www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Mlácení na kole
Autor: Dárvík (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2011 17:33

Zdravím,

koupil jsem nedávno astru 1,6 16v r.v. 1996. Při rozjezdu, nebo když auto "zabírá" něco tluče na pravé straně u kola, je to jistě zvuk náražejícího kovu, ale nemůžu přesně zjistit kde a co to dělá. Myslel jsem původně, že to jsou nedovírající dveře u spolujezdce řidiče, ale zvuk vychází jakoby zpod pravého předního kola, a trvá tak 5 vteřin po dobu největšího záběru motoru, takové hlubší DRRRRRRR, jako když přeskakuje řehtačka. Rád věděl co to může být, jsem teď v Rakousku a pokud to není vysloveně životu nebezpečné rád bych s tím dojel domu a nechal to opravit. Ceny zdejších autoservisů začínají na 100€ za hodinu. Díky za radu.

Re: Mlácení na kole
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2011 20:56

Darvik:
No, tohle je těžký takhle od stolu zdiagnostikovat - tyhle zvuky se po nápravě a karoserii přenáší všude - těžko odhalit zevnitř odkama přesně to jde...
Ale tipoval bych to nejspíš na něco z party těhle závad:
1) Homokloub
2) Ložisko v kole
3) Nedocvaklá poloosa v převodovce
4) Brutálně vylítaný spodní kulový čep (ale ten spíš jenom tluče, neřehtá smiling smiley )
5) Nebo je v prdeli diferák (popř. ložisko, čo nějaké ozubené kolo) v převodovce - když se přenáší větší kroutící moment, může to začít sténat...

Ale fakticky těžko říct.

Dělá ti to pak něco i když jedeš? Zhoršuje s eto při zatáčení?

Re: Mlácení na kole
Autor: Dárvík (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2011 22:01

JardaGSi:

rachot je slyšet jen v menších rychlostech, tak do 50 km/h a to když se rozjíždím a při přeřazování na 2. a 3. rychlostní stupeň a to vždy na začátku zařazení, když je motor ve větším tahu. Klepání se šíří jakoby odspod pravého předního kola. Teď večer jsem si všimnul, že při vyšší rychlosti to slabounce a krátce občas zapíska. Jinak ve vyšších rychlostech je klid i v zatáčkách auto sedí dobře, volant nikam netáhne.

Chápu, že takhle po netu to je těžký určit, potřebuju aby to vydrželo dva týdny a 400km cestu do Čech aniž by mi něco na dálnici ulítlo. Pak to dám hned do servisu.

Každopádně díky za tip.

Re: Mlácení na kole
Autor: vezir (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2011 19:15

ja ted mam dawoo r a vyndal brzdice a uchyceni trmenu bytelne u jinejch aut me to delaly volne trmeny vymlacene v uchytech pri slapnuti na brzdu to dostane ranu a je to furt horsi

Re: Mlácení na kole
Autor: vezir (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2011 19:24

blbe jsem to precetl to neni volnej trmen



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **    **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  ***   **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  ****  **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  ** ** **  *********  **     ** 
  **   **   **     **  **  ****  **     **  **     ** 
   ** **    **     **  **   ***  **     **  **     ** 
    ***      *******   **    **  **     **   *******  
Powered by Phorum.