www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
homokineťák
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2014 19:17

rád bych se zeptal znalých...potřebuji objednat homokinetický kloub (pravá strana, astra F C14SE ) a kupříkladu na mjauto jsem nalezl několik verzí... na mém voze není ABS, ale na internetu je obvykle napsáno s kroužkem ABS... je jedno který objednám (tj. jen dle výrobce a ceny) a nebo každý nebude sedět? děkuji..

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934

Re: homokineťák
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2014 05:58

Prosim, opravdu se nenajde nikdo, kdo by věděl? tak to asi nezbude nic jineho, nez vymontovat a zajit s dilem na prodejnu...

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934

Re: homokineťák
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2014 07:57

S ABS bude maximalne o par korun drazsi. Jinak by to melo byt jedno.

Re: homokineťák
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2014 08:52

uvidíme, ještě zjištuji, že jsou uváděny také různé vnější průměry...takže asi opravdu prvně zkusím ten stávající vyhodit a až poté kupovat...což ale opravdu o minimálně týden prodlouží...

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934

Re: homokineťák
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2014 12:58

hmm..po delší době by jsem rád navázal na téma homokinetáku... nakonec jsem šel cestou výměny celé poloosy, kterou jsem výhodně sehnal z vraku (její stav vypadal velmi dobře -což nic nemusí znamenat vím, ale vypadala fakt hodně zánovně). Výměna v pohodě, ale efek který jsmem očekával se nedostavil - auto stále tak nějak bouchá, drnčí při jízdě, zejména při rejdu (mám pocit že nejen sluchem ,ale i pocitově ve volantu a pedálech). myslel jsem že to bude homokineťákem, který měl prasklý obal, ale zřejmně ne (tedy alespoň nenastal žádný efekt - měnil jsem dlouhou poloosu, vybrace zejména když jedu zatáčku do leva)...rád by jsem se zeptal, co jiného by to mohlo být...třeba ložisko??? počítám že desky a kotouč by se projevil jen při brždění...

díky...

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934

Re: homokineťák
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2014 13:49

Nejčastější projevy homokineťáku jsou lupání v plném rejdu při akceleraci (pokud má vůli), nebo kmitání volantem do stran na rovné cestě pokud je přidřený. Blíže neupřesněné "nějak bouchá, drnčí, mám pocit..." to přes net nezjistíš.

Drnčet může i výfuk a to klidně i jen v zatáčce, bouchat a vrzat může jakýkoli čep, silentblok a mnoho dalších věcí...

Re: homokineťák
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2014 09:46

no mmě je jasný, že po telefonu se diagnoza nezjistí, ale co kdyby měl někdo nějaké vnuknutí či obdobný problém:c) Výfuk to není, vysloveně je cítit při zatáčce takové periodické bouchání a i pocitově v pedálech a volantu...tedy předpokládám nějaký problém jdoucí z přední nápravy...

opel astra f bertone cabrio C14SE, 1995
opel 1,2l, 1934

Re: homokineťák
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2014 14:28

No tak zkus klasický test poloosy, prázdné parkoviště s rovným nerozbitým asfaltem, plný rejd, za jedna a prudké zrychlení, vadný homouš lupe, pak uber a vadný homouš přestane lupat. Tento projev je nezaměnitelný.

Zánovní poloosa z vraku neznamená nic, to je hop nebo trop, máš poloosy čínské, polské turecké, nebo nejlépe "repasované". To slovo, to je fakt výsměch zákazníkům.

Máš astru rok 95, to je 19 let, vidíš na sobě jak se snažíš šetřit, tak si nedělej iluze že do toho vraku někdo dával kvalitní poloosu, a to máš pak životnost zlomkovou, takže žádné překvápko kdyby "zánovní poloosa" byla na kaši.

Re: homokineťák
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2016 20:33

Že se tady řeší poloosy...Při rýchlosti od 5 od 30km/h cítim při brždění jakoby se mi kola tlačili vzad, pustím brzu, jakoby se to uvolnilo.
Můžou být vadné poloosy, nebo brzdiče, nebo nedotažená matice poloosy(ta na bubnu)? Dělá to po výměně tlumičů, připustil bych možnost, že to už dělalo předtím ale méně.

Re: homokineťák
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2016 17:05

Nerozumím otázce. Ano, při brzdění mají kola, vůči zbytku vozu, tendenci se tlačit dozadu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: homokineťák
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2016 18:10

Jo ale neprijde mi to prirozeny...spis abnormalni...pocit uvolnenych komponent...

Re: homokineťák
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2016 18:23

A ktere komponenty mas uvolnene? smiling smiley

Re: homokineťák
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2016 20:37

och kluci...Měnil jsem tlumiče a ložiska...od té doby to dělá...vše dotaženo, zkontrolováno...

Re: homokineťák
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2016 20:53

Jojo, to vime smiling smiley
OK. Tak jak vypada horni ulozeni tlumice? Sedi tam spravne pruzina? Co ulozeni ramen?
Musis vedet sam, jak moc dobre si to poskladal.
Kdyz mas pocit, ze tam je vule, pozadej nekoho o pomoc, sedni do auta a na brzde ho mirne plynem rozhoupej. Pomocnik Te rekne, co se deje s predkem.

A nebo lepe a bezpecneji - zajed na STK at Te to tam prolezou.

Re: homokineťák
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2016 20:55

Na stk něco zaplatím za prolejzačku? Jen abych věděl...
Jinak složení bylo snad pečlivější než rozebrání



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Wooden (03.10.2016 20:56)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **     **  **     **  **        
 **     **  **   **   **     **  **     **  **    **  
 **     **  **  **    **     **  **     **  **    **  
 *********  *****     *********  *********  **    **  
 **     **  **  **    **     **  **     **  ********* 
 **     **  **   **   **     **  **     **        **  
 **     **  **    **  **     **  **     **        **  
Powered by Phorum.