astře X16SZR, ale myslím že jsem to viděl i na Asconě

Re: poloosy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2010 19:09

Je to zavazi proti rozkmitani poloosy. Vzdycky je jen na delsi poloose.

Re: poloosy
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2013 07:57

Zdravím všechny, řeším krátkou poloosu na Opel Kadett E 1.6i (C16NZ) model 1992, bez ABS.

Zajímá mě tedy zda je rozdíl mezi poloosou pro Kadett E od roku 90 a poloosou od roku 1991?

Dále bych se zeptal co je myšleno u poloosy: S generátorem impulzu.

Předem díky

Re: poloosy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2013 08:14

Poloosy jsou stejne, nezavisle na roku vyroby.
S generatorem impulsu je mysleno, ze na homokinetickem kloubu, na strane kola, je jeste krouzek/ozubene kolecko pro snimac ABS.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ******   ********   **    **   ******  
 **        **    **  **     **   **  **   **    ** 
 **        **        **     **    ****    **       
 ******    **        ********      **     **       
 **        **        **            **     **       
 **        **    **  **            **     **    ** 
 ********   ******   **            **      ******  
Powered by Phorum.