www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Rány do volantu
Autor: Kubik (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2010 16:32

Zdravím chlapi. Nedávno se mi začal při menších rychlostech kývat volant na obě strany,bije do něho a trochu i do plynového pedálu a je to čím dál tím horší s tím volantem. Už začínam mít strach s tím jezdit. Když už ale přesáhnu rychlost 100 Km/h, tak to přestane, dělá to jenom zhruba v rychlosti od té padesátky až do stovky. Hledal jsem tady v poradně, ale našel jsem jenom při rychlostech vyšších. Díky za rady

Re: Rány do volantu
Autor: Kubik (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2010 16:35

Zapomněl jsem dodat, že se jedná o Opel Kadett 1,6i 1989

Re: Rány do volantu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2010 16:43

A pod auto ses dival?
Jedinej duvod proc by to melo mlatit i do plynoveho pedalu, je utzeny rameno v podlaze.
...ale to by ses musel ohnout...

Re: Rány do volantu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2010 16:46

Tak to tede nechápu, bojí se s tím jezdit, vůbec se nepodívá co by mohlo být špatné a jezdí s tím 100km/hthumbs up

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Rány do volantu
Autor: Kubik (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2010 16:48

Včera jsem se ohýbal, ale nic moc jsem nezjistil, tak proto se tady ptám. Napadlo mě, jestli to nemůžou dělat třeba brzdy, protože to cítím i při brždění na brzdovém pedálu.

Re: Rány do volantu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2010 16:50

Zkontroluj upevnění ramen jak ti psal Standa,pak můžeš hledat dál. Do té doby s tím nejezdi,nebo uděláš průser!!!!!!!!!!!!!!!

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Rány do volantu
Autor: Kubik (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2010 17:18

Díky, zítra s tím sjedu do garáže, zvednu to a zkusím to zjistit.

Re: Rány do volantu
Autor: Kubik (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2010 16:27

Tak jsem teď přijel z garáže. Byl jsem pod tím, ramena vypadají dobře, čepy a tlumiče taky. Tak mě napadá ještě pneumatiky. Buď nějaká bublina, nebo vypadlé olůvko z ráfku nebo tím, že už tam taky není ten vzorek nejnovější, nevím. Ale jak jedu na uježděném sněhu, tak je to úplně v pohodě, ale jak je cesta čistá nebo mokrá, tak se ten volant třepe.

Re: Rány do volantu
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2010 18:03

Zkontroluj/ na zkousšku přehoď rezervu na jedno a pak na druhý kolo...jestli to zmizí, je to nevyvážený/nakoplej ráfek/boule na pneu. MNo a každopádně zkontroluj jestli nemáš zvlněné kotouče.

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Rány do volantu
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2010 15:50

Ještě mě napadlo...zrovna dneska jsem jel z práce s corsou a taky mi to házelo s volantem...tak jsem sundal poklice a byl za nima nános zmrazků. Tak jsem je vyloupal a je po házení. Tak jsem si hned vzpoměl na další důvod, ale to už si snad kontroloval.

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Rány do volantu
Autor: Niky (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2010 19:01

Zdravím, mám Opel Astra F 1.6 52kW. Při jakýkoliv rychlosti mi to najednou začne trhat volantem na levou stranu, kolikrát až o půl otáčky. Koukal jsem pod auto, ale nikde nic. Jsem laik a nevím co by to mohlo bejt.Díky za radu

Re: Rány do volantu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2010 19:10

Osobní tip je na kloub v poloose.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Rány do volantu
Autor: Niky (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2010 19:22

Díky moc. Akorát by mě zajímalo kolik může asi tak zhruba stát oprava.
Ještě jednou díky.

Re: Rány do volantu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2010 19:46

A dělá to stejně v záběru i při brždění motorem a na rovině a v zátáčkách?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Rány do volantu
Autor: Niky (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2010 19:57

Jak kdy, občas v zatáčkách ale hlavně na rovině. Kolikrát to úplně vytrhne volant z ruky. Při brždění motorem jsem si toho nevšiml ale zdá se mi že je to cejtit když sešlápnu spojkovej pedál a občas brzdu.

Re: Rány do volantu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2010 20:38

Tak tip se nezměnil, ale stejně by to chtělo, aby se na to podíval nějaký mechanik.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Rány do volantu
Autor: stando (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2010 22:40

caute mam opel astra f 93r taky presne isty problem a je to strasne porad mi je doplacu uz s teho a neviem co to asik tak je ... proste idem po ceste a naraz ten volan zacne skubat a celim autom to trasie niekedy aj o pol otacky to trha ze strany na stranu a ked pridam plin tak to prestane jakeby sa to tam vistredilo a zasa ked uberiem plin alebo doizdam na krizovatku tak to skube porad mi to ide s ruk vitrhnut a niekedy to apsolutne nerobi a n iekedy sa to uplne roskmita ...robilo mi to hlavne v zime aj minulu zimu ked zacalo mrznut to zacalo a cele leto ked bolo teplo to nerobilo a teraz dosla zima a zasa ten isty problem mam vimenene loziska spodne aj horne cepi takze to bude bud v riadeni alebo v silenblokoch ale neviem kore sad smiley(( poradte prosim

Re: Rány do volantu
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2010 08:23

stando: mas napnuty remeny k posilovaci? podle me je to bud remenama a nebo servo cerpadlo na odchodu.

Re: Rány do volantu
Autor: Tondour (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2013 13:34

Ty rány do volantu mi to dělalo taky (OPEL Astra F 1,6) a nakonec mechanik našel to ozubený kolo od ABS na tři kusy. Tak to vyndal a od tý doby je po házení akorát mám odpojené ABS. Stejně mi mechanik řikal, že je lepší se naučit jezdit bez toho.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        **    **  **     **  ********  ******** 
 **        ***   **  **     **     **     **       
 **        ****  **  **     **     **     **       
 **        ** ** **  **     **     **     ******   
 **        **  ****   **   **      **     **       
 **        **   ***    ** **       **     **       
 ********  **    **     ***        **     ******** 
Powered by Phorum.