www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Brzda
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2017 20:12

Zdravím,

už je to nějaký ten týden co jsem na Astře s kamarádem měnil zadní bubnové brzdy.
Doteď jsem necítil problém (a popravdě pořád necítím) ale jen tak ze zvědavosti jsem při čekání sáhnul na ty brzdy a jedna z nich studená jakoby vůbec nebrzdila a druhá horká jak pánev.

Ruční brzda normálně funguje na obou kolech.
Nevíte čím by to mohlo být? Včera jsem brzdu odvzdušnil a stále nebrzdí :/
Jediné co mě napadá by mohl být brzdový váleček..
..dá se to nějak otestovat se sundaným bubnem nebo se to bez bubnu rozletí do všech stran? grinning smiley

Re: Brzda
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2017 12:50

Nejdřív zkuz jestli to horké kolo nepřibržďuje pořád.

Může to být prasátko, ucpaná hadička, nebo nefunkční samostav.

Re: Brzda
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2017 21:23

super, díky mocsmiling smiley

je pravda že ten samostav vypadá trochu jako kdyby prošel válkou, tak by bylo dobrý je preventivně i tak koupit nový.. a možná rovnou i s těma válečkama, když jeden stojí stovku smoking smiley

Nevíte někdo jestli je samostav univerzální? resp. na Pema ani Aci jsem nenašel samostav na Astru F ://

Re: Brzda
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2017 05:58

[autodily.mjauto.cz]

Já bych teda ten samostav nejdřív zkontroloval než do toho začnu lít zbytečné prachy - délka chodu pedálu je normální? Nakonec se dá jezdit i s nefunkčním, nastavíš ho manuálně do správné polohy a pár let to vydrží, pak zase přenastavíš... a válečky za stovku budou dobrá sračka...

Já si stejně myslím že ti přibržďuje kolo. Mrkni na můj předchozí příspěvek od začátku do konce, je stručný ale je seřazený podle pravděpodobnosti výskytu. Ty jsi to vzal od špatného konce winking smiley

Vem studené auto ujeď tak 1km rychlostí 50+ bez velkého brždění, pak pozvolna zastav, obě zadní brzdy musí být chladné. Pak se rozjeď na 100 a prudce zastav a obě zadní musí být podobně teplé, ne nezbytně úplně stejně.

Re: Brzda
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2017 11:01

Koukám že jsem zapomněl odpovědět eye rolling smiley
Pardon, jinak díky mocsmiling smiley
Zkusil jsem to projet bez brždění, a asi to bude vážně zadřený.
Nakonec to nebude v levym zadnim, ale pravym zadnim grinning smiley
Ono to odtamtud taky občas periodicky píská, takže mi to mohlo blbečkovi dojít yawning smiley
Levá strana bubnu je vždycky zahřátá mnohem víc než zbytek, tak se dnes nebo zítra kouknu co to tam prudí winking smiley
Ještě jednou díky mocsmiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **        **  **         **    **        ** 
  **  **         **  **    **   ***   **        ** 
   ****          **  **    **   ****  **        ** 
    **           **  **    **   ** ** **        ** 
    **     **    **  *********  **  ****  **    ** 
    **     **    **        **   **   ***  **    ** 
    **      ******         **   **    **   ******  
Powered by Phorum.