www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Brzdove desticky....rozměry
Autor: kokůtek (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2009 17:32

Dobrý den,
omlouvám se pokud sem ve vyhledávaní příspevků podobný dotaz přehledl.

Objedávám si brzdové desticky z eshopu...mají tam sice napsané...universální pro Opel Astra F a vyjmenované všechny motory, ale jsou tam dvoje rozměry...odepsali mi, že to potřebují vědět.

Já mám Astra F motor X17DTL, 1.TD, 50 kW /Motor GM/ r.v. konec 1994

rozměry tam mají: 140.11 x 58.25 x 16.8

141.31 x 48.45 x 16.8

které tedy potřebuji????

Děkuji za odpověd

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2009 17:38

[autokelly.cz]|CT=4|PCT=16|CUR=0|PGS=20|PT=0|PVT=1|SHT=0|SD=0|ST=0|

Když nevím, sundám kolo a brzdič a destičky změřím. Buď rád, že máš Opela a tak málo možností. Frantíci byli schopni za jeden rok na jednom typu auta nasekat čtyři druhy brzd.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: kokůtek (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2009 17:42

...TO JE sice pravda...ale zeptat se je rychlejší:-):-):-)

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2009 17:48

Kamarade Ty ten nick nemas nadarmo, vid?
Kdyz to nevi ani v kramu, kterej se prodejem ND zabyva, jak to muzeme vedet tady?
Nebud linej, schod kolo a premer si to!!!

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2009 21:23

Ne, že by na tom záleželo, ale pokud by ses podíval např. na výše uvedené AutoKelly, tak bys z popisu možná pochopil, že se nejedná o 2 různé sady destiček, ale o jednu sadu,ve které vnitřní a vnější destička mají z konstrukčních důvodů krapet rozdílné rozměry.Hledáš složitosti tam kde nejsou smiling bouncing smiley

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2009 23:15

Aby byla vnější oproti vnitřní destičce jiná rozměrově, jsem ještě neviděl. Maximálně má třeba vnitřní péro k zasunutí do brzdového pístku, jinak jsou stejné.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2009 20:39

Tak se někdy koukni třeba na desky na dvojkového Golfa grinning smiley Jak je to v té reklamě - "že něco neznáte, ještě neznamená, že to neexistuje" tongue sticking out smiley

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2009 23:24

Budeme se bavit pouze o autech jo? smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2009 10:55

A já že se bavíme o šicím stroji značky Minerva ...smiling bouncing smiley
Ale vážně, i v katalogu značkových výrobců jako třeba ATE jsou tyhle destičky v sadě na obrazové dokumentaci nakreslené jako 2ks vnitřních s jedním rozměrem a 2ks vnějších s trochu jiným rozměrem. Tloušťka je stejná, šířka se liší protože se uvádí nejširší místo destičky jako celku, tzn i včetně pružných plechů a ne šířka brzd. materiálu. Jen nechápu, proč je rozdíl těch 1,2 mm na délce. To mi taky hlava nebere, ale uvádí to tak většina výrobců.
P.S.
Jezdím sice na Oplech, ale to neznamená, že neuznávám Golfa jako auto.smileys with beer

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2009 11:41

Třeba u motorek je to naprosto běžné, že vnitřní destička u pístku má úplně jiný tvar než vnější smiling smiley...

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: kokůtek (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2009 18:56

....kdyby to byla sada s různejma rozmerama...tak se mě z toho e-shopu nebudou ptát kterej rozměr chci

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2009 19:14

kokůtek:
Ty se vůbec neozývej - ty si hlavně vyndej ty tvoje, co tam máš a změř si je;-)...
My tu pouze teoretizujemesmileys with beer...

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2009 21:16

Jo, prodávat autodíly není jak prodávat rohlíky.Tam,kde se takhle blbě ptají bych nekupoval nic, protože konkrétně u téhle Astry jsem za 10 let co do toho dělám jiné desky ani neprodával.Na netu je spousta velkých dodavatelů, kde máš všechny možné technické údaje, obrázky a já nevím co ještě. Jestli máš kotouče o průměru 236mm, budeš mít desky např. tyto - Fritech 079.0, Icer 180858, ATE 607051, Ferodo FDB732, Starline S024,Bosch 0986460938, Optimal 9771 ,Textar 20547,Roadhouse 2393.20
Pokud máš kotouče průměru 256 mm, budou pasovat tyto - Fritech 119.0, ATE 607052, Ferodo FDB584, ICER 180758, Starline S037,Textar 21862,Roadhouse 2286.20, Bosch 0986491900.
Na 90% máš tu první variantu. Snad ti to tak stačí, kolo za tebe opravdu sundávat nebudu moody smiley

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2009 19:29

Tak jsem pro své poučení zalistoval v katalogu a skutečně i v případě Astry F a těch menších destiček mají rozdílné rozměry. No, pořád se člověk učí. Naštěstí jsem to nikdy nepotřeboval, protože to alespoň nejde přehodit mezi sebou. Ta vnitřní má péro na zasunutí do pístku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: karlicek (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2010 15:00

Ahoj jen mám jeden dotaz je dobrá značka destiček Hexen??
Děkuji předem za odověď.

Re: Brzdove desticky....rozměry
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2010 15:21

V životě jsem o takové značce neslyšel a to se vrtám v autodílech přes 10 let. Asi nějaká maloseriová výroba (ta horší varianta) nebo nákup od některého výrobce ve větším a zabaleno do obalů vlastní značky. Najde se někdo, kdo tu značku zná ? Doporučit to nemůžu (když nevím vo co "go" spinning smiley sticking its tongue out), ale brzdit to asi bude, když už to někdo "upekl". Otázka je, jestli kvůli pár kačkám do toho rizika jít, když jsou na trhu i relativně levné, ale určitě známější a odzkoušenější značky.
Takže jsem vlastně nic neporadildrinking smiley. Třeba někdo jiný ...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   ********  **     **  ********  **     ** 
 **     **  **        **     **  **        **     ** 
        **  **        **     **  **        **     ** 
  *******   ******    **     **  ******    ********* 
        **  **         **   **   **        **     ** 
 **     **  **          ** **    **        **     ** 
  *******   **           ***     **        **     ** 
Powered by Phorum.