www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Zadní stabilizátor - Kadett
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2010 15:14

Začal jsem rozebírat zadní nápravu, abych jí přes zimu zrestauroval a na jaře vyměnil na svém autě. Narazil jsem ovšem na problém. Nevíte někdo, jak se dá vyndat zadní stabilizátor z nápravy? Já jsem na to nějak nepřišel.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Zadní stabilizátor - Kadett
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2010 16:18

Záleží jaký stabík myslíš...
Jestli máš nápravu z GSi 16V, jsou tam dva - jeden je zanutý a druhý rovný uvnitř nápravy.
Ten zahnutý drží na čtyřech pevnostních šroubech = takže povolit (ale spíš odbrousit flexou, poněvadž nepůjdou) a jamně ďubnout kladivem a odpadne.

Pokud myslíš ten vnitřní, tak povolit dva svěrné šrouby a pak vzít majzlík a dvoukilové kladivo a vyhnat ho na jednu stranu z domečku = stačí ho vyhnat na jednu stranu cca o 25cm a pak ho jakoby rukou vypáčit zevnitř nápravy ven a kladivem ho zase z té druhé strany nahnat jakoby zpátky - pak ti de fakto vypadne ven.

Teď jsem to dělal na svojí nápravěspinning smiley sticking its tongue out...ale hajzl tam drží na rzi pěkně, je to o nervygrinning smiley

Re: Zadní stabilizátor - Kadett
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2010 17:18

Myslím ten vnitřní. Mám totiž nějakou zvláštní nápravu, kterou jsem sundal z bastleného Kadetta GSI, která nená vnější stabík sad smiley Respektive, asi ho kdysi měla, ale někdo ho ukradl the finger smiley Měl jsem podezření, zda to není náprava z Vectry, ale rozměrově odpovídá Kadettu.

Děkuju za radu, zítra ho zkusím vydolovat smileys with beer

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Zadní stabilizátor - Kadett
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2010 12:51

Stabík je venku. Zas taková práce to nebyla - cca práce na 5 minut.

Tip pro ostatní: určitě je dobré oškrábat co nejvíce rzi s obou konců a pak to prostříknout třeba WDčkem - jde to lépe.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **    **  **      **   *******  
    **     **     **  **   **   **  **  **  **     ** 
    **     **     **  **  **    **  **  **         ** 
    **     **     **  *****     **  **  **   *******  
    **      **   **   **  **    **  **  **         ** 
    **       ** **    **   **   **  **  **  **     ** 
    **        ***     **    **   ***  ***    *******  
Powered by Phorum.