www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Špatná funkce abs
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2011 18:22

Ahoj mám dotaz jestli nemá někdo zkušenosti se špatnou funkcí ABS. Moje astra F caravan 97 X16SZR problém že ABS se aktivuje náhodně při brždění ale i lehounkém dobržďování jak do zatáčky tak na rovině a na suchém asfaltu pneu tak 3mm vzorek.
Kontrolka nesvítí ani neproblikává, ozubená kola a čidla na předních kolech jsem důkladně očistil a vyfoukal.
Děkuji za případné rady či zkušenosti

Re: Špatná funkce abs
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2011 19:06

Ve většině případů toto způsobuje prasklý, nebo vyhnilý kroužek na polose. A jen pro jistotu, ta kontrolka je funkční, po zapnutí zapalování se rozsvítí?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Špatná funkce abs
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2011 17:20

Ano kontrolka je v pořádku. Mohl by jsi prosím upřesnit o jaký jde kroužek? Po dnešní jízdě bych řekl že problém se týká na 90% pravého předního kola. Dokonce jsem projistotu vyndal pojistku ABS abych ho vyřadil z provozu protože už se mi zdá nebezpečné když najednou jedno kolo brzdí méně a auto tím pádem dost táhne ke straně.

dík za rady

Re: Špatná funkce abs
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2011 18:09

No ten ozubený kroužek na vnějším kloubu poloosy. Taky je možnost, že tu poloosu někdo měnil a je tam jiný počet zubů.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Špatná funkce abs
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2011 16:15

Ahoj tak závada odhalena měl jsi pravdu prasklý kroužek.

Hledal jsem ho jako náhradní díl ale jediné co jsem našel tak celý kloub za cca 1400,- sad smiley . Je nějaká možnost sehnat ho solo (vrakoviště, má to cenu?) zubů to má 29 dík

Re: Špatná funkce abs
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2011 18:59

Většinou se mění celý kloub, ale kdysi tu myslím někdo psal, že mu ho Vauxhall (vrakoviště v Plzni a bude někde v inzerátech) poslal samotný.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Špatná funkce abs
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2011 04:23

nebo se to dá zavařit. Samostatnej kroužek se dá koupit taky , sháněli sme jej na vectry , ale je to šílená cena.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **  **    **  ******** 
 **     **  **     **   **   **    **  **   **       
 **     **  **     **    ** **      ****    **       
 **     **  *********     ***        **     ******   
  **   **   **     **    ** **       **     **       
   ** **    **     **   **   **      **     **       
    ***     **     **  **     **     **     ******** 
Powered by Phorum.