www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
homokineťák vs. ložisko
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2013 06:57

začnu oklikou...jedu si takle v neděli nakoupit jiným relativně novým vozem mého stáda (nebyl to opel:c) ) a v zatáčce při sjíždění na parkoviště najednou žádná reakce na plyn a jen takové dost výrazné periodické drhnutí/randál při dojíždění na neutrál. Výsledek= homokineták v háji. A to bez předešlého varování jakýmnkoliv lupáním či vybracemi...zničeho nic (budiž příkladem pro ostatní, při pronášení slov nic se nemůže stát, šlape jak hodinky). Tím pádem jsem vytáhl kabrouše (Astraf c14se), a trochu více ztlumil rádio a začal poslouchat:c) .. a zjistil jsem (spíše si potvrdil předchozí pocit), že i zde mě čeká nějaká ta oprava... ale nejsem si zcela jist, co odchází (přečet jsem si různé příspěvky zde na foru, o lupání homokineťáku na odlehčené straně vozu, návod jeho montáže a podobně, taktéž něco o ložisku..)...ale stále nevím kde hledat příčinu. To co pozoruji, je takové spíš vrzání, ne cvakání...dříve při průjezdu zatáčkou, ted mám pocit že i při rovné jízdě toto vrzání někdy slyším, v zatáčce rozhodně výraznější...existuje zaručený návod jak rozpoznat příčinu (např. lomcování- vůle v tuhosti kola při lomcování mohou být způsobeny nejen ložiskem). Dnes ještě auto projedu a podívám se na teplotu obou kol termokamerou, zda není některé výrazně teplejší... po poslední zkušenosti totiž vidím samé hororové situace že zůstanu někde viset:c(... ono to může být třeba i něco jiného, i když zde mě moc nehraje to, že to vrzání je zavislé na zatáčení (třeba drhnutí kotouče)... díky

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934

Re: homokineťák vs. ložisko
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2013 13:01

Vrzání právě tak může způsobovat kterýkoli gumový díl na nápravě a to samozřejmě s rozdílem podle zatížení v zatáčkách. Takže uložení stabilizátoru, silentbloky uložení tlumiče.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: homokineťák vs. ložisko
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2013 15:34

tak tak, právě že cokoliv... jednou mně vrzal např ohnutý brzdový štít (jak jsem ho ohnul netuším)...V tomto případě je to vrzání ale takové kovové, jako když něco dře... než se dostanu do garáže, tak jsem alespoň auto na ulici zvednul a prohlédl manžetu, ta je v celku..také jsem zkusil zavaklat kolem, nic významného jsem necítil...při otočení kolem s neutrálem je ale cítit, že v cca 30% kolo jakoby chytá o desky, nic co by se nedalo rukou utočit, ale to drhnutí je cítit i slyšet...takže že by nakonec kotouš a desky? divné ale je, že v zatáčce se mi zdá, že je to výraznější...až auto projedu, ještě se podívám na teplotu kol, zda je rozdíl...

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934

Re: homokineťák vs. ložisko
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2013 20:14

takže, podíval jsem se na teplotu kol po cca 60 km jízdě...
výsledek je jasný, řidičovo je markantně teplejší..

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934

Přílohy: pp.jpg (46.7KB)   lp.jpg (52.1KB)  


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    *******   **     **        **  ******** 
 **     **  **     **  **     **        **  **       
 **     **         **  **     **        **  **       
 ********    *******   **     **        **  ******   
 **                **   **   **   **    **  **       
 **         **     **    ** **    **    **  **       
 **          *******      ***      ******   ******** 
Powered by Phorum.