www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
kously buben Kadett GSi C20NE
Autor: Carlos (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2011 16:08

Zdravim vsechny, dneska kdyz jsem nastartoval a rozjel jsem se z parkoviste, tak se mi asi po 10m kouslo zadni leve kolo. Dojel jsem jeste se zabrzdenym kolem zpet na misto. Prosim o radu, cim to muze byt, zda jsou zarezle celisti nebo zatuhle prasatko?
Predem diky za radu.

Re: kously buben Kadett GSi C20NE
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2011 18:51

Carlos:
Vsadim se, že jsi měl přes noc zataženou ručku = bud zarezlý lanovod, nebo zaseklý samostav popř. pakna...
Vem si dřevěnou nebo duralovou kulatinu, dej jí na buben a párkrát zvenčí po obvodě do toho majzni kladivem - tím se to odblokuje...
A pak časem rozeber a oprav:-)...

Re: kously buben Kadett GSi C20NE
Autor: Carlos (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2011 20:07

Ano, mel. A co tedy budu muset presne vymenit? Cely vnitrek?

Re: kously buben Kadett GSi C20NE
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2011 20:32

Carlos:
Hele, pokud ti nezůstal viset lanovod (což je na výměnu ten bowden s lankem od páky ručky k paknám), tak se ti zašprcnul vevnitř bud pakna nebo ta páka od ní.
Většinou stačí sundat buben - obouchat rez zevnitř a namazat vysokoteplotní vazelínou. Pokud jsou vyhnilé i ty stavítka, tak vyměnit...

Re: kously buben Kadett GSi C20NE
Autor: Carlos (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2011 20:47

Jasny,diky moc. Jinak prasatko nebudu muset menit? Ale to asi zjistim, az to sundam...

Re: kously buben Kadett GSi C20NE
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2011 20:49

Carlos:
Prase na tohle nemá až takovej vliv...nicméně, když to budeš mět všechno dole, dal bych ho tam preventivně:-)..
Jinak počítej, že něco podobného se bude ukrývat i v druhém bubnu:-(...
Já když jsem tohle dělal - koupil jsem si v Elitu tzv. super kit - je to komplet sada na obě kola (pakny, prasata, pružiny, pružinky a samostavy) - stálo to kdysi kolem 1500,-...Mám to tam už 3 rok a pohoda...



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil JardaGSi (10.01.2011 20:58)

Re: kously buben Kadett GSi C20NE
Autor: Carlos (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2011 20:59

To me prave taky napadlo, ze kdyz uz to budu delat, tak muzu rovnou koupit sadu brzdovych celisti na obe kola, bubny s loziskama, jenom jsem koukal na netu ze ty prasata maji prumery ve trech rozmerech 14.29mm, 17.46mm, 19.05mm a ja nevim, ktere?

Re: kously buben Kadett GSi C20NE
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2011 05:24

většinou stačí do bubnu bouchnout kladivem :-) a odskočí to samo :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ******         **  ********  **    ** 
 **        **    **        **  **         **  **  
 **        **              **  **          ****   
 ******    **              **  ******       **    
 **        **        **    **  **           **    
 **        **    **  **    **  **           **    
 ********   ******    ******   ********     **    
Powered by Phorum.