www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
PROBLÉMY SE SIGNÁLEM...........
Autor: ARMAGEDONX (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 05:38

Zdravím Vás všechny a zároveň žádám o radu, před nedávnem jsem si koupil nové rádio zn.PIONEER DEH-30MP. A můžu říct jsem totálně nespokojen co se signálu týče,neustále musím dolaďovat a už mě to fakt s....., byl sem u té firmy co to instalovala a říkali že je slabá anténa,ale já si myslím, že spíš jim jde o kšeft,protože před tím jsem tam měl origo opel rádio a hrálo jak fík.
Chtěl sem si udělat radost a koupil rádio i s mp3 a výsledek je že bych to vyškub a vyhodil oknem. a proto se Vás ptám, máte někdo zkušenost s tím co tady popisuju?? Podotýkám, že anténa je origo co tam namontoval opel.
Za případné info díky.

Re: PROBLÉMY SE SIGNÁLEM...........
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 06:38

Pockej rikas doladovat?? To jako ze se radio ze signalu ujizdi?? nebo jak to mam chapat?? V tom pripade je ale vadny radio - nefunguje AFC.
Pokud jsou v signalu znatelny uniky i na mistni stanici, je problem skutecne nekde na ceste k antene. Ze zkusenosti ale vim, ze autoradia maji dost velkou citlivost na to, aby obstojne hraly i na pul metru dratu.
Tvuj problem taky muze bejt ve funkci LOC, ktera na nekterych radiich znamena jakysi vlozeny utlum do signalove cesty kvuli potlaceni slabsich vysilacu.
Nejdriv ale zkontroluj anteni konektor jestli tam vubec je a jestli neni poskozenej a potom jdi po koaxu k antene.

Re: PROBLÉMY SE SIGNÁLEM...........
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 08:05

To Armagedonx:

Může to být způsobeno zesilovačem signálu v té anténě. Protě si moc nerozumí s daným tipem rádia (takhle mi to bylo řečeno v servisu).
Mě origo chytalo rádio super, ale teď tam mám Panasonica na MP3 a taky příjem rádia není čistý na origo anténu. (koupil jsem interíerovu, páč za ten zesilovaš chtěli asi 800 korun).
Zkus ještě jednu věc, jestli ti to tam neruší i něco jiného. Např. když rádio hraje samotný bez nastartovaného auta a pak jestli je rozdíl, když auto nastartuješ.


Jinak mě osobně to nevadí. Já si rádio na CD-MP3 nekupoval proto, abych poslouchal rádio. :-)

Re: PROBLÉMY SE SIGNÁLEM...........
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 08:23

Pritomnost zesilovace jsem ani nepredpokladal vzhledem k tomu, ze se jedna o origo Opel antenu. Ale co je vlastne origo Opel antena??..:-)

Jak rika Honza, zesilovac muze delat dost velkou neplechu.

Re: PROBLÉMY SE SIGNÁLEM...........
Autor: Pepa (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2006 20:17

Ja mám Pioneer DEH-3700MP již půl roku a jsem nadmíru spokojený jak co se týče CD tak i rádia. Rádio umí samo zesilovat slabší signál, takže s vyhledáváním stanic nejsou žadné problémy. Vyskoušej rádio v jiném autě a uvidíš kde je problém.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    ******     *******   **    **  ********  
 **     **  **    **   **     **   **  **   **     ** 
 **     **  **         **           ****    **     ** 
 **     **  **   ****  ********      **     ********  
 **     **  **    **   **     **     **     **        
 **     **  **    **   **     **     **     **        
 ********    ******     *******      **     **        
Powered by Phorum.