www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
kotoučová zadní náprava
Autor: tucnacek.kv (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2010 08:30

Ahoj mám dotaz..Mám kadetta 1,8GSI a mám tam nápravu z 2,0GSI 16v takže kotouče.
A nedávno jsem měřil jejich šířku mají 7mm.Což je málo.
Budu muset měnit.
A chci se zeptat zda budu muset měnit i ložiska nebo stačí jen kotouč.Jo a kdybych musel měnit i ložiska tak jestli se dá vyměnit jen ložisko a ne jako u Vektry i s nábojem.Tedy aspon to my říkal KAMARÁD.
Děkuji moc za radu.
Omlouvám se zanové téma,ale hledám už 2h.a nenašel jsem..

Re: kotoučová zadní náprava
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2010 04:38

Nejlépe je sundat kolo a podívat se eye popping smiley , možná tam najdeš to co je na obrázku. Nebo si to najdi sám v autodílech na www.mjauto.cz , je to otázka pár minut. eye rolling smiley Ložíska pokud jsou v pohodě můžeš nechat původní.



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil ada (05.08.2010 04:49)

Přílohy: 08530910.jpg (41KB)   febi03115.jpg (15.5KB)   VALEO186302.jpg (17.3KB)  
Re: kotoučová zadní náprava
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2010 23:14

V kadettu jsou ložiska dva kuželíky. A vnější kroužky ložisek jsou uloženy přímo v kotouči = doporučuju je vyměnit taky - sada na jedno kolo vyjde kolem 450,-... Ono stejnak, když budeš vyrážet ty starý, tak je asi zničíš...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **      **  ********   ******    **     ** 
 **     **  **  **  **  **        **    **   **     ** 
 **         **  **  **  **        **         **     ** 
 ********   **  **  **  ******    **   ****  ********* 
 **     **  **  **  **  **        **    **   **     ** 
 **     **  **  **  **  **        **    **   **     ** 
  *******    ***  ***   ********   ******    **     ** 
Powered by Phorum.