www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
škubání volantu
Autor: kvašněvsky (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 03:55

Dobry den panove.Potreboval bych radu se svoji astrou C14NZ
Vcera pri jizde domu mi zacal docela dost skubat volant.Jakoby se chtel samovolne otocit doleva.Dela to pri ruznych rychlostech.Kdyz pri tom skubani polozim ruku na sajtrpaku,tak to skubani je citit i na ni.Jeste dodam,ze misto skubani se obcas ozyva takovy divny klepani.A taky ze to reaguje na pridani a ubrani plynu.Kdyz pridam tak to zacne skubat a kdyz uberu,tak to prestane.Mam podezreni na homokinetak.Za kazdoussadu dekuji.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kvašněvsky (27.07.2009 03:57)

Re: škubání volantu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 13:26

Tak to může být asi tak dvacet věcí - mrtvé čepy, mrtvé silentbloky, homo, špatný silentblok převodovky, vytržený motor, ložisko v háji, mrtvý tlumič, špatné uložení tlumiče, boule na gumě, vytržené rameno z podlahy...
V řízení to taky cítíš?
Halt takhle na dálku bez křišťálový gule se blbě radí;-)...

Re: škubání volantu
Autor: kvašněvsky (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 16:11

Jojo v rizeni je to taky citit.Zkusim jit podle toho co jsi napsal a uvidim.Je taky docela mozny ze to bude ten tlumic pac mi trosku uchcaval.Jinak cepy jsou novy+stabilizatory.Tim mrtvym silentblokem myslis jako to ze by mohl byt utrzenej?

Re: škubání volantu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 17:08

Tím myslím, buď utržený, nebo vylítaný.
Doporučuju, auto zvednout a zkusit kolem jakoby zekvrdlat - nesmí mít žádnou vůli - pokud se tam vrklá je to něco s tlumičem nebo jeho uložením (mě to dělalo na kadettu - tlumič nechcal, ale prostě byl vylítaný - při přidání to začlo cukat volantem a auto jelo kam chtělo)...

Re: škubání volantu
Autor: kvašněvsky (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 17:27

aha aha...Je to docela mozny.Musim vyzkouset az budu doma.Pak dam vedet,jak to dopadlo

Re: škubání volantu
Autor: Roman RW (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2009 10:58

Hele já měl stejnej problém ,akurát nechápu ,že to začlo z ničeho nic :-D problem vyřešen dofouknutí kol ....bylo po problému :-D

Re: škubání volantu
Autor: kvašněvsky (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2009 15:40

to Roman-vis ze me to taky napadlo ze by to mohli bejt podhusteny kola.Ale pak sem si uvedomil,ze kdyz dam plny rejd na volantu a rozjedu se,tak mi v tom jakoby neco rachoti.Zkusim kazdopadne dofukat ty kola a uvidim.Bohuzel jsem se jeste nedostal domu:-(

Re: škubání volantu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2009 15:50

Zkontroluj klouby na poloosách

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: škubání volantu
Autor: kvašněvsky (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2009 15:59

Nemohl bys byt trosku konkretnejsi.Nejlepsi by bylo foto.Jsem asyk lama,nebo co.Myslis ze by ty vadny klouby mohly zapricinit aj to skubani volantu?

Re: škubání volantu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2009 16:03

No pokud je načnutej kloub na poloose,tak se začne projevovat právě při plném rejdu, a to hlavně vnitřní kloub(blíž k převodovce)Foto žádné nemám,jen obrázek z katalogu,ale tam toho moc neuvidíš.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: škubání volantu
Autor: kvašněvsky (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2009 16:13

A jak poznam ze je potreba ho vymenit?A jak se k nemu dostanu?Jde to dobre bo je k tomu pristup jak k penezum:-)

Re: škubání volantu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2009 16:25

Většino stačí vlést pod auto, vzít za poloosu a zkusit s ní otáčet sem a tam, pokud je tam vůle v kloubu tak to určitě poznáš a je třeba kloub co nejdříve vyměnit.Klouby jsou schované pod manžetama.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: škubání volantu
Autor: kvašněvsky (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2009 16:58

Jojo je mi to jasny.Zrovna sem koukal kolik stoji novej (ecat.cz)a docela me dostala cena.Chapu to dobre,ze jeden homokynetak na prevodovce chteji pres 2000

Re: škubání volantu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2009 17:08

je to možný, mě stál skoro 5000 kč. Záleží jestli vnitřní nebo venkovní

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: škubání volantu
Autor: kvašněvsky (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2009 08:38

Tak problém částečně vyřešen...Stačilo pouze dofůkat kola...Ale musím se stejně pustit do výměny těch homokineťáků.Je něco čeho bych se měl vyvarovat???Dá se to zvládnout a doma nebo bude llepší poslat auto do servisu

Opel Astra 1.4GLI

Re: škubání volantu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2009 08:50

Stacilo se podivat do navodu.

[kadett.cz]



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **     **  **     **  **      ** 
 **    **   **   **   **     **  ***   ***  **  **  ** 
     **      ** **    **     **  **** ****  **  **  ** 
    **        ***     **     **  ** *** **  **  **  ** 
   **        ** **    **     **  **     **  **  **  ** 
   **       **   **   **     **  **     **  **  **  ** 
   **      **     **   *******   **     **   ***  ***  
Powered by Phorum.