www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
pokličky na originál placháče OPEL
Autor: klikos72 (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2010 21:15

Zdravím, pánové prosím o radu, koupil jsem si starší originál 14"plecháče opel, jsou to ty s trojúhelníkovými otvory. Dostal jsem k nim středové pokličky, se znakem opel,které mají přijít nacvaknout přes šrouby kola. Tvar poklikčky přesně odpovídá tvaru prolisu v disku, ale pokličky nechtějí na disku držet. Předpokládal jsem že pokličky se nacvaknou přímo na šrouby, ale zdá se že mě na ty šrouby vůbec nedosáhnou. Nevíte někdo kde je problém? Plecháče jsem dal do komaxitu a ty poklice tomu docela chybí, nehledě na to že mi jde svinčík na šrouby a trny kol.
Díky moc za radu, Jirka

Re: pokličky na originál placháče OPEL
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2010 22:45

jen hloupá otázka, zkoušel jsi více poloh? on je to pětihran a na mých kolech to drží jen v 1 poloze. Pokud se teda bavíme o origo 13j z Kadetta smiling smiley

__________________________________________________________________
Kadett E "Neela" - C13N >> C20XE swap

[picasaweb.google.cz]



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kubi (26.02.2010 22:45)

Re: pokličky na originál placháče OPEL
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2010 22:46

Tyhle disky se dělaly sice ve stejném tvarovém provedení, ale mám pocit, že s dvěma různýma hodnotama ET. Už si to přesně nepamatuju,před pár lety jsem je na Kadetu taky měl a mám dojem, že oba typy byly rozměru 5,5X14 a v dvojbarevné provedení, šedý střed a stříbrný "límec". Jenže díky tomu ET, které udává vzdálenost podélné středové roviny disku a dosedací plochy disku byly šrouby u jednoho provedení víc zapuštěné a pokličky tím pádem nedosáhly na šrouby a nebyly zaměnitelné.Možná mi někde ještě leží,ale už je to fakt pár let,takže bez záruky.
Když tak hoď kontakt a jestli je najdu, tak se ozvu.thumbs down

Re: pokličky na originál placháče OPEL
Autor: klikos72 (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2010 08:09

Na první příspěvek, že má poklička různé polohy jsem přišel, jak se nedá správně vůbec nesedí venkovní pětihran na polohu šroubů. Kvůli tomu je zevnitř pokličky vyobrazený ventilek, aby udal správnou polohu. Asi bude problém v tom ET, vůbec mě to nenapadlo, jelikož mi to ten kluk dával komplet. Pokličku jsem zkoušel, na svejch 13", který jsem měl momentálně na autě a bylo to O.K. ,vůbec mě to netrklo že by to mohlo být jinak. Jestli někdo máte ty správný v dobrým stavu, vzal bych je,za rozumnej peníz.
Jsem teď týden pryč, ale můžet e mi to poslat na mail: gigi.klikos@seznam.cz Díky moc Jirka

Re: pokličky na originál placháče OPEL
Autor: fouss (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2010 14:44

Není to dané jenom "ET" kol, ale i velikosti hlavy šroubů kol.

Pokud máš šrouby na 17 mm klíč tak ti pokličky držet nebudou - drží
právě za hlavu šroubu. Při velikosti hlavy šroubů 19 mm drží.

Na 17 mm hlavy šroubů pasují plastové krytky šroubů kol z vozu Škoda
Felícia, pokud se dají ještě dnes někde koupit. Ty nasadíš a
pokličky potom pefektně sedí. Osobně vyzkoušeno.

Re: pokličky na originál placháče OPEL
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2010 19:33

Teď,když jsem si přečetl tvůj dnešní příspěvek mi došlo v čem je ten problém. Nebude to jen v tom ET, ale 13" a 14" na sebe navzájem nepasují. Kvůli větším kotoučům a brzdičům jsou ty 14" jinak prolisované než 13". Takže jestli jsi je zkoušel na svých 13" tak ti nemohly pasovat.Ale jestli jsi je koupil s těma 14", tak si myslím, že na těch ti pasovat budou.Nahoď si jedno kolo na auto a hned uvidíš.winking smiley

Re: pokličky na originál placháče OPEL
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2010 18:54

Nějak jsem to včera popletl, tobě pasují na 13" a ne na 14". Právě ty 14" bych měl mít, zítra se podívám a dám vědět.

Re: pokličky na originál placháče OPEL
Autor: klikos72 (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2010 18:03

Omlouvám se za zpoždění v komunikaci, ale byl jsem na horách. Pokličky jsem zkušel na autě, ještě když jsem tam měl 13", teda zkoušel jsem to na rezervě kterou jsem tam měl místo kola co jsem bodnul. Rezerva je stejná jako ty kola co jsem koupil,(s trojúhelníkovými otvory) origo Opel jen to byla 13". Poklička pasovala v pohodě,
Když jsem nasadil nový 14" a dal stejný šrouby co tam byly 17mm, tak pokličky už nedržely. Myslím že problém asi bude v tom ET, zkusím změřit hloubku disku a uvidíme jestli tam bude rozdíl.Jinak jestli budeš mít ty pokličky na 14" mám zájem.
Díky Jirka



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********  **     **  **         **     ** 
  **  **      **     **     **  **    **   **     ** 
   ****       **     **     **  **    **   **     ** 
    **        **     *********  **    **   ********* 
    **        **     **     **  *********  **     ** 
    **        **     **     **        **   **     ** 
    **        **     **     **        **   **     ** 
Powered by Phorum.