www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Leva Poloosa - co je to za dil?
Autor: Mirek Hanzlů (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2012 12:59

Opravoval jsem homokineticky kloub a vymena jse povedla.... Ale pri jizde zkusebni jako by neco tocilo na poloose nevyvazenosti... Tak mi to nedalo sundal jsem kolo a poradne jsem to prohlidl. A na druhe strane poloosy od homokinetickeho kloubu co vede poloosa do motoru ( ta leva kratsi poloosa ) tak tam se to kynkla plus minus 4 milimetry... nevim jak jse ten dil jmenuje. Mohl by nekdo poradit?



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Brouček (25.09.2012 15:27)

Re: Leva Poloosa - co je to za dil?
Autor: Mirek Hanzlů (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2012 13:04

[www.iautodily.cz] Zde Foto..

Re: Leva Poloosa - co je to za dil?
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2012 13:42

Ted jsem menil manzety, tak snad muzu poradit ale jaksi nechapu na co se ptas? Co mam videt na tech fotkách?

Re: Leva Poloosa - co je to za dil?
Autor: Mirek Hanzlů (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2012 14:16

Tak ta horni manzeta jak drzi ten kloub u motoru tak ten kloub se mi celej vykla u motoru... Jakoby s nim hnu... A pri jizde mi to dela vybrace do prevodovky...Je to asi povitahnuty nebo jak bych to popsal lepe nevim.. Celej ten dil ty poloosy u motoru se kynkla...

Re: Leva Poloosa - co je to za dil?
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2012 16:05

Tak jsi malo "zarazil" poloosu do prevodovky a nebo ti vypadl ten pojistny "krouzek". Na strane prevodovky je uvnitr jakoby "ocelovy krouzek", ktery zapadne do poloosy a drzi ji. Kdyz davas poloosu do prevodovky, tak ji musis jakoby narazit-zarazit. Pak nemuzes tahem poloosu zpet vysunout. Musis jakoby trhnout aby se povolila. Pokud se ti vykla a povytahuje se, tak NEJEZDI. Muze ti za jizdy vypadnout, popripade znicit poloosu ci snad i prevodovku!

Re: Leva Poloosa - co je to za dil?
Autor: Mirek Hanzlů (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2012 16:15

Vim o cem mluvite je to ten sami pojistny krouzek jako je u homokinetickeho kloubu. Ale nechapu jak mohla ta poloosa vypadnout.To by znamenalo ze kdyz jsem jel a poskodil se mi kinetak ( rozsipal se ) takze bude ten sami problem i na opacne strane...A to se tam ta poloosa jen narazi? Jaky je na to spusob tlakem nebo gumovou palici? Ja kdyz jsem menil ten kinetak tak jsem s tim hejbal a otacel s tim... A na neutral se tazna sila z prevodovky prenasela.. Takze to bude mozna jen vypadle... Ale tim padem to musim zase celi rozebrat :-(

Re: Leva Poloosa - co je to za dil?
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2012 16:21

Ne. V prevodovce je jina "pojistka". V homokinetaku je segrovka v prevodovce je opravdu "preruseny ocelovy krouzek". Ze otacis "prevodovkou" nic neznamena. Ja to delam nasledovne. Chytnu rukou poloosu a trhnutim ji vytahnu. Obraceni ji opet jen narazim rukou. Kontrolu provedes tahem - pokud je poloosa zapadla v pojistnem krouzku, tak normalnim tahem ji nevytahnes - drzi nafest v prevodovce, zadne vyklani.

Jinak, nejsem zadny Franta Kocourek, takze normalni sila na to staci.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (25.09.2012 16:23)

Re: Leva Poloosa - co je to za dil?
Autor: Mirek Hanzlů (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2012 16:29

A je u toho potreba sundat Manzeta? Ja kdyz se podivam na tu manzetu co kryje ten kloub tak je jakoby mimo osu jako divne stocena... mam to vyfoceny, ale nevim jak sem dat obrazek... Jeste se optam jak se nandavaji ty pojistne krouzky na manzetu je na to nakej styl? Ja se s tim pokazdy peru... Jinak dekuju za radu uz jsem chel dat auto do srotu...

Re: Leva Poloosa - co je to za dil?
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2012 16:35

Fotky muzou vkladat asi jen registrovani. Registruj se. Je lepsi, kdyz sem das foto. Manzeta u prevodovky nemusi dolu. Zalezi jake jsi dostal svorky k manzetam. Ja co mel svorky k manzetam, tak jsem normalne tu vystouplou plochu opatrne scvaknul k sobe celnima stipackama, protoze samo ze nemam ty spesl kleste. Jinak mozna tenhle vikend budu delat druhou stranu ale je to tak spinava prace, ze delat foto je riziko zaspineni fotaku ale zkusim ti to vyfotit. Ale nezarucuji tento vikend.

Upraveno!



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (25.09.2012 16:37)

Re: Leva Poloosa - co je to za dil?
Autor: Mirek Hanzlů (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2012 16:41

[leteckaposta.cz]


Tady kdyz jse na tu stranku podivas je tam poloosa.rar na to kliknes a stahnes... jsou tam 4 fotky... ja mam starej fotak tak snad tam neco uvidis...

Re: Leva Poloosa - co je to za dil?
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2012 19:11

Opticky podle fotek to opravdu neni v ose. Proste to budes muset sundat a kouknout v cem je problem. Svorky mas stejne jak ja. Prodavaji se solo i bez manzet.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   ********  **     **   ******   
 ***   ***  **     **  **        **     **  **    **  
 **** ****  **     **  **        **     **  **        
 ** *** **  ********   ******    **     **  **   **** 
 **     **  **     **  **         **   **   **    **  
 **     **  **     **  **          ** **    **    **  
 **     **  ********   ********     ***      ******   
Powered by Phorum.