www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Kam připojit rádio?
Autor: harampak (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 17:21

Zdravim,mám dotaz.U Kadetta 1.6i potřebuju zapojit autorádio ale na spínací skříňce sem nenašel kontakt do kterého by šel proud po otočení klíčku do první polohy.Prostě aby rádio hrálo když mám vypnutý motor a vypnuté zapalování.Ta poloha tam je ale kontakt žádnej.Poraďte prosím ale ve schématu se orientuju jen pomálu tak kdyžtak polopaticky.Díky.

Re: Kam připojit rádio?
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 18:29

ty tam nemáš žádnou origo kabeláž na rádio?? to se tedy divím

Re: Kam připojit rádio?
Autor: harampak (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 18:56

Origo tam nemám protože to nějakej trouba předemnou celý překopal a měl to napojený natvrdo od varovnejch světel.Jiný volný dráty tam nemám.Ten stálej proud tam nechám kvůli paměti ale ten spínací proud ne a ne najít.

Re: Kam připojit rádio?
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 19:23

Třebas...od podsvícení hodin- ty svítí se zaplym klíčkem...koukni odkud to je napojený a tam to napíchni taky...

Re: Kam připojit rádio?
Autor: harampak (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 19:47

Já když zapnu klíček tak tam proud mám ale přece nebudu zapínat klíček když budu chtít poslouchat rádio?U třicet let starý Dacie tohle bylo.Když sem dal klíček do první polohy tak se nic nedělo,ani kontrolky se nerozsvítily ale sepnulo to rádio.Druhá poloha klíčku se rozsvítili kontrolky a třetí poloha je už start.Sem čekal že u auta který je o 15 let mladší je tohle samozřejmost.Nevim,třeba to u Kadetta taky takhle jde ale nepřišel jsem na to.Vy máte rádia natvrdo v proudu nebo hrajou jen při zapnutym klíčku a rozsvícenejch kontrolkách?

Re: Kam připojit rádio?
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 19:58

No...tak s tím ti bohužel neporadím...myslím že v téhle poloze neni sepnuté u kadetta nic...
Napovídá tomu i to, že v origo instalaci musíš mít klíček taky v předposlední poloze...
Mě to nevyhovovalo a tak jsem to zapojil natvrdo...a spokojenost...hlavně když někde na někoho čekam a pak jdu do kufru, tak mi běží rádio furt...

Re: Kam připojit rádio?
Autor: harampak (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 20:13

No jo asi to dám teda taky natvrdo.Já byl zvyklej na to že když sem někam přijel a vypnul jsem uplně klíček tak se vyplo i radio a bylo.Když sem pak zase nastartoval tak se samo zapnulo a nestaral jsem se.Je to škoda taky to tam mohli udělat.Ale díky.

Re: Kam připojit rádio?
Autor: Mates (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 15:23

Origo ma bejt napojeny plus z knoflíku vystražnych světel. Je to v knížce: JAK NA TO

Re: Kam připojit rádio?
Autor: harampak (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 20:49

To vim a mám to tak ale to je trvalej proud.

Re: Kam připojit rádio?
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2006 11:55

jojo, já se divil proč mi nejede rádio když sem odpojil varovný světla. jinak mám rádio zapojený natvrdo ( to šlo zapojením drátů u rádia dle manuálu od něj - buď natvrdo nebo po otočení klíčkem) a je to fajn, než stále otáčet klíčkem aby se zapnulo. o to že bych ho nechal zapnutý přes noc strach nemám, protože si oddělávám panel a tudíž se rádio vypne. jinak já si musel ISO konektor v autě napájet, byla tam jen změť drátů, trvalo asi dvě hodiny než jsem to poskládal a přišel na to kterej drát je co

Re: Kam připojit rádio?
Autor: Dawe (IP zapsáno)
Datum: 01.05.2006 20:13

Hele tak si vem zkousecku a jed po pojistach!bude ti to trvat ,ale to co hledas najdes

Re: Kam připojit rádio?
Autor: Pepíno (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2006 12:41

ved to od baterky,je to nejjistější :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **      **  **     **  ******** 
 **   **   **     **  **  **  **   **   **   **    ** 
 **  **    **     **  **  **  **    ** **        **   
 *****     *********  **  **  **     ***        **    
 **  **    **     **  **  **  **    ** **      **     
 **   **   **     **  **  **  **   **   **     **     
 **    **  **     **   ***  ***   **     **    **     
Powered by Phorum.