www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
DIY Geometrie
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2016 08:57

Čau opláci. V některých diskuzích pišete, že jste si po opravě udělali geometrii sami(těžko dohledat).
Dnes je toho fura na netu, nicméně zajimalo by mě bylo by fajn, pokud by sem někdo napsal nebo ukazal osvědčenou pomůcku a či praktickou zkušenost se svoji astrou "how to DIY". smiling smiley
Třeba i fotečky, rady a tak.
Prece jen, dnes chce šetřit každý a po zásahu do přední nápravy, ci brzd atd pokaždé ještě letět nekam...to si to udělat při jednom smiling smiley
Já bych se tohle velmi rád naučil smiling smiley

Re: DIY Geometrie
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2016 14:12

Nebo ještě se zeptam, zda by mohl někdo napsat rozměry z levé a pravé strany tyče, nebo tedy od konce tyče řízení po začátek kloubu v milimetrech? Parametry bych si naznačil do seřizovací tyče. Třeba L1 levá a L2 pravá strana(Viz foto)...Možná se budou délky shodovat alespoň přibližne když je napíše víc lidí smiling smiley
To by mohlo zafungovat, že? na straně druhé jsou tyče napevno přeci smiling smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Wooden (25.09.2016 14:13)

Přílohy: 20160925_155535.jpg (360.4KB)  
Re: DIY Geometrie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2016 17:10

Tak tenhle rozmer Te asi nikdo nenapise a kdyz, tak neni VUBEC smerodatny!!!
Najdi si na netu, jak se dela tyc na mereni geometrie a mas po starostech... Stejne to seridis jen tak aby to bylo nejak, tak ze samozrejme doporucuju si zajet nechat geometrii udelat...
Chapu, ze dneska vetsina servisu vydelava na LASERove geometrii, ktera na techdle autech mena vyznam a chteji za to nekrestanske penize...

Re: DIY Geometrie
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2016 18:02

Jasny. Jsem myslel, ze je to to jedine co se serizuje na geometrii

Re: DIY Geometrie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2016 18:16

Ano, u AstryF, KadettaE, Calibry, VectryA je to asi jediny rozmer, ktery lze seridit - serizeni sbihavosti..
Kompletni geometrie znamena nejen sbihavost predni/zadni napravy, i odklon kol.
Sbihavost u pevne zadni napravy je vcelku bezpredmetna, stejne tak jako odklon kol.
Na predku lze sice odklon zmerit, ale nic moc s tim neudelas, at je to dobre nebo spatne. Ten je dan, stavem pruzin, silenbloku na rameni a treba i kroucenim kasle (auto po bouracce) atd, atd..

Re: DIY Geometrie
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2016 19:57

Yop...nic no...neco jsem pokoukal po netu, tak pak zpraktikuji abych dojel na geosku...jak jsem zjistil, ze je to na tycich jediny, co jde seridit, cekal jsem, ze ty vzdalenosti budou podobne kdyz vsechny komponenty maji stejne rozmery (tycky, cepy...) smiling smiley

Re: DIY Geometrie
Autor: Petras (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2016 05:49

Woody,pokud mas chytrou knizku Jak na to... , tak tam je v jedne kapitole rozmet na nastaveni volantu aby byl rovne a pak uz jen pocitove zda to tahne na nejakou stranu smiling smiley ja to tak udelal ale stejne valim na geometrii aby to bylo v cajku a navic 400 za geometrii neni zace tak moc smiling smiley ale doporucuju poradne rozchodit ty stelovaci tycky,protoze pak si servis uctuje za vice prace smiling smiley

Re: DIY Geometrie
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2016 12:57

Mam ano. Strana 158 je to. Nu prave jsem myslel, ze to narovnam a pak zauzity rozmer pouziji...prijde mi to zvlasrni, ze kazdy muze mit jinou delky na roznerove stejnych komponentech...dodelam predek a pak to hodim jak mam ted a pojedu na geosku nu...a tedy rozhejbu serizovaci srouby



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **        **  ********   **    ** 
    **      **   **         **  **     **  ***   ** 
    **       ** **          **  **     **  ****  ** 
    **        ***           **  **     **  ** ** ** 
    **       ** **    **    **  **     **  **  **** 
    **      **   **   **    **  **     **  **   *** 
    **     **     **   ******   ********   **    ** 
Powered by Phorum.