www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
servo huci opel astra f
Autor: meda (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2011 12:54

ahoj chlapi mam astru f tds isuzu a taky mi huci servo jak do jedny strany tak do druhy a kdyz otevru banku tak bubla olej a kdyz zatocim kolama na fest do rejdu tak jeste vic poradte jestli je to nekde ucpany nebo si taha vzduch nebo pupa servo diky

Re: servo huci opel astra f
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2011 13:09

Když vytočíš kola do rejdu namax-tak se servo odvzdušňuje = trošku hučí víc, to je v pořádku.
Jinak to co píšeš, spíš vypadá na to, že tam někdo před tebou (popř. ty sám) nalil olej, co tam nepatří (např. převodový, hydrauliku jiné výkonostní třídy popř. motorový). Olej pění...
Do serva patří DEXRON3...
Popř. se podívej, jestli ti někde neutíká z obvodu...

Re: servo huci opel astra f
Autor: meda (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2011 13:11

ahojky je tam červenej tak by to mel byt servo olej ale je pravda ze nevim jak je tam dlouho autoi ma nalitano 200tis a po obvode mi nikde neutika olej myslis ze by nekde tahal vzduch

Re: servo huci opel astra f
Autor: meda (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2011 13:17

mam nalitano v tom aute 20 tis a nic az ted rano do neho sednu a jde zatacet s tuha jako kdyby bylo porad zavzdusneny az po chvilce az se tam dostane olej funguje ale huci a bubla olej z banky myslis ze by nekde tahal vzduch ?

Re: servo huci opel astra f
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2011 18:11

nalij am ten DEXRON3 jak psal jarda a uvidíš že to přestane! tyhle auta nemají rády jiný olej do serva. jinak k tvému dotazu: teče ti ze serva někde olej? "tahat" vzduch těžko...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: servo huci opel astra f
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2011 18:53

meda:
Já bych fakt tipoval olej...
Jinak takovou ban.alitu jako zkontrolovat hladinu oleje měrkou na víčku nádobky ani nezmiňuji;-)...Máš ho tam po rysku;-)...?
Pak mě ještě napadá, že je vychozený čerpadlo - tzn. stávající olej už je pro něj moc řídký a nevyvodí tedy potřebný tlak, rychlost proudění ani průtok - navíc olej napěňuje.

Re: servo huci opel astra f
Autor: meda (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2011 12:11

ahojky nikde mi netece olej skusim vymenit olej a pak pisnu jak jsem pochodil doufam ze to bude jen ten olej

Re: servo huci opel
Autor: tucnacek.kv (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2011 04:50

Ahoj mám kadetta a mám tam dodělávané servo..Ale poslední dobou když nastaruju tak my to čerpalo hučí..sice jen chvilku než se trochu zahřeje motor..
Už jsem zkoušel dávat i jinej olej,ale výsledek stále sterjnej...Pal už jede normílně...Nevíte někdo co by s ním mohlo bejt,nestalo se vám to už někomu..
Nechce se mi tam totiš dávat staré řízení i když ho stále mám..
Děkuju za radu..

Re: servo huci opel astra f
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2011 11:34

tucnacek:
Tak pokud hučí vysloveně čerpadlo, bude se s tebou zřejmě loučit - kup na inzerát za 200,- jiné a máš zase na chvíli pokoj...
Jinak hučet může i vyjetá řemeni.ce, nebo povolenej klínovej řemen.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **  **     **  **    ** 
 **     **  **    **  **     **  **     **   **  **  
 **     **      **    **     **  **     **    ****   
 *********     **     *********  **     **     **    
 **     **    **      **     **  **     **     **    
 **     **    **      **     **  **     **     **    
 **     **    **      **     **   *******      **    
Powered by Phorum.