www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Syntohl HD 205
Autor: Ne-mechanik (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2009 13:51

Dobrý den a omlouvám se za laický dotaz

Našel jsem u otce v garáži pixlu Syntolu HD 205. v manuálu na Opla je že se má použíta brzdovka s normou FM VSS SAE J 1703 DOT 4 ......tady to souhlasí až na to DOT ...tady je DOT3 ....takže odpovídám si tímto sám správně....že tuto brzdovaku na Oplika nee....když už tak Syntol HD 260???? ....Jen se ptám.....škoda té pixly. Díky

Re: Syntohl HD 205
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2009 13:58

DOT3 muzes klidne pouzit (cislo udava bod varu a Ty s tim zavody jezdit nebudes smiling smiley ), ale jestli je to nejaka stara pixla, tak radeji kup novou. Kdysi davno se brzdovky michat nesmely, resp. jen nejake barvy. Dneska je to jedno.
Navic brzdovka na sebe casem vaze vodu, cim se logicky bod varu snizuje, proto je taky vhodny ji menit a za rozbiti huby ta stara pixla nestoji.

Re: Syntohl HD 205
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2009 16:38

Jenom malé doplnění - DOT 5.1 se nesmí s nicčím míchat a taky se nesmějí lít do sytsémů určených pro DOT 3 nebo 4 - mají jiné dynamické parametry a nespojí se s ní...

Re: Syntohl HD 205
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2009 19:35

k té DOT 5.1...kdysi jsem si nalil takto značenou brzdovku od Motulu do moji kawiny a zežrala mě některý gumky na válčkách. Za nějakou dobu jsem se na toto téma bavil s jedním servisákem a ten mi řek,že na "rejsingové kapaliny by měla bejt uzpůsobená soustava se vším všudy"takže od té doby neexperimentuju a snažím se dodržet požadavky výrobce.

Re: Syntohl HD 205
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2009 23:28

astrapilot:
Mno jo no, ona má jinej chemickej základgrinning smiley...

Re: Syntohl HD 205
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2009 06:52

no starou plechovku bych nikam nelil... nová brzdovka stojí pár kaček... většinou i na 30ti letém autě první co dávám je nová brzdovka



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **     **  **     **  **    **  **        
 **    **   ***   ***  **     **   **  **   **    **  
 **    **   **** ****  **     **    ****    **    **  
 **    **   ** *** **  **     **     **     **    **  
 *********  **     **  **     **     **     ********* 
       **   **     **  **     **     **           **  
       **   **     **   *******      **           **  
Powered by Phorum.